Okulary aktywne dla daltonisty do LG 42LM620s

Luniz

New member
Witam

Jestem posiadaczem telewizora LG 42LM620s. Ten telewizor posiada w komplecie 4 okulary pasywne do ogladania 3d. I wszystko OK obraz fajnie "wychodzi" z telewizora i wszyscy w mojej rodzinie mogą sobie pooglądać fajne efekty. Problem jest jedynie taki, że ja jestem daltonistą i niestety tych efektów na okularach pasywnych zobaczyć nie mogę. Co mnie trochę dziwi ponieważ na okularach aktywnych w sklepie lub u znajomych nie mam tego problemu i wszystkie efekty pięknie widze jak "latają po pokoju".

A teraz pytanie:

Czy do wyżej wymienionego telewizora moge dokupić okulary aktywne i będą one wpełni kompatybilne z TV? Wiem, że może to laickie pytanie, ale naprawdę dopiero odkrywam tą technologie. Chciałbym tez oglądać te efekty a na to wychodzi, że zobacze je jedynie w okularach aktywnych.

Dziękuje za odpowiedźi :)
 

Luniz

New member
Tak właśnie myślałem, ale wolałem się upewnić na forum :) No nic na to wychodzi, że mam pooglądane. Chociaż dziwne bo w pasywnych widzę głębię do środka telewizora i fajny efekt 3d a jedynie nie widzę efektów "na zewnątrz TV".
 

orzech85

New member
Daltonizm to zaburzenie wzroku polegające na nieropoznawaniu niektórych barw. I nie ma to nic wspólnego z tym że nie widzisz efektu 3D.
Więc przyczyny szukaj gdzie indziej a nie w daltonizmie. Też jestem daltonistą i z 3d nie mam żadnych problemów.
 

RafMat

New member
Witam

Jestem posiadaczem telewizora LG 42LM620s. Ten telewizor posiada w komplecie 4 okulary pasywne do ogladania 3d. I wszystko OK obraz fajnie "wychodzi" z telewizora i wszyscy w mojej rodzinie mogą sobie pooglądać fajne efekty. Problem jest jedynie taki, że ja jestem daltonistą i niestety tych efektów na okularach pasywnych zobaczyć nie mogę. Co mnie trochę dziwi ponieważ na okularach aktywnych w sklepie lub u znajomych nie mam tego problemu i wszystkie efekty pięknie widze jak "latają po pokoju".

A teraz pytanie:

Czy do wyżej wymienionego telewizora moge dokupić okulary aktywne i będą one wpełni kompatybilne z TV? Wiem, że może to laickie pytanie, ale naprawdę dopiero odkrywam tą technologie. Chciałbym tez oglądać te efekty a na to wychodzi, że zobacze je jedynie w okularach aktywnych.

Dziękuje za odpowiedźi :)

Zgodzę się z przedmówca nie powinieneś mieć problemu z 3D.A tak na marginesie, pomimo że jesteś daltonistom to dobrze piszesz po Polsku :p

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

Luniz

New member
To może mi ktoś wyjaśni dlaczego efekt "wychodzenia z TV" nie widziałem tylko ja a 5 innych osób, "łapało efekty w powietrzu" ? Jeżeli nie jest to wina daltonizmu to czego? tak jak pisałem efekt "akwarium" widzę bez problemów natomiast efekt wychodzenia z TV na tych okularach nie dostrzegam a na aktywnych nie ma problemów. Może to jest wina ustawienia kolorów zielone i czerwonego w TV? Sam nie wiem :/ Acha mój brat tez ma daltonizm, ale na to wychodzi, że nieco inną postać bo on na tych okularach widział wszystko bez problemu. Poza-tym ja nie czuje nawet żebym daltonizm miał, gdybym nie zrobił na to badan to pewnie bym się w życiu nie dowiedział bo normalnie widzę miliardy barw, tylko mam mały problem z odróżnieniem zielonego od czerwonego, jeżeli jest różnica powiedzmy 1-2% w ich odcieniu. Nie powinienem widzieć też w ogóle w 3d.

A kolega "Orzech85" na jakich okularach ogląda 3d? Na pasywnych czy aktywnych?

ps: Z tym "om", "ą" mam problemy od podstawówki :p
 
Ostatnia edycja:

RafMat

New member
Niektóre osoby ,mają tak zwanego "ukrytego zeza " i nie widzą 3D.Tylko teraz nie wiem czy w obu technologiach (pasywny i aktywny) 3D,czy tylko w pasywnym? Gdzieś na forum inni użytkownicy pisali o tym, to też można wyeliminować, pozdrawiam :)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

Luniz

New member
Niestety po zabawie z kolorami nadal nie widze efektów 3d "wychodzących" z TV jedynie takie w głębi i to bez jakichkolwiek problemów. Nie wiem dlaczego akurat technologia pasywna tak na mnie działa bo tak jak pisałem na okularach aktywnych nie miałem najmniejszego problemu, żeby zobaczyć wszystkie "zewnętrzne" efekty trójwymiaru. Może ma ktoś jakiś pomysł jak ustawić TV, żebym mógł takie efekty zaobserwować ?
 

Luniz

New member
Tak dokładnie ta sama bajka leciała. Dodatkowo mam z internetu kilka innych animacji /filmów i na żadnej nie widzę efektów poza TV a inni mogą je zaobserwować. Nie wiem wlasnie w czym lezy problem bo 3d w głębi widze bez problemów.
 

RafMat

New member
W pasywnym 3D trzeba siedzieć dokładnie na wprost Tv i na tej samej wysokości aby zobaczyć efekt 3D.Może w tym jest problem?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

Luniz

New member
Sprawdzałem pod różnym kątem. I na wprost od telewizora na rożnych odległościach. 3D w głębi widzę bardzo dobrze a obrazy, które powinny wychodzić poza ekran widzę lekko rozmazane i wiem przez to, które powinny latać po pokoju. Nie wiem dlaczego na aktywnej widzę wszystko bez jakichkolwiek problemów a na pasywnej tylko głębie. Widocznie chyba mam coś nie tak z oczami, które mam najwidoczniej niekompatybilne z pasywną technologią :p pozostaje chyba tylko pogodzić się z tym i tyle.
 

woytaski

New member
Bez reklam
Niestety z 3D jest tak jak z osobami z zaświatów. Jedni je widzą a inni nie;)
Są osoby na które to oddziałuje mocniej a na inne słabiej.
Dużo też zależy od materiału wyjściowego.
Powiem Ci, że obejrzałem już trochę 3D w technologii aktywnej (panasonic) i sam widzę, że głębia jest raz większa raz mniejsza.
Na materiale demonstracyjnym oglądałem w technologii pasywnej jedynie materiał demo na LG - i wielkiego wrażenia na mnie to nie zrobiło...
Owszem - dla dzieci bezpieczniejsza, etc.
Dlatego zawsze przed zakupem warto porównać na tym samym materiale obie technologie i wybrać tą co oddziałuje lepiej...
Być może jednak poza daltonizmem masz jeszcze jakąś wadę wzroku, która powoduje, że odczucia raz są większe a drugim razem nie ma ich w ogóle??
 

nenesz

New member
W pasywnym 3D trzeba siedzieć dokładnie na wprost Tv i na tej samej wysokości aby zobaczyć efekt 3D.Może w tym jest problem?

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Koledze cos sie chyba pomieszało
U mnie w 47" szerokość pokoju prawie 5 metrów i z każdego końca widac 3d.
Problem ma aktywne 3d , a nie pasywne
PS. też jestem daltonistą , ale problemu nie mam.
Pz
 

tdx

New member
Bez reklam
Koledze cos sie chyba pomieszało
U mnie w 47" szerokość pokoju prawie 5 metrów i z każdego końca widac 3d.
Problem ma aktywne 3d , a nie pasywne
PS. też jestem daltonistą , ale problemu nie mam.
Pz

No akurat nie, wystarczy że spojrzysz z góry na TV LG i coś widać ale na pewno nie jest to 3D jakie mieli na myśli autorzy :)
PS. Nie jestem daltonistą :)
 

lignodont

New member
Po przeczytaniu tej dyskusji udalem się wczoraj do sklepu, aby sprawdzić przed zakupem czy widzę efekt 3D na pasywnych okularach. Jestem wzorcowym przykładem daltonisty, więc chciałem wiedzieć co i jak przed kupnem nowego TV. Po założeniu okularów (demonstracyjnych, pasywnych oczywiście) ręce mi opadły - zero efektu. Za chwilkę sprzedawca poszedł na zaplecze i przyniósł okulary dedykowane do tego konkretnego modelu (bodajże jakiś LG) i wszystko ożyło...
 

Battle85

New member
Rowniez mam problem z LG 42lm620s?Jednak nie z 3d tylko ustawieniami.
W szybkich scenach przycina sie obraz a otoczenie postaci jest rozmazane.
probowalem juz z 50 ustawien opcji,tru motion itp i dalej jest zle.
Chodzi o obraz z dekodera vectry, filmy 3d z dysku zew. lub gry na konsoli dzialaja ok tylko obraz z TV jest zly.Czy ktos moglby wkleic optymalne ustawienia?
 
Do góry