oled 55 cal lg B8/c8 czy panasonic FZ800E

sirTrevor

New member
Witam serdecznie,

obecnie mam 42 calową plazmę panasonica i chciałbym zasmakować teraźniejszości.
siedzę około 3 - 4 m od tv. jestem przekonany że 55 cali da radę.

po co mi telewizor?
nie gram w gry, a jeśli nawet to raczej nie jest dla mnie problemem jeśli coś zasmuży.
sportu też raczej nie oglądam.
1. To co oglądam to filmy i są to raczej pory wieczorowe (ciemno w pokoju). Raczej kryminały. często z pendrive'a.
2. oglądanie fotografii, więc zależy mi na tzw "referencyjności" koloru i tonów. mam nawet nadzieję, że może nawet ze swoją amatorską obróbką przerzuciłbym się na ten TV.
3. youtube, spotify i takie tam
4. podłączenie UPC

Lubię obraz naturalny, nie tzw oczo..bny. mają być detale w cieniach i w highlightach (oczywiście o ile są w materiale), odcienie kolorów też mają być naturalne, zwłaszcza kolor skóry, który kiedyś zdecydował o zakupie plazmy a nie lcd.
najczęściej wyłączam większość upiększaczy. Nie działają na mnie żadne supersystemy typu wstawianie klatek pośrednich bądź przesycone kolory (no dobra, działają na mnie ale wymiotnie) jak jest film to mają być te okolice 24 klatek na sekundę.

dzwięk, ma być akceptowalny. Jak mi na czymś będzie zależało, to puszczam przez stereo set.

Wydaje mi się, że wybór OLED jest w moim przypadku słuszny. I jeśli pójdę w kalibrację to zakładam że uzyskam podobną jakość na tych ekranach.

To z czym mam problem to warstwa tzw OSowa. ważna jest:
- dobra przeglądarka zdjęć z dobrym downsamplingiem (minimum przyzowity filtr Lanczosa), dobra obsługa zdjęć google'a równierz byłaby plusem.
- dobra obsługa filmów z pendrive'a. w sensie dobre wsparcie i update codeków. napisy...
- jakość i utrzymywanie wsparcia dla serwisów przez producenta np youtube, spotify, bandcamp, przeglądarka neta.
- integracja z UPC.
- ogólna responsywność systemu operacyjnego.

Cena, górna granica to 7500-8000 ale śmiało mógłbym zejść do LG b8 jeśli w istotnych rzeczach nie będzie zbytnich różnic. chciałbym w skrócie dobre value for money.

jestem równierz otwarty na inne marki/modele.

dzięki!
 

sirTrevor

New member
Referencyjny obraz to tylko Panas
Media to lg, phillips
Sony to troche jednego i drugiego.

ale zakładając że przeprowadzę kalibrację, naprawdę Panas będzie lepszy niż LG?

możecie mi powiedzieć za co dopłacam w LG c8 vs b8?
widzę tam tylko procek.
zakładając, że nie używam upiększaczy a content raczej nie więcej niż 60fps, najczęściej 24, czy będzie to dla mnie jakaś różnica?
czy wyraźnie inaczej chodzą apki na tych dwuch telewizorach?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie będzie lepszy.
Procek w różnicy to wcale nie tak mało.


Powinieneś do odległości 4 metry brać 65":
Tym bardziej, że za 8499 z masz Oleda Philipsa 65 873 i to z pakietem.

Mieści Ci się 65" ?
 

sirTrevor

New member
Nie będzie lepszy.
Procek w różnicy to wcale nie tak mało.


Powinieneś do odległości 4 metry brać 65":
Tym bardziej, że za 8499 z masz Oleda Philipsa 65 873 i to z pakietem.

Mieści Ci się 65" ?


No właśnie staram się ustalić co ten procek mi da w kontekście tego co dla mnie jest ważne. Nie twierdzę że nie jest, po prostu nie wiem.

