około 49-55 cali w cenie .... hmmm

emer

Member
Bez reklam
Generalnie najważniejszy obraz - jakość obrazu, obraz w ruchu , kontrast, ostrość ...
Fajnie byłoby, gdyby audio nie było badziewne.
Smart, android - trochę mniej ważne, ale ... ;)
Input lagi, gry - NIEWAŻNE, nie będzie grane.
Generalnie około 90% oglądactwa to kanały HD z platform cyfrowych Polsat Cyfrowy i C+.
Odległość patrzenia około 2-3m, kąty nie są zbyt ważne, ale jednak bez przesady aby lekko zboku i wyblakłe czy przekłamane.
Cena do 35oo, ale jeżeli miałoby to sens (jakość obrazu), to podniesiemy cenę do około 45oo.
Chciałoby się QLED czy OLED, ale cena chyba zaporowa ...
Ale dobry HDR, matryca 120Kz - te sprawy bardzo priorytetowe.
 

emer

Member
Bez reklam
A czy jest faktycznie taki dobry, i w tej cenie bezkonkurencyjny ?
QLEDa w tej cenie juz powoli nie ogarne ? (np od TCL)
 

emer

Member
Bez reklam
wiadomo że są lepsze, ale czy w tej cenie byłby to dość optymalny wybór (biorąc pod uwagę moje "potrzeby")
 

emer

Member
Bez reklam
nie mam zaufania to TCL i jego QLEDa ... poza tym to matryca 60Hz
Ale też powoli przychylam się może do Samsunga 55NU80xx , jest jednak tańszy od 55XF9005 o około 1ooo pln , czyli za ok 36oo , czyli 25% ...
 

emer

Member
Bez reklam
rozumiem, że chodzi o palete barw i szarości - 10bit jest dużo szersza pod tymi względami ?
Ale na ile to przenosi sie na te dwa modele TV - widać bardzo róznicę ?
 

Lettner123

New member
Najlepszy sposób włącz te same materiały wysokiej rozdizelczości na obydwu tv i porównaj .Nie będziesz widział różnicy bierz tańszego samsunga
 

emer

Member
Bez reklam
Na pewno zobaczy się gdy równocześnie i obok postawię ... Tylko pewnie jak się widzi jeden a potem drugi, to byłby problem z dojrzeniem różnicy :)
Ale fakt, trzeba TO zobaczyć, aby stwierdzić czy warte 1ooo pln ...
 

Lettner123

New member
W MM nie ma problemu aby postawili ci jeden obok drugiego .Problemem jest bardziej oświetlenie w sklepie oraz ustawienia tv na tryb sklepowy
 

emer

Member
Bez reklam
kurde ... doszedł jeszcze jeden konkurent 55cali w cenie około 4500, czyli Samsung QLED 55Q6FN .... sie gubię już :(
 

Lettner123

New member
brałbym samsunga NU8xx to bardzo dobryh tv z lepszym kontrastem niż sony i samsung q led i jeszcze kasy zaoszczędzisz. za 4800 masz 65 cali
 
Ostatnia edycja:

Snyx

Klub HDTV.com.pl
vip
Polecam XF9005 stałem przed podobnym dylematem. Miał być oled ale mój telewizor chodzi po 10-12h plus gry. Więc oled nie nadaje się do moich preferencji.
 

emer

Member
Bez reklam
ponieważ wykorzystałam emer'a do założenia topicu w moim imieniu (jak to baba nie znam się ;-) ) wybór padł na LG OLED55B8 ... teraz pozostaje czekać aż do mnie przyjedzie ;-)

wyjaśnienie tego wyżej - topic założony na prośbę koleżanki :wink: Ma około 10letnią plazme Panasa 42 cale (chyba dogorywa - piszczy i czasem ma jakieś kolorowe przekłamania w górnej połowie ekranu). Zaczęła rozmyślania że coś do 50cali, potem że 55 ale max 35oo pln, potem odwiedziny neonetu i bezpośrednie zobaczenie paru LED OLED QLED w akcji, porównania ...
No i skończyło się wyborem LG 55B8 - kiki przygotuje fajną sztukę 55B8 i pośle koleżance ... :wink:

edit: cytat za koleżanką - zapomnialeś dodać że jestem wredna biiiip jak mi się nie dogodzi :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry