Okulary 3D psują wzrok? Posłowie PO chcą kontroli ministra

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Czy okulary trójwymiarowe są bezpieczne dla zdrowia? Wątpliwości co do tego ma grupa posłów Platformy. W trosce o wzrok Polaków domagają się od minister zdrowia ich kontroli, a nawet ewentualnie wycofania z polskich kin.


Skąd wzięły się takie wątpliwości wśród polityków? - Sami chodzimy do kina i widzimy, co się dzieje - mówi w rozmowie z TOK FM poseł Piotr Cieśliński z PO i opowiada: - Byłem w kinie na "Avatarze". A do jego oglądania dostałem bardzo brudne okulary 3D. Dochodziły do mnie też takie głosy od kolegów i koleżanek, że po wyjściu z kina bolały ich oczy. To wystarczające przesłanki do tego, aby przeprowadzić kontrolę - dowodzi.

źródło gazeta.pl
 

szorko

New member
Niektórym to nie tylko na oczy szkodzi - następują przerzuty trzeciego wymiaru do mózgu , który w normalnych warunkach jest 2D . :fool:
 

arturos1970

New member
Bez reklam
poslowie o ktorych mowa to trzecia liga platformy,pewnie za wszelka cene chca zaistniec,a ze nic madrego nie potrafia wymyslec no to sobie znalezli
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Badania prowadzone są na rynku non stop .
Okazuje się że sporo osób ma problemy po czasie 10 min ( 10%)
Skarżą się na bóle głowy i zwroty.
Kilkadziesiąt osób ( 70% )dotarło do końca testu - filmu w doskonałej kondycji.
Ok. 20 % osób twierdzi że to jest coś ale jeszcze nie dla nich.
 

Luphis

New member
Nie da się wszystkim dogodzić...okulary wykorzystują sztuczkę optyczną, która nie jest naturalna dla mózgu i oczu, dlatego może boleć głowa itd, ale myślę, że to kwestia przyzwyczajenia. A większości nie przeszkadza, skoro sprzedaż telewizorów 3D chociażby w USA jest wysoka
 

Rudeford

New member
że po wyjściu z kina bolały ich oczy[/URL]
A mnie po balandze bolała głowa, ale przez myśl mi nawet nie przeszło by zakazać sprzedaży i spożywania alkoholu. Byłem na Avatarze i niestety czułem pewien dyskomfort oczno-czaszkowy, jednak oglądało się fajnie, więc pewnie jeszcze nie raz pójdę na film 3D(wypije też).. Kolejny raz nasi "pracownicy" zajmują się nie tym co trzeba. Tak na marginesie dodam, że obraz z projektora DLP także jest nie dla mnie.
 

prez8s

New member
Ja oglądałem troche filmów w 3D w tych papierowych okularach z kolorowymi filtrami i tak tragicznie nie jest. Owszem lekkie zawroty głowy po tym są, ale tragedii nie ma, bardziej wkurza mnie to że tak mało fajnych filmów jest w 3D.
 
Do góry