ok 50-60'' ok 3000

szwarou

New member
Cześć
To już mój trzeci telewizor który zamierzam kupić po konsultacji z wami :) Zawsze miło poczytać wasze posty. Ponieważ interesuje się tematem tylko wtedy kiedy rozważam kupno proszę o pomoc bo jestem w tych sprawach laikiem. Naczytałem się znowu o nowych typach matryc va ips itp itd
Ponieważ w salonie stoi tymczasowo telewizor z "dupa" a nadszedł czas podpisania nowej umowy na internet z orange natknąłem się na opcję zakupu nowej aktywacji z telewizorem właśnie. I tak mi się wzięło na rozważania
Krótka ankieta:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - Salon na oko jakieś 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Odległość od ekranu - ok 2.5 - 3m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 1-2 osoby, czasem 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno po prawej jest od południa czyli większość czasu świeci, ale jest roleta zewnętrzna można ją opuścić
7. Jaki masz obecnie telewizor? SONY KDL 50W829 i ten z "dupą" :)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? najlepsza możliwa za tą cenę jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV Sat przez dekoder, ps3 może w przyszłości ps4, jak ogarnę instalację internetową to równięż netflix
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? średnio 2-4h w weekendy pewnie pół dnia :/
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale (netflix), sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? NIE
15. Czy zamierzasz grać w gry? TAK
16. Preferencje co do marki? Nie (do tej pory posiadałem SONY i Samsung)
17. Preferencje co do wielkości? 50-60''
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? clouding, mój SONY troszkę chmurzy, ociężałe menu
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? za dnia najczęściej dzieci, czasem gry, yt. Wieczorem filmy i seriale
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ok 3.000 zł raty z euro rtv agd
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Netflix, Youtube
23. Czy telewizor ma mieć 3D: Nie

Rozkminiać zacząłem od
Samsung MU6102 (ten który dostępny jest w orange)
Następnie zacząłem się zastanawiać nad słusznością tego wyboru i zleciał mi cały dzień na czytaniu forów porównań i testów i teraz wiem że nic nadal nie wiem
Wyselekcjonowałem sobie w euro.com.pl telewizory w tym przedziale cenowym z dostępną opcją rat 20x0 i wyszły mi takie modele:

Sony KD-55XD8599
Sony KD-55XD8005
Samsung UE55MU6472
Samsung UE58MU6192
Panasonic TX-55EX620E

Chciałbym zapytać czy któryś z nich góruje nad pozostałymi. Przebija je swoją funkcjonalnością albo jeszcze lepiej jakością?
Czy patrząc na moje preferencje z ankiety mój tok rozumowania jest dobry?
Jaki model wybrać?

Z góry dziękuję za pomoc
 
Ostatnia edycja:

adambe

Member
Oczywiście najlepszym wyborem będzie KD 55 8599.
Tylko bardzo wątpię czy w tej cenie dostaniesz pełnosprawny tv.
Cena jaką w tej chwili żąda EURO za ten tv może wskazywać że to ostatnie powystawowe egzemplarze, lub że zwrotów. Ale próbuj. Może jakąś perełkę wyłowisz
 

szwarou

New member
...ostatnie powystawowe egzemplarze, lub że zwrotów

Masz rację. Zupełnie nie pomyślałem że taki może być powód przeceny. Nie jest on nawet dostępny w moim mieście dlatego zwyczajnie go odpuszczam :] To samo dotyczy drugiego "Soniaka" :(

Czekam zatem na inne lepsze propozycje :)
Fajnie by było żeby nie był gorszy od 4 letniego SONY który gra w sypialni. Z tego co widzę on ma 120hz czego chyba w tym budżecie nie uzyskam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej masz
Philips 55 pus7561 za 3099 zł
TCL 55c7006 za 2899 zł
Masz jeszcze pakiet gratis
 

szwarou

New member
Nie są one dostępne w tam gdzie chcę kupić

Spośród tych które wypisałem który będzie najlepszym wyborem? A może jednak coś innego z oferty eurortvagd?
 
Do góry