Konwersja dzwieku z DTS na AC3 - w jaki sposob?

newbie007

New member
Witajcie,

Jestem poczatkujacym HDmaniakiem. Dopiero zaczynam przygode i prosze o po moc.

Mam sobie plik MKV z dzwiekiem DTS. Niestety nie dorobilem sie jeszcze
amplitunera ani glosnikow - dopiero kompletuje sprzet. Mam telewizor
LG 42LG5000 + odtwarzacz eGreat M34A podlaczony przez kabel HDMI - czyta pliki MKV pieknie, ale nie
ma dekodera DTS. Sprzedawca mowi,ze obsluguje DTS, ale cytuje:

"DTS 5.1 w w materiałach wideo jest obsługiwany, nie jest dekodowany
na złączach analogowych i cyfrowych w PCM. Odtwarzacz nie ma dekodera
DTS, dekodować trzeba np. na zewnętrznym amplitunerze.
(żaden eGreat nie ma dekoderów DTS, informacja jest wyszczególniona w
specyfikacji)."

aplitunera narazie nie mam czy jest wiec mozliwosc obejrzec film z
dzwiekiem? Jesli nie to w jaki sposob skonwertowac dziwek z DTS do AC3?
(ten jest obslugiwany bezposrednio w odtwarzaczu)

Czy da sie to zrobic by uniknac bardzo czasochlonnego kodowania video (komputer mam dosc slaby) ? Tak,zeby poprostu podmienic sciezki dzwiekowe w filmie - jesli oczywiscie da sie taka operacje przeprowadzic.

Szukalem na forum i nie znalazlem - nie wiem tez czy w dobrym dziale zamiscielem zapytanie.
Z gory dziekuje za pomoc.
 

stefanol

New member
Polecam Popcorn MKV AudioConverter:

hxxp://audioconverter.heartware.dk/Tutorial/

Postępuj zgodnie z powyższym tutorialem (oczywiście podmień x na t), i w dość łatwy sposób program zdemuxuje, skonwertuje ścieżkę do AC3 (albo wywalając DTSową, albo ją zostawiając jako drugą), po czym z powrotem zmuxuje do poprzedniego kontenera. Całość trwa naprawdę niewiele.
 

newbie007

New member
stefanol napisał:
Polecam Popcorn MKV AudioConverter:

hxxp://audioconverter.heartware.dk/Tutorial/

Postępuj zgodnie z powyższym tutorialem (oczywiście podmień x na t), i w dość łatwy sposób program zdemuxuