Oled 55 lub 65 cali jako następca starej plazmy.

Grucha23

Member
witam
Posiadam starego panasonica plazmę tx-p50gt30 używany z 8 lat albo lepiej. Działa do dziś i gdyby nie to że irytująco buczą jakieś cewki przy jasnym obrazie to byłby jeszcze używany dłużej.
Mam kilka pytań o oledy bo chyba to naturalny nastepna plazm: Czy te potencjalne wypalenia są rzeczywiście takim zagrożeniem i istotnym problemem ? W plazmie tez mnie tym straszyli ale po tylu latach ledwo coś tam dostrzegam i w ogole mi to nie przeszkadzało nigdy. Za to u rodziców gdzie ojciec jest fanem programów informacyjnych, logo tvn24 jest trwale i bardzo wyraźnie wypalone.
Może ktoś podać wymiar w poziomie oleda LG 55 i 65cali bo zastanawiam sie czy ten wiekszy mi wejdzie do wnęki miedzy meblami? Czy ten odstęp z boku rzeczywiście musi być zachowamy? W Panasonicu pisali żeby bylo 10cm z lewej, prawej i chyba 15cm od gory.
A może poszukać czegos w innej technologii, głownie oglądam sport, filmy - zero gier.
I może ktoś mi powiedzieć o co chodzi z tymi programami dla niebieskich i szarych itp ?
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Posiadam 3 plazmy : Panasonic G30, VT60 i jakąś Samsunga , jak również oleda LGe9.
Co zaobserwowałem , o czym pisałem w innym wątku: na wszystkich trzech plazmach powidoki pojawiają się już po kilku minutach oglądania, od pasków informacyjnych, czy logo programów , które równie szybko znikają. Jeżeli chodzi o oleda, którego posiadam, takie powidoki nie występują po kilkudziesięciu minutach oglądania tego typu programów .
Konkluzja jest następująca: poziom zabezpieczeń oledów jest na o owiele wyższym poziomie niż w przypadku plazm.
Z powodzeniem możesz brać oleda .

Jeżeli chodzi o zachowanie odpowiednich odstępów w przypadku plazm, to powodem tego było zostawienie odpowiedniej przestrzeni dla wentylatorów , które odprowadzają ciepło matrycy .

W przypadku oled nie jest to konieczne, także wybór jest oczywisty.

Co do jakości obrazu oled - nie ma na chwilę obecną technologi, która generowałaby lepszy obraz .
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Grucha23, posiadałem taką plazmę jak Ty. To piszczenie to nie cewki, tylko śrubki. Też nie mogłem w to uwierzyć...Jednak rozkręciłem TV i góry z lewej i prawej stronie masz na płycie głównej śrubki - to są winowajcy. Odkręcasz je, pożyczasz od partnerki lakier do paznokci. Dajesz ten lakier pod śrubki i przykręcasz. Trochę jeszcze na śrubki i po problemie!


Co do zmiany TV. Ta moja Plazma służyła mi bardzo dobrze 8 lat. Poszła na dalszą "służbę" w dobre ręce. Też mnie straszyli wypaleniami...Jakoś przeżyła i żyje dalej. Kupiłem Oleda LG 55B9. I jestem bardzo zadowolony. Szczerze polecam. Pliki 4K bajka. A i dobre Full HD też się świetnie prezentuje. programy SD, wiadomo szału nie ma, ale tragedii też nie. Do tego bardzo fajny smart. A z zestawem audio amplituner Onkyo 5.1.2 Atmos - rewelacja.


Wymiary LG 55 123x70cm, u mnie stoi na podstawie to do wysokości dochodzi jeszcze 3,5cm.
Program dla "niebieskich" Jak przystąpisz do klubu (wiąże się z opłatą), jesteś niebieski i masz od Kiki lepsze/promocyjne ceny i być może jakieś gratisy. http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html


Edit
Co do wypaleń, no kanały informacyjne oglądane non stop - niewskazane dla Plazmy/Oleda. Ale z drugie strony co tam na nich oglądać:p.

