Ograniczenie odbić

izbkp

New member
Witam,

Używam na co dzień 37" plazmy Panasonic-a. Nie zamieniłbym na żadnego LCD :) Ostatnio zostałem zmuszony do przemeblowania i telewizor wylądował vis a vis okien. Efekt jest taki, że w jasny dzień w szybce chroniącej matrycę wszystko co stoi przed telewizorem odbija się jak w lustrze. Chciałbym w jakiś realny do zastosowania sposób ograniczyć takie odbicia. Myślę o folii antyodblaskowej (takiej jak te, którymi np okleja się matryce w laptopach, tabletach albo smartfonach). Moje pytanie - czy macie jakieś doświadczenie w tym temacie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety bez szans.
Stracisz jakość która masz.
Tylko mocne zasłony w okna.
Ja mam dlatego LCD z matrycą matową Sharpa bo mam też wszędzie okna
 

chronos69

New member
Używam na co dzień 37" plazmy Panasonic-a. Nie zamieniłbym na żadnego LCD

Cóż, nie szukaj nikogo kto ci wymieni kilkuletnią plazmę 0,5kW na LCD, tylko KUP współczesny telewizor LCD LED. Dołożysz do telewizora, oszczędzisz na energii i nowych zasłonach. Dodatkowo zyskasz jakość obrazu!
 

izbkp

New member
kiki, moje doświadczenia z foliami na innych, znacznie mniejszych ekranach, są bardzo pozytywne. Realnie w jasny dzień telewizora nie da się używać. Przy tym jakiś tam spadek jakości jestem w stanie zaakceptować ;)

KUP współczesny telewizor LCD LED.
Potrafisz wskazać jakiś konkretny model współczesnego telewizora z matową matrycą, pozbawioną odbić, który zapewni mi jakość obrazu taką jaką oferuje plazma, której dziś używam? ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zepsujesz sobie jakość plazmy którą znasz. Stracisz kasę na folię i czas na jej dobre ułożenie.
Jest już wiele takich telewizorów.
Zależy czy kasa jest na nie?
 

izbkp

New member
Zależy czy kasa jest na nie?
To nie jest kwestia 0/1 ;) W każdym razie przeszedłem się do dużego sklepu z telewizorami. Popatrzyłem na różne telewizory, niektóre z nich miały etykietki z cenami 5 cyfrowymi. I nawet te nie powaliły mnie jakością obrazu i brakiem odbić...

Co do folii - o tym rozwiązaniu pomyślałem po przeczytaniu artykułu pt "Powłoka antyrefleksyjna na ekranie laptopa" w Chipie (nie mogę niestety linkować). Nie ma tam słowa o utracie jakości.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy plazmie tak nie jest.
Żaden producent plazm nie opanował tego elementu więc dobrze to przemyśl.
Różnica czerni, kolorów bez wątpliwości ucierpi na tym!
 

izbkp

New member
Czy bazujesz na doświadczeniu z plazmami i z konkretnymi foliami konkretnych producentów?
Z tego co zauważyłem to właściwą matrycę w moim telewizorze chroni szyba i właśnie na tej szybie pojawiają się odblaski i odbicia. Właśnie przyszło mi do głowy, że mogę przeprowadzić eksperyment bo mam taką mniejszą folię. Położę ją na jakiś kawałek tej szyby i po prostu zobaczę jak to świeci.
 

astw

New member
W dużych marketach znajdziesz jeszcze SHARP LC-40LE831S. Jest matowy. Podobnie LE 730/732. Problem odbić rozwiązany. Alternatywnie - jaki pisano - przemeblowanie.
 

izbkp

New member
W dużych marketach znajdziesz jeszcze SHARP LC-40LE831S. Jest matowy.
Dziękuje. Przy najbliżej okazji postaram się w jakiś dużym markecie rzucić okiem na ten model.

Przy okazji - TUTAJ artykuł z Chipa o folii 3M Vikuiti AMRM200, przez który zacząłem myśleć o tej metodzie ograniczenia odbić.
 
Do góry