okablowanie do kd, monitor audio i marantz

lis81

New member
Witam

Jestem w trakcie kompletowania "MOJEGO ZESTAWU". W związku z tym mam do Was kilka pytań.
Moim założeniem jest kd 7.1. Posiadam 2x ma bx6, bx centre, sub bxw10, i 4x bx2. Salon mam połączony z jadalnią, jedną parę kolumn efektowych muszę podwiesić z tyłu za kanapą do sufitu i skierować ku dołowi to jedyne rozwiązanie, a drugą na uchwytach i po bokach do ściany.

Tu mam pierwsze pytanie:
Czy miał ktoś do czynienia z MA BXFX ? Myślę żeby te głośniki które pójdą na ścianę, zastąpić takimi, są dużo szczuplejsze i mają od razu wieszaki na kołki do montażu na ścianie. Obawiam się że bx2 wraz z wieszakami będą odstawały od ściany koło 40cm, to chyba trochę za dużo.


Mam wzmacniacz marantz ki pearl lite który to ma zasilić parę bx6, a reszta będzie podpięta pod marantz 7009, czy ki pearl będzie dobry do tych bx6, ewentualnie mogę zakupić końcówkę mocy mm7055 ale nie wiem czy jest sens?
no i dodatkowa kasa :)


Wkrótce czeka mnie okablowanie pod głośniki, prucie ścian itd. ugh. Myslałem o kablach QED, KLOTz lub melodika.
Biorąc za przykład kable QED.
Wiem na pewno, że do kolumn podłogowych musi być większy przekrój, coś jak Rubby,
lub XT40 najlepiej podwójny do bi wire .
Nie wiem co z efektowymi, jakie kable dajecie, ja wiem że potrzebuję sporo metrów więć nie
mogę sobie pozwolić na zakup wszystkiego w ruby. Mają w ofercie tańsze kable:
takie jak qed profile 79 lub original

z tego co wyczytałem to te modele mają przekrój 2,5mm2
Co o tym myślicie, może inny producent ?
Czy warto kolumny efektowe bx2 podpinać w bi-amp, bedę miał sporo wolnego miejsca w ampllitunerze:)
Pozdrawiam, z góry dzięki za pomoc
 

Ramlesa

New member
Tu mam pierwsze pytanie:
Czy miał ktoś do czynienia z MA BXFX ? Myślę żeby te głośniki które pójdą na ścianę, zastąpić takimi, są dużo szczuplejsze i mają od razu wieszaki na kołki do montażu na ścianie. Obawiam się że bx2 wraz z wieszakami będą odstawały od ściany koło 40cm, to chyba trochę za dużo.


BXFX spokojnie zastąpią ci BX2. Jak masz możliwość zamiany (innego zagospodarowania dla BX2) bierz w ciemno FXy.
Z drugiej strony chciałbym zobaczyć wieszaki dla BX2 bo to całkiem nie małe podstawki są.
Słyszałem jak grają FX ale Silver i nie mam im nic do zarzucenia. Myślę że z linią bronze będzie analogicznie.

Na tył bi-wire do bx nie ma sensu.
 

lis81

New member
a jaki kabel możesz mi polecić ? raczej zdecydowany jestem na kable QED-a, system będzie 7.1 więc chodzi mi o kolumny efektowe boczne i tylne, te kable będą w ścianach :) muszę tego zakupić 40 - 50 metrów. Kolumny tylne będą na wieszakach sufitowych, nie mam ściany za salonem, jest tam jadalnia :)
z góry dzięki pozdrawiam
 

Ramlesa

New member
1. Poczytaj wątek o grających kablach [emoji1]
2. Jak by nie patrzeć czeka cię stosunkowo duży wydatek, dodatkowo zarobione końcówki, banany... etc.
3. Moim zdaniem każde kable z metra 2x2,5 mm z 100% Cu. Do 20 zł za mb i na pewno będziesz zadowolony.
Gdzieś w treści pada melodika i to całkiem rozsądny wybór.

Ps.
Masz gdzieś zdjęcia wieszakôw. Jestem ciekawy jak to wygląda.
 
Ostatnia edycja:

lis81

New member
Witam
Jeżeli chodzi o uchwyt sufitowy do bx2 to nie jest łatwo. Głośnik jest duży i ciężki. Nie "przymierzałem" tego jeszcze w salonie i nie wiem jak to będzie wyglądało. Na razie mam dwa typy uchwytów które mogę użyć:

1) Sufitowe uchwyty głośnikowe - Vantege Point BKSPE | Uchwyty ścienne i sufitowe | Uchwyty, stojaki głośnikowe | Uchwyty dla telewizorów

2)B-Tech BT7581 Uchwyt sufitowy na TV LCD/Plazma - Opinie i ceny na Ceneo.pl

Ten drugi jest do lcd ale mógłby się nadać bo jest do 10kg i ma duży zakres regulacji w pionie co dla mnie jest ważne

Inna opcja to postawić tylne głośniki na stole w jadalni :)

Może znacie jakieś inne uchwyty i możecie polecić???

z góry dzięki
 

lis81

New member
pewnie że myślałem o podstawkach ale jak z jednej strony jest koniec salonu, ściana znaczy to po przeciwległej odpowiednio do jadalni jest otwarta kuchnia i od salonu jest hol, szkoda gadać :)
 
Do góry