Ja używam normalnie TV, kanały informacyjne też i cieszę się bardzo dobrą jakością obrazu.
 

Attachments

  • Plazma.jpg
    Plazma.jpg
    28,9 KB · Wyś: 21
Ostatnia edycja:

Grucha23

Member
Co do buczenia to raczej to nie śrubki, to takie typowe buczenie cewki, jak ktoś słyszał transformator z bliska to wie o co chodzi. Czestotliwość i natężenie zmienia sie w zalezności od ilości białego na ekranie. Pewnie obciążenie zasilacza wzrasta i stąd taki efekt. Jak byl nowy to było to ledwie słyszalne ale teraz zaczyna już wkurzać.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tak jak napisałeś, z Plazmą było tak samo. Jednakże faktycznie oglądając non stop kanały informacyjne jest zagrożenie powidoków/wypaleń. Wtedy faktycznie lepie LCD.

Z drugiej strony sam musisz sobie odpowiedzieć ile tych kanałów i ile czasu będziesz oglądał...? A wiesz o co chodzi, skoro 8 lat miałeś Plazmę.

Ja oczywiście też oglądam, ale po to żeby zobaczyć, usłyszeć co tam słychać na świecie...A potem lepie przerzucić się na jakiś ciekawy kanał przyrodniczy/muzyczny, czy dobry film. A tutaj rewelka.


Edit
Co do buczenia, słyszałem transformator z bliska. Jestem z zawodu elektrykiem...I tak, to może dziwne, ale winne były śrubki. Przynajmniej u mnie. Też podchodziłem do tego sceptycznie. Po szybkiej akcji z lakierem problem zupełnie został wyeliminowany.
Jeżeli masz jakieś pojęcie w tym temacie, co szkodzi spróbować? Chwila roboty a jaka ulga od tego buczenia...
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Grucha23, posiadałem taką plazmę jak Ty. To piszczenie to nie cewki, tylko śrubki. Też nie mogłem w to uwierzyć...Jednak rozkręciłem TV i góry z lewej i prawej stronie masz na płycie głównej śrubki - to są winowajcy. Odkręcasz je, pożyczasz od partnerki lakier do paznokci. Dajesz ten lakier pod śrubki i przykręcasz. Trochę jeszcze na śrubki i po problemie
Grucha23 ma rację.


To nie jest wina śrubek. Plazma naturalnie skwierczy jeśli można użyć takiego nazewnictwa . Przy jasnych scenach skwierczy jeszcze bardziej i faktycznie mogą to być cewki . Napewno jest to jakiś element elektroniki. Nie śrubki .
Problem z nimi w przypadku plazm polegał na czym innym . Nie dokręcone wpadały w drgania pod wpływem chyba wiatraków lub zbyt wysokiego natężenia dźwięku . Nie pamiētam , czy nie była to wina podkładki .Temat był kiedyś mocno poruszany na forum.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Panowie, nie będę się spierał, ale miałem identyczne objawy z tym buczeniem/brzęczeniem. Męczyłem się z tym długo...też nie wierzyłem, że to mogą być śrubki. W końcu mówię a co szkodzi zobaczyć. Rozkręciłem, zrobiłem jak napisałem i problem zniknął zupełnie. Zresztą nie tylko u mnie. O tym sposobie był watek na forum, tylko nie pamiętam czy tutaj, czy na innym...
Pantomima, sam napisałeś o wibracji i podkładkach...Panowie tu nie chodzi o to, że chcę komuś coś udowodnić. Chcę tylko ewentualnie pomóc. U mnie problem został wyeliminowany w 100%.
 
