OLED 55EG910V czy mu7002 który lepszy?

robertoos188

New member
Tak jak w temacie , który lepszy, od razu dla mnie 4k nie jest piorytetem, jak ktoś by proponował inny telewizor to na wstępie pisze ze nie chcę androida, myślałem takze na ks9000 ale on jest zakrzywiony wiec troche lipnie, budżet ma 5 tyś ( jeżeli by było coś na prawde dobrego to moge jeszcze troche więcej dirzucić $ ),czekam na wasze opinie.
 
Ostatnia edycja:

robertoos188

New member
ostatnio miałem 55w809c , ale go sprzedałem , wczesniej miałem j6240 ( 50 cali ), iałem także panasonic ds630e ( 50 cali ) i teraz ostatnio 55 w809c. J6240 50 cali miał bardzo dobry obraz, tylko może to glubio zabrzmi oczy mnie bolaly na tym tv, nawet jak ogladałem tylko 2h , panasonic ds630e nie przypadł i obraz, malo ostry obraz ył w tym panasonicu w porównaniu do 6240 ale juz mnie tak oczy nie bolały na tym panasonicu, a 55w809c obraz tez bał w miare dobry ( ale uwazam ze w j6240 byl jeszcze lepszy ) oczy praktycznie mnie na nim nie bolały , sprzedałem go ze względu na androida, w miare szybko chodził, ale miał troche przycinek, zamuleń itp, ale przedewszystkim byl bardzo duzy problem z odwarzaniem filmów z dysku, czesto sciazka dzwiekowa sie nie zgadzała z obrazem albo były widoczne mikro przyciecia w obrazie, testowane na wszystkich playerach ( aplikacje ) i to samo było ), podlonczyłem pod hdmi mojego starego odwarzacza multimedialnego wd media player, zwykly system, bez androida i tam nie było problemów ze dzwiekiem albo z przycięciami. Jak czesto ogladam, telewizor jest wlonczony od 2h do 6h, zaznaczm ze nie mam podlonczonej żadnej telewizji tylko oglądam filmy z dysków przewaznie w jakości 720p-1080p, czasami youtube, z przeglądarek internetowych nie korzystam, i często korzystam z ipli, odległośc 3m.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak oczy bolą to wymagał kalibracji i wówczas nie ma tego problemu.
Ale wybrałbym jednak LG Oleda do Twojej historii obcowania z telewizora.
 

robertoos188

New member
ten lg ma chyba niestandardowe VESA? bo oryginalny uchwyt do tego lg jest drogi podobno około 400zł, ja mam taki uniwersalny, z mozliwoscią przekręcania
 

robertoos188

New member
i slyszałem także ze te starsze oledy mają słabsza żywotność w porównaniu do tych nowszych, i ciekawe jak sobie rodzi uplynniacz w tym tv? jak sprawdzałem to ma 120z
 

robertoos188

New member
a masz kiki w ofercie tego lg ? i jestem ciekawy czy do polski dotrze panasonic ES600 , jeżeli bedzie mial matryce 120hz to może mieć w miare rozsądna cene
 

fade1

Member
"ten lg ma chyba niestandardowe VESA? bo oryginalny uchwyt do tego lg jest drogi podobno około 400zł, ja mam taki uniwersalny, z mozliwoscią przekręcania"

Lg ma Vesa 300x200, u mnie wisi na starym wieszaku 400x400. Przerobiłem - wiertarka, dwie dziury i po problemie.
 
Do góry