OLED 65" 935 vs. OLED 65" 856, ktory warto

longmanpl

New member
Witajcie,
Stoję przed zakupem TV do salonu. Zdecydowałem się na OLED mając świadomość jego wad i zalet w porównaniu do LEDów.

Trafiłem wczoraj przypadkiem na ekspozycji na model 935 przeceniony poniżej 7 tys. zł .
Obok stał 856 z chromowaną podstawą, z ceną wyższą o mniej niż 1000 zł
Obydwa były włączone, mogłem porównać jak świecą w warunkach sklepowych oraz jak grają.
Oczywiście soundbar BW był wyraźnie bardziej słyszalny, ale ten mały sub w 856 również dało się usłyszeć.

Pytanie czy warto brać pod uwagę 935, przeceniony model z 2020? Pomijając nagłośnienie (mam ampiltuner, nagłośnienie itd.)
Na papierze, w testach jest generalnie jaśniejszy od 856 (SDR i HDR), ale wg testów na hdtv polska, niektóre wartości są zbliżone.
W sklepie dla oka niewielka różnica, aczkolwiek salon nie jest w pełni ciemnym pomieszczeniem, ale też nie stoi w słońcu.

Są różnice w specyfikacji, wg szybkiego rozeznania, 935 ma procesor PI5 4tej generacji, gdzie w 856 jest generacja 5ta.
Android 9, tu nie znalazłem informacji czy dostał aktualizację do 10.
Wg znalezionego info, 935 nie wspiera w pełni HDMI 2.1
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Noe wspiera HDMI 2,1
Ale grasz dużo w gry ?

Jak oglądałeś sam w sklepie - to jakie masz własne zdanie ?
 

longmanpl

New member
Gry to nie jest mój główny sposób na rozrywkę, ale zdarza się.
Natomiast w 935 i 856 nie podobają mi się podstawy - chrom to nie kest moj typ, aczkolwiek TV będzie wisiał, więc w 856 problem znika.

Obydwa TV poniżej 7 tys. zł. 935 mam zarezerwowany do poniedziałku do końca dnia.

Co do obrazu, trudno było jednoznacznie stwierdzić, który lepiej świeci. W 935 sprzedawca nie potrafił określić jak długo jest na ekspozycji.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zostałbym w takim przypadku przy 856.
Masz specjalną ofertę dla niebieskich członków forum i to dodatkowo z pakietem.
Nie pchalbym się w używany OLED z półki.
 

longmanpl

New member
Tu się zgodzę - nie biorę 935, niewiadomo jak długo stoi na ekspozycji, poza tym ma już gorszy hardware - 3GB RAMu, procek starszej generacji, brak hdmi 2.1.

Natomiast pozostają wątpliwości związane z długością gwarancji przy zakupie na firmę (1-os. DG) .

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obecnie gwarancja na firmę wynosi 2 lata.
Jak będziesz niebieski masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 
Do góry