Ostatnia edycja:

Grucha23

Member
Oczywiście można sprobować dokręcić, niewiele do stracenia oprocz czasu. Najwyżej nie pomoże. Niestety u mnie to operacja dla dwóch osobników płci męskiej bo plazma wizi na ścianie i sam bałbym się ją zdejmować, to chyba jeden z najcieższych telewizorów 50 calowych jakie mialem okazje przenosić.
Rozumiem że zdjęcie tylnej obudowy nie jest zbyt skomplikowane?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Tu nie chodzi tylko o dokręcenie. Trzeba dać lakieru pod - przed przykręceniem i na po dokręceniu. Wielkiej filozofii nie ma w odkręceniu tylnej osłony. jest tylko sporo śrub do odkręcenia, ale to nic wielkiego. Ale tak jak napisałeś trzeba do tego dwóch osób.


Albo zostaw jak jest i kup Oleda!!!:D:D:D Obraz i wrażenia rewelacja!
 

Grucha23

Member
Zajmuję sie regeneracją pomp samochodowych więc luzy potrafie zlikwidować :) Klej do gwintów mam chyba w 3 rodzajach i gęstościach. Dokręcenie to skrót myślowy.
Dzięki za wymiary 55tki, taka to mi na pewno wejdzie bo mam 148cm luzu w poziomie. Ma ktoś wymiar 65tki ? Na jakiejśc stronce znalazlem że to 145cm a to już by było chyba za dużo do takiej wnęki.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zajmujesz się regeneracją pomp, no to nie będziesz miał żadnych problemów z ewentualną naprawą Plazmy.

Co do wymiarów 65 cali to w necie podają :


Wymiary z podstawą (szer. x wys.x gł.) 144,9 x 86,9 x 24,6 cm Wymiary bez podstawy (szer. x wys.x gł.) 144,9 x 83 x 4,7 cm Waga z podstawą / bez podstawy 26,2 kg / 25,2 kg Możliwość montażu na ścianie tak / VESA 300x200 mm


Jak dasz radę bierz 65 cali. Rozmiar ma znaczenie!
 
Ostatnia edycja:

Grucha23

Member
półtora cm luzu z każdej strony o ile wieszak mam idealnie w środku to za mało. Chyba będę musiał zostać przy 55 calach.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Hmmm, 1,5 cm, jeżeli z każdej strony to chyba nie tak źle. A z tyłu masz trochę luzu?
A jaką masz w ogóle odległość z jakiej oglądasz TV?
 

Grucha23

Member
Nie rozumiem pytania, z tyłu jest ściana :) Wieszak jest potężny na wysięgniku i mogę wysunąć ramię na jakieś 50cm do przodu np do montażu czy wpięcia wtyczek kabli itp. Kupiłem kiedyś najmocniejszy jaki był na rynku bo przerażał mnie ciezar mojej plazmy, tymbardziej że wyjeżdza na tym wysiegniku sporo od ściany i robi się niezła dźwignia.
Oglądam z ponad 3m, może 3.5m.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No właśnie o to mi chodziło, czy wieszak bardzo dolega to ściany, czy masz możliwości regulacji/wysunięcia. Jak możesz dać trochę do przodu i nie psuje to koncepcji, plus te 1,5cm z boków to raczej nic się nie stanie. Oled nie grzeje się tak jak Plazma. 65 cali jak znalazł. Jak zostaniesz przy 55 też będzie super.
 

pantomima

Banned
Jeśli zmieści Ci się 65", wejdzie choćby na styk,to nawet się nie zastanawiaj i bierz oleda w tej przekątnej .
Oledy obecnie mają super zabezpieczenia przed powidokami/wypaleniami .
Grał jak sam powiedziałeś nie bedziesz, a jedynie kino sport . Oled to genialny obraz i tutaj sprawdzi się rewelacyjnie.
 

Grucha23

Member
No tak ale co z tym luzem na wentylacje? W obecnym telewizorze bylo min 10cm z kazdej strony.
czy 10cm od dolu i 15cm od gory wystarczy na wentylacje?
No i 65cali to jednak ponad 10k zl.
 
Do góry