Ogolnie 42PT353

maxymilian28

New member
Witam
Przy zakupie 42PT353 kierowalem sie stosunkiem kasa/mozliwosci i padlo na tego LG, w sumie to jestem zadowolony bo faktycznie tv ladnie odbiera itd.
W trakcie testow w tym okresie wyszlo jednak kilka spraw ktore mnie mecza dotycza filmow z USB najczesciej mkv i mp4

1) brak dzwieku DTS, dzis juz wiem czemu wiec status problemu rozwiazany
2) napisy najlepiej zeby byly w formacie SRT - rozwiazany
3) filmy w mp4 nie mam mozliwosc zeby takowy film przewinac do danej pozycji zawsze wraca do poczatku, czy to normalne
4) dwie czesci filmu zrobione w identyczny sposob, jeden idzie w 100% dobrze drugi ma problemy z synchronizacja dzwieku z obrazem ( w 9 na 10 przypadkach dzwiek wczesniej)

Najbardziej jednak meczy mnie ubogie menu podczas ogladania filmow z usb (brak zooma itd czasem boli), ale za te kase nie bede wymagal.

Jezeli macie jakies sugestie do pkt 3 i 4 bede wdzieczny

Pozdrawiam
BTW dokonalem aktualizacji softu do SW version 3.41.12.11 jedyne co zauwazylem to mozliwosc wyboru sciezki dzwiekowej w filmach z USB, jezeli film posiadal sciezke DTS i AC3 tv zglaszal nieobslugiwane audio, teraz mozna przelaczyc
 
Ostatnia edycja:

bigxlx

New member
3) filmy w mp4 nie mam mozliwosc zeby takowy film przewinac do danej pozycji zawsze wraca do poczatku, czy to normalne
4) dwie czesci filmu zrobione w identyczny sposob, jeden idzie w 100% dobrze drugi ma problemy z synchronizacja dzwieku z obrazem ( w 9 na 10 przypadkach dzwiek wczesniej)

Ciekawa sprawa, zapewne cos jest nie tak z kodekami i stad te problemy. Co to za filmy, z jakiego "zrodla", masz namiar.
 

maxymilian28

New member
czesc filmow robie sam, czasem z neta (chomik).
z mp4 mam problem jak usune sciezke dts a zostawie ac3, obraz jest ok dzwiek tez tylko brak przewijania, drugi program na ktorym robilem to samo to mkvtoolnix, tu plikiem wynikowym byl takze mkv ktorego tv juz nie rozpoznawal , nie wiem czy pod czas takiej edycji jakies kodeki sa uzywane, jezeli tak to jest szansa zeby to sprawdzic ?


I.
============= Strumień: 1 ===============
Major type: Video
Sub type: H.264/MPEG-4 AVC
FourCC: avc1 (H.264/MPEG-4)
Bit planes: 24
Dimensions: 1920x1040
AvgTimePerFrame: 417083
FPS: 23,98

============= Strumień: 2 ===============
Major type: Audio
Sub type: DOLBY_AC3
Channels: 6
Audio tag: 0x0000 (Microsoft Unknown Wave Format)
Frequence: 48000 Hz
Bitrate: 768000

II.
Rozmiar pliku: -2070384938 bajtów
Rozmiar obrazu: 1280x544
FPS: 25,00 fps
Liczba wszystkich strumieni: 2

============= Strumień: 1 ===============
Major type: Video
Sub type: H.264/MPEG-4 AVC
FourCC: avc1 (H.264/MPEG-4)
Bit planes: 24
Dimensions: 1280x544

============= Strumień: 2 ===============
Major type: Audio
Sub type: AAC - Advanced Audio Coding
Channels: 6
Audio tag: 0x00FF (AAC)
Frequence: 48000 Hz
Bitrate: 768000

III.
Rozmiar pliku: 2062088475 bajtów
Rozmiar obrazu: 1920x800
FPS: 23,98 fps
Liczba wszystkich strumieni: 2

============= Strumień: 1 ===============
Major type: Video
Sub type: H.264/MPEG-4 AVC
FourCC: avc1 (H.264/MPEG-4)
Bit planes: 24
Dimensions: 1920x800
AvgTimePerFrame: 417083
FPS: 23,98

