okulary 3D do Benq w1070

kojak_ct

Member
Witam wszystkich właścicieli Benq W1070.

Chciałem Was zapytać jak to jest z tym 3D w tym Benq? Byłem u znajomego, który ma ten projektor i odpalił mi film w 3D. Zdziwiłem się z lekka bo 3D jest strasznie mizerne. Raz, że nie ma koloru czarnego tylko szary a dwa, że to 3D jest takie sobie. Da porównania używam od 4 lat Acera H5360 + Optoma 3DXL z PS3 i PS4 oraz PC i u mnie obraz jest przepiękny a kolor czarny jest MEGA!!! Głębia jest niesamowita i w pokoju wygląda to tak jakby była dziura w ścianie. A w W1070 to taki płaski ten obraz. W czym jest problem? W okularach czy w projektorze? Dodam, że próbowałem to wyregulować ale bez efektu. W końcu zdecydowałem się na Optomę HD25 bo ma 6xRGBRGB i lepszą czerń oraz 3D jest bardzo chwalone w Optomach. Jak tylko dostanę projektor to śmigam do kolegi zrobić porównanie, ale zanim dostanę mój sprzęt chciałbym zasięgnąć Waszej opinii :).

Pozdrawiam Paweł
 

darekguma

New member
Bez reklam
Witam wszystkich właścicieli Benq W1070.

Chciałem Was zapytać jak to jest z tym 3D w tym Benq? Byłem u znajomego, który ma ten projektor i odpalił mi film w 3D. Zdziwiłem się z lekka bo 3D jest strasznie mizerne. Raz, że nie ma koloru czarnego tylko szary a dwa, że to 3D jest takie sobie. Da porównania używam od 4 lat Acera H5360 + Optoma 3DXL z PS3 i PS4 oraz PC i u mnie obraz jest przepiękny a kolor czarny jest MEGA!!! Głębia jest niesamowita i w pokoju wygląda to tak jakby była dziura w ścianie. A w W1070 to taki płaski ten obraz. W czym jest problem? W okularach czy w projektorze? Dodam, że próbowałem to wyregulować ale bez efektu. W końcu zdecydowałem się na Optomę HD25 bo ma 6xRGBRGB i lepszą czerń oraz 3D jest bardzo chwalone w Optomach. Jak tylko dostanę projektor to śmigam do kolegi zrobić porównanie, ale zanim dostanę mój sprzęt chciałbym zasięgnąć Waszej opinii :).

Pozdrawiam Paweł
Koniecznie opisz wrażenia z Optomy, mocno chodzi mi po głowie projektor do 3-3,5 tysia.
 

szejos

New member
Posiadam benq i wrażenie z 3D są bardzo dobre.
Może kwestia źródła/okularów.
Komu bym nie puścił czegoś w 3D, to zrobi "wow".
 

kojak_ct

Member
Koniecznie opisz wrażenia z Optomy, mocno chodzi mi po głowie projektor do 3-3,5 tysia.

Niestety wrażeń nie odpiszę bo zadzwonili ze sklepu, że nie ma już tych modeli na rynku i na wyczerpaniu są też HD25e i znikną z rynku. Znalazłrm jedną sztukę kawał drogi odemnie ale liczą 4000tyś więc sensu nie widzę. :(
 

kojak_ct

Member
Posiadam benq i wrażenie z 3D są bardzo dobre.
Może kwestia źródła/okularów.
Komu bym nie puścił czegoś w 3D, to zrobi "wow".

Źródło raczej nie ma znaczenia ale było to PS3.
Mam podejrzenie na okulary ale wszyscy polecają Sainsonic ale na zagranicznych forach ludzie mają podobne odczucia do moich. Podejrzewam, że znajomy ma te same. Czekam na info od niego odnośnie modelu.

Jako, że tej optomy już nie ma a nowsze mają przekombinowane koła to nie pozostaje mi czekać na początek nowego roku i liczyć, że wyjdzie coś ciekawego. :(


Ps. Wybaczcie za błędy. Piszę z tel w podróży ;).
 
Ostatnia edycja:

darekguma

New member
Bez reklam
Niestety wrażeń nie odpiszę bo zadzwonili ze sklepu, że nie ma już tych modeli na rynku i na wyczerpaniu są też HD25e i znikną z rynku. Znalazłrm jedną sztukę kawał drogi odemnie ale liczą 4000tyś więc sensu nie widzę. :(
A zakup w sieci nie wchodzi w grę?, jest ich całkiem sporo.
 

kojak_ct

Member
A ja w końcu kupiłem Optomę HD151x która jest bardzo jasna. Oczywiście postanowiłem porównać 3D na okularach Optoma ZD201 i SainSonic. Niestety nie znam modelu bo genialny chińczyk ixh nie oznaczył. Jakie wnioski? 3D na okularach optomy jest nieporównywalnie lepsze niż na Chinolu. Nie dziwię się, że na benkach tak słabo to wygląda. Obraz mam lekko fioletowy, słabo kontrastowy ale głębia jest taka sama. Oczywiście nie mam okazji przetestować najwyższego modelu Sainsonika więc nie będę generalizował ale firmowe trzymają standardy a chinole nie. :)
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
bo firmowe od Optomy serii Zg dzialaja w innej technologii niz DLP i tutaj jakosc jest podobno troche lepsza. Ja uzywam sainconica seria zodiac 904 z HD 25 i jestem b. zadowolony z efektow 3D
 

kojak_ct

Member
Optoma serii ZD działa w technologii DLP-Link 120Hz i jest takim samym sprzętem jak seria SainSonic. To jest problem Chińczyków, nie technologii ;).
 
Ostatnia edycja:

SRB

New member
Witam wszystkich
Przymierzam się do zakupu okularów 3D SainSonic do Benka W1070. Z tego co tu piszecie najlepszym modelem jest Zodiak 904. Tu niestety mam pewien problem. Na ich stronie są 3 wersje okularów: SKU:C-28-010-904, SKU:B-28-010-904 i SKU:28-010-904. Czym to się różni?

Linki:
sainsonic.com/3d-active-glasses/3d-active-glasses-for-tv/sainsonic-144hz-rechargeable-active-shutter-3d-glasses-for-benq-w1070-2.html
sainsonic.com/3d-active-glasses/3d-active-glasses-for-tv/sainsonic-144hz-rechargeable-active-shutter-3d-glasses-for-benq-w1070-1.html
sainsonic.com/3d-active-glasses/3d-active-glasses-for-tv/sainsonic-branded-ssz-200dlb-3d-active-rechargeable-shutter-glasses-for-dlp-link-projector-black.html

Mój projektor wymieniony jest tylko dla okularów z B i C na początku. Jednak wszystkie 3 wyglądają identycznie i na początku myślałem że jedne są czarne, a drugie ciemno szare. Teraz już nie rozumie nic z tego.

Są dwa modele SSZ-200DLB i SSZ-200DLW. Wyglądają podobnie i różnią się kolorem. Numer modelu w nagłówku sugeruje, że B to czarne a W to białe, ale że to ten sam model. Niestety różnią się kształtem i numerem SKU. Białe są też do 120Hz. O co w tym wszystkim chodzi? Jest ktoś na tyle zorientowany w tych modelach?
 
Ostatnia edycja:

SRB

New member
moinm zdaniem kazde z nich beda dzialac, kup te ktore wygladem bardziej Ci pasuja is tansze :) (wazne aby abslugiwaly 144 Hz)

One wszystkie są identyczne i mają niemal identyczny opis. Nawet fotki są te same. Zastanawia mnie to C i B na początku. Może wersja C jest poprawiona? Lepszej jakości szkiełka czy coś. Tylko zwykle takie produkty mają to zaznaczone + wyższa cena. Tu jest wszystko niemal identyczne.

Jak nikt nic nie wie, to rzucę monetą i kupię B lub C. :)
 

kalin86

New member
Witam pozwole sobie odkopać temat, na dzień dzisiejszy jest jakiś nowy model okularków 3D do benq w1070? czy szukac na aliexpresie powyższych modeli? a co kupic jeśli nie będzie ich?
 
Do góry