około 24 cale, FHD, IPS, głośniki

emer

Member
Bez reklam
Potrzebuję TV do kuchni, zależy mi przede wszystkim na jakości obrazu + szerokie kąty (IPS), głosniki, może DVB-T (ale nie musi, jeżeli USB przyjmie dongla DVB-T).
Generalnie, na dzisiaj dostanie sygnał po HDMI z dekodera sat z NC+ czy PolsatCyfrowy.
Mam w tej chwili LG 2252D-PZ, czyli ma 21.5 cala i jestem zadowolony z niego.
A teraz offtop ...
Mam wewnętrzną potrzebę, aby w/w podarować mojej byłej sąsiadce, która na swoje "złote" lata (ma około 85lat) musiała iść do domu powiedzmy "pogodnej jesieni życia". Żal mi Jej... umysł sprawny, lubiła TV bo samotna zawsze, a życie kończy tak smutno ... nawet TV nie ma w pokoju, sublokatorka tyranizuje Ją .... więc chcę dac jej ten mój TV + jakieś słuchawki. Niech chociaż takie minimum "przyjemności" ma - a ja dzięki temu też będę miał trochę satysfakcji ...
Koniec offtopa ;)
A więc potrzebuję cos zamiennie - zmiesci mi się we wnęce własnie takie max 24 cale - proszę pomóżcie, co na dzień dzisiejszy da mi sie dobrą jakość obrazu, szerokie kąty + MUSZĄ byc głośniki.
 

emer

Member
Bez reklam
hmm ... ale chyba ma nie za szerokie kąty (nie IPS), no i nie FullHD ?
Miałes porównanie do jakis innych monitorów/TV o podobnych przekątnych ?
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Nie zauważysz różnicy przy takim celażu . Za 650 PLN gra i odbiera cudnie . Jestem bardzo z niego zadowolony .
 

emer

Member
Bez reklam
ale w tej chwili mam FullHD w tym LG, a sygnał po HDMI mam z dekodera sat i wszystkie kanały oglądam w HD - w tej chwili więc obraz mam żyleta. Więc ta rozdzielczość HD-Ready nie jest/będzie za mała ?
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Mówię , że nie zobaczysz rożnicy :) Philipsy chyba są awaryjne :)
Zresztą , przejdz się do marketu i stań na przeciwko 2 modeli tv ( 1080 vs 786 ) .
Sygnał będzie ten sam , na 1080 obraz dędzie lepszy ? :)
Ustawienia te same ( suwaki na 50 , tryb kino lub cos w tym stylu )
 

emer

Member
Bez reklam
a jak z kątami - nie mogę doszukać się jaka matryca, oprócz tego, że "LED BACKLIGHT SLIM". Nie pisze że IPS, więc nie jest. Zwracałeś na to przy zakupie i porównywałeś może do innych monitorów/TV ?
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Zazwyczaj siedzę na wprost , nikt z domowników nie narzeka na problemy przy oglądaniu.
Porównywałem z Samsung i Philips. Ten JVC jest me... ex....
Oglądałeś już jakieś tv na żywo ?
 

emer

Member
Bez reklam
Mam w tej chwili wspomniany LG 2252D-PZ czyli 21.5 cala z matrycą IPS. Oglądam w kuchni z róznych kątów i dlatego cenię sobie matryce IPS, pozwala ona prawie bez utraty kontrastu i przekłamań koloru oglądanie nawet dość mocno z boku. U sąsiada widziałem jakiś no name z normalna matrycą i praktycznie oglądanie jest możliwe tam tylko na wprost.
Ogólnie bardzo cenie z tego powodu matryce IPS (również jako były uzytkownik plazmy, który musiał przejść na TV z LED LCD i wynikające z tego powodu róznice w czerni i przekłamań koloru nawet już pod nawet niewielkim kątem).
Zmieści mi się w kuchni 24 cale (tzn szekość całkowita około 56cm), więc dlatego m.inn. zmieniam. No i jak wspomniałem, mam w kuchni dekoder sat i oglądam tam właściwie tylko kanały HD i wykorzystuje połączenie HDMI i to, że ten LG ma FullHD - obraz na tak małym TV jest wyjątkowo ostry.
Muszę się ruszyć gdzie po sklepach i faktycznie zacząć porównać rózne modele. Chyba Mediaexpert ma w ofercie ten Twój JVC ...
 

maleko

New member
Skoro jesteś tak bardzo zadowolony to czemu nie kupisz następcy tego modelu? Przecież LG ma "monitor" IPS z tunerem 24 cale ( 23,8 ). BTW. ciekaw jestem czemu to są "monitory" i są tylko w wyszukiwarkach jako monitory.
 

emer

Member
Bez reklam
masz racje, jest model 24 cale - ale moze jest coś lepszego w podobnej cenie ? ;)
Tez to zauważyłem ... + jakoś tak jest, ze jak jest nazwany "monitor" (a ma tuner DVB-T), to jest duzo tańszy od - o podobnych danych techn - ale nazwany przez producenta "TV" :D
 

emer

Member
Bez reklam
na tym, ze aktualnie mam inny, poważniejszy PROBLEM, tv pojechał do serwisu, wstępnie Philips zgodził sie na naprawę jeszcze w ramach gwarancji ... uparłem się, że przez aktualizacje philipsa uwaliłem sobie tv, bo działał mi wczesniej.
 
Do góry