Oled 55"

Domrat

New member
Witam,

szukam do nowego mieszkania tv, a dokładnie Oled. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na tv, to maksymanie do 5500 zł. Odległość od sofy, będzie do 2,5 metra, czyli jestem zdecydowany na 55". Głównie tv będzie do filmów, ale i do ps5.

Dużo czytałem o oled LG 55 cx, który kosztuje 5200-5400 (zależy od dnia), ale może coś innego w tej cenie jesteście w stanie polecić/doradzić?

Dziękuję z góry za pomoc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla Twoich potrzeb :
- LG 55Bx za 4499 zł
- Philips 55Oled 754 za 4799 zł
- LG 55CX za 5199 zł
- Philips 55Oled 805 za 5399 zł
- LG 55C1 za 5599 zł
Plus dla niebieskich pakiet gratisów dodatkowo o wartości 500 zł .
Plus słuchawki bezprzewodowe Meridian - gratis.
 

Domrat

New member
Dziękuję za odpowiedź.

Trochę tutaj na forum czytałem o philipsie i LG cx. Czy jako laik, nie mający niegdy tv powyżej 2,5 k, zobaczę różnice w oledach, które zostały zaproponowane?

Pytanie jeszcze mam odnośnie kalibracji tv. Sklepy stacjonarne, proponują taką usługę w kwocie 700 zł. Czy to jest warte tych pieniędzy i czy obraz rzeczywiście będzie "żyleta", jak w sklepie na żywo? (TV będzie pod dekoderem upc 4k).
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
LG Oled 55CX o którym napisałeś bardzo dobrze sprawdzi się przy oglądaniu filmów. Obraz i bez kalibracji będzie tzw. żyleta. Oczywiście mówimy tutaj o materiale dobrej jakości. Kalibracja oczywiście nie zaszkodzi a wręcz pomoże. Czy jest warta 700 zł? To już Twoja indywidualna decyzja. Kup TV ustaw pod siebie i zobacz czy obraz Ci odpowiada. Kalibrację zawsze możesz później zamówić. I mówimy tutaj o profesjonalnej kalibracji Twoje konkretnego egzemplarza a nie o wpisaniu ustawień z sieci.
 
Do góry