65 cal wydaje mi się, że będzie już zbyt duże. zmierzę odległość dzisiaj.

no i 8499, no ok, może i jest to dobra cena, ale już poza ostateczną granicą jaką sobie wyznaczyłem.
 

mariusz_z

New member
Brak Dolby Vision jest chyba trochę problematyczny. Tak myśle. C8 może być jednak lepszym wyborem. Różnicę w kwocie można przeznaczyć na dobry odtwarzacz BR.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips OLED 903 wygrywa kolejny ślepy test:
https://www.pc-magazin.de/ratg...es-video-magazins-3200055.html

" 23 października magazyn wideo ( PC MAGAZIN ) zaprosił 35 czytelników, aby dołączyć do BMW World w Monachium jako jury. Uczestnicy powinni decydować na podstawie różnych filmów i klipów wideo, które pokazują najlepszy obraz telewizyjny.
W przyciemnionym pokoju cztery 65-calowe telewizory OLED stały obok siebie dokładnie na tej samej wysokości. Uczestnicy otrzymali kwestionariusze, aby pomóc im zaznaczyć ich preferencje (lub preferencje) dla każdego klipu. Zostały one tak dobrane, aby łatwo różnicować pewne cechy, takie jak ostrość, kontrast, czerń, neutralność kolorów, hałas lub przejrzystość ruchu. Aby zapobiec ewentualnym wadom kąta widzenia, czytniki wideo były w stanie zaimplementować w dowolnym momencie.
Aby test przebiegał całkowicie niezależnie i obiektywnie, ramy telewizorów były całkowicie zamaskowane, a dolne obszary ukryte. W ten sposób ukryte zostały logotypy producentów oraz charakterystyczne stopy. Telewizory zostały oznaczone tylko literami A, B, C i D. Ponadto, przy każdej zmianie źródła, przed telewizorami trzymano zasłonę. W ten sposób uniknięto, że informacje były widoczne na ekranach, które mogłyby ujawnić producenta.
Procedura testu odbyła się w dwóch fazach. W pierwszym kroku wszystkie telewizory zostały przedstawione w trybie kalibracji. szef testowania wideo Roland Seibt, certyfikowany kalibrator isf (Levels III) i współprowadzący HDR, zoptymalizował telewizory do ich najbardziej naturalnej formy prezentacji. Następnie jury zostało pokazane dwa razy jedenaście klipów, począwszy od hałaśliwej Netflix SD do UHD Blu-ray z HDR.
Philips zdobył 33% głosów, a Panasonic zapewnił sobie drugie miejsce z 23%. 22% uczestników stwierdziło, że nie mogą wybrać ulubionego. Jakość obrazu była prawie na tym samym wysokim poziomie.
W drugiej fazie telewizory zostały przełączone na tryb "dynamiczny" TV, w którym producenci prezentują maksymalną wydajność procesorów swoich urządzeń i wszystkie wzmacniacze obrazu są aktywowane. Ponownie pokazano tę samą zawartość.
Tym razem, przy prawie żadnym wstrzymaniu się, ponad dwie trzecie uczestników głosowało na Philipsa . Panasonic zajął drugie miejsce z 18% głosów.
Po zakończeniu strzelaniny uczestnicy zostali zapytani, który tryb (dynamiczny lub skalibrowany) najbardziej im się spodobał. Oba tryby były prawie takie same.
Wreszcie, magazyn wideo zaprosił również jedzenie i napoje do działu gastronomicznego w BMW Welt, gdzie wieczór był jeszcze bardziej słodzony dla jednego z uczestników. Daniel P. wygrał zupełnie nowy telewizor OLED firmy Philips. "
http://www.audiostereo.pl/philips-to-nie-philips 126573.html/page st 480


Teraz w rewelacyjnej cenie dla niebieskich.
Wygrywa i z Sony i z Panasonic.
 

sirTrevor

New member
Kiki,
masz jakieś oferty na entry levele: b8/c8 ew jakiegoś philipsa (pewnie 803) i tego panasa?
Często piszecie o "niebieskich członkach". Co to znaczy?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry