Około 40', z Internetem bezprzewodowo

adammada

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Około 2.2 metra.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3 osoby.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Również bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Telewizor będzie stał prostopadle do okna
7. Jaki masz obecnie telewizor? Jakiś Daewoo CRT stary
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Odtwarzanie z USB, jak najlepsza obsługa internetu (chodzi o to, aby dziecko mogło oglądać bajki z youtube itp, a dorośli seriale z różnych seriali online )
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Chcę zrezygnować z kablówki, cyfrowe kanały publiczne + internet + usb
10 .Jakie urządzenia? Nic
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak, musi obsługiwać różne serwisy wideo ( youtube, kinomaniak, iitv itd).
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie.
16. Preferencje co do marki? Markowa ;)
17. Preferencje co do wielkości? 37- 42"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Częściej wieczorami.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Obejdzie się.


Co do internetu - zdecydowanie wolałbym wifi. Niezbyt mam ochotę ciągnąć kable, choć jak byłby mus, to bym jakoś to zrobił. Więc albo wbudowane WI-FI, albo od razu doliczyć do ceny WI-FI Ready dongla, ew. jakiś access point na złącze LAN (jak takie coś działa).


Ogólnie idea jest taka - mam teraz kablówkę, której nie oglądamy. Brak czasu a jak jest czas, to nie ma rzeczy do obejrzenia. Jak mamy czas, to podpinamy laptopa do telewizora i jakiś serial / film oglądamy. Jedynie dziecko ogląda bajki. Gdyby nie te bajki, to bym z niej zrezygnował. Więc rzecz w tym, aby kupić telewizor do wygodnego oglądania rzeczy z internetu...
 

adammada

New member
Ok, pogrzebałem i wychodzi, że tylko Samsung może spełnić moje oczekiwania co do odtwarzania Flasha.

Tylko jaki? Widzę:

- UE40EH5300 - ok. 1900 (nie ma PVR)
- UE40EH5450 - ok. 2000
- UE40ES5500 - ok. 2300
- UE40ES6100 - ok. 2700 - ale ma 3D, wbudowane WIFI i CMR 200

PVR mi do szczęścia nie potrzebne, więc mógłbym wziąć najtańszy z kolekcji, patrząc na różnice w wyposażeniu. Ale czym jeszcze one się różnią?
 
Ostatnia edycja:

adammada

New member
> Toshiba 40TL 833

Ma w ogóle przeglądarkę WWW, nie mówiąc o flashu?

> Philips 40PFL 5007
Ma flasha ?


> Sharp 40LE630
Ma w ogóle Smart TV ?
 

adammada

New member
Hmm, a może przesadzam z tą obsługą flasha. Bajki z youtube pójdą przez appkę, a seriale może lepiej ściągnąć w wersji HD, a w ostateczności można podpiąć laptopa.


Poczytałem trochę narzekań na aktywne 3D, więc może lepiej jakiś LG?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Pozostaje jeszcze sony ex650, ma rozbudowane funkcje internetowe (coś ala samsung), wbudowane wi-fi, ale tylko 50hz, podbite do 100
 
Do góry