============= Strumień: 2 ===============
Major type: Audio
Sub type: DOLBY_AC3
Channels: 2
Audio tag: 0x0000 (Microsoft Unknown Wave Format)
Frequence: 48000 Hz
Bitrate: 768000


to jest info o plikach z programu bestplayer, I nie przewija II tak i III nie, dziwi mnie tylko info II filmu Rozmiar pliku: -2070384938 bajtów.
Tutaj rozkladam rece, wszystkie kodeki sa obslugiwane przez TV wiec teoretycznie nie powinno byc problemow.
 
Ostatnia edycja:

maxymilian28

New member
Jak pisalem w pierwszym poscie z napisami sobie poradzilem wiec jest ok, mi chodzilo o dzwiek tzn. jezeli film ma dwie sciezki dts i ac3 to po usunieciu dts ac3 nie ma synchronizacji z filmem.
dziwne jest tylko to ze w yamb (wychodzi mp4 i nie przewija) jak i mkvtoolnix (mkv ktorego tv nie rozpoznaje) usuwam zbedne rzeczy i tylko reszta jest zapisywana i sa takie problemy, zastanawiam sie tylko czy w trakcie takiej operacji jakies kodeki wchodza w "reakcje" i moze to jest powodem. jezeli to by sie potwierdzilo to jakie kodeki do win7 x64, obecnie mam win7 codeck pack.


P.S.
Na obecna chwile sprawa mnie tylko meczy, po ostatniej aktualizacji softu w tv mozna przelaczyc sciezki dzwiekowe wiec jest ok.
 
Ostatnia edycja:

maxymilian28

New member
Przkopalem nie jedno forum i uzylem programu Avidemux i wszystko smiga jak nalezy, moze to komus sie przyda jakby mial podobny problem.

Temat uznaje za zamkniety
dzieki bigxlx za zainteresowanie.
 

karoly

New member
Jak dokonac aktualizacji softu? sciagnąłęm plik ze strony lg (jest to nowsza wersja od tej co mam w tv), rozpakowałem i wgrałem do folderu na pendrajwie o nazwie LG_DTV i nic. Jakaś rada?
 

djs74

Klub HDTV.com.pl
vip
Jak dokonac aktualizacji softu? sciagnąłęm plik ze strony lg (jest to nowsza wersja od tej co mam w tv), rozpakowałem i wgrałem do folderu na pendrajwie o nazwie LG_DTV i nic. Jakaś rada?

Dzwoniłem dzisiaj do LG bo mam ten sam problem - nawet opcja menu + 7 x FAV nic nie daje. Dowiedziałem się, że niby z plikiem na stronie jest coś nie tak. Pod wieczór ma być nowsza wersja i działać - zobaczymy :)

pozdr
 

karoly

New member
Mi się dalej nie udało dokonać tej aktualizacji. No cóż w sumie nim mi z tego w zasadzie. Chyba większych zmain nie wnosi a w konu z tv nie mam najmniejszych problemów.
 

djs74

Klub HDTV.com.pl
vip
Niestety, ale mi też nie udało się nic zrobić. Po kolejnym telefonie dostałem info, żeby poczekać na "po Nowym Roku". Zobaczymy. Jakby co, to też zgłoś fakt problemów z uaktualnieniem do LG. Im więcej zgłoszeń tym chętniej się za to wezmą :)
 

adgjm

Member
Niewiem jak,ale mi się udało zainstalować ten nowy soft.Żadnych zmian nie zauważyłem.

Wysłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk
 

nom73

New member
Wczoraj pomagałem siostrze kupować TV i właśnie kupiła LG 42PT353 (1500zł). W sklepie z tanich plazm mieli jeszcze Samsunga 43D450 (cena taka sama). LG odtwarzał wszystko co miałem na pendrivie (nagrania z dekodera DVB-T w .TS - Samsung tego nie odtworzył) i DIVX 3.0 również (tego formatu dekodery DVB-T nie odtwarzają).
Co do jakości obraz to w HD i FHD z USB to rewelacja. Obraz SD z kablówki analogowej przeciętny, lepiej cyfrowy DVB-T, ale bez rewelacji. Na moim Panasonicu PV8 lepszy (lepsze kolorki, więcej szczegółów, ostrzejszy). LG poddałem kalibracji w opcji Expert1.
Menu w tym TV jest dla mnie nieostre (jakieś rozmyte te literki ;-) ).
Menu bardzo rozbudowane w porównaniu z PV8.
Na plazmie Samsunga (42C450) też nie udało mi się uzyskać zadowalającego obrazu z kablówki analogowej i cyfrowej.
U mnie na dekoderze DVB-T Kruger&Matz KM00188 obraz był rewelacyjny na PV8 (dekoder oddałem, bo się zwieszał - wszystkie 3 egzemplarze ;-) ).
Podstawka w LG jest obrotowa, ale wygląda na mało stabilną.
Podsumowując - za takie pieniądze to i tak rewelacyjny TV - widziałem obraz z tej samej kablówki na LCD Samsungach (32, 40 i 46") i tam to dopiero jest przepaść między tymi TV a moim PV8. :D
 

heaverq

New member
Witam, jestem posiadaczem tego LG od listopada, więc nie długi okres czasu. Mam pytanie, czy to normalne że powidoki zostają na czarnym tle po elementach wyświetlanych przez krótki okres czasu? Po przełączeniu obrazu na wejście HDMI (brak sygnału) i włączeniu menu na kilka sekund, zostają widoczne kontury.
Ponad to zauważyłem niestety lekko widoczne logo TVN (mimo że oglądam ten kanał max 2h dziennie), wybielanie i czyszczenie kolorów nie dało rezultatów. Jakieś rady?
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Niestey jest to normalne, nie przejmoj sie logiem, powinno zniknac samo po jakims czasie, po prostu ogladaj TV normalnie.
 

heaverq

New member
Ok, dzięki za odpowiedź.

Jeszcze mam dwa pytania nowicjusza;)

1) Czy jest w nim opcja zoom, lub cokolwiek innego likwidującego pasy w formacie 4:3 (częste na Polsat HD)?
2) Jak zmusić TV do aktualizacji oprogramowania? Niestety nie wykrywa mi pliku aktualizacyjnego na żadnym pendrivie, jedynie w "trybie ekspert" (Home, opcje +7 x FAV) wykrywa nową wersje ale wywala "Nieznany błąd" przy próbie aktualizacji.
 

micz10

New member
1. Jest tryb wyświetlania "zbliżenie". Jak go wybierzesz to klikasz na pilocie przycisk "ok" i możesz dowolnie wyrególować wielkość i położenie ekranu.
2. Ja postępowałem dokładnie tak jak w instrukcji ze strony pomocy technicznej LG - plik: Software_Upgrade_Guide(Language_English).ppt
i wszystko poszło gładko.
 

heaverq

New member
Hm, o tym zbliżeniu wiedziałem ale że można to regulować już nie, dzięki:)

Co do aktualizacji, niestety u mnie nic się nie dzieje mimo postępowania zgodnie z instrukcją.
 

maxymilian28

New member
Ja zrobilem najprosciej jak sie dalo, pendrive format na fat32, katalog LG_DTV w nim plik z update, podlaczylem pena do na wylaczonym tv, po odpaleniu sam zglosil, ze znalazl nowszy firmware i czy chce uaktualnic, ok i po sprawie. roznic nie widze :)
 

dj79

New member
Witam,z przeczytanych komentarzy wnioskuję,że do 1600 zł nic lepszego nie
znajdę,chodzi mi również o lcd oraz led powyżej 32".Poprawcie mnie jeśli się
mylę.
 

Marian999

New member
Do mnie właśnie wczoraj dotarł i całkiem całkiem ;]
Jest gdzieś w sieci podany jakiś 'sprawdzony' sposób ustawienia tego TV (w sensie kontrast/jasność/kolory itd itp)?
 
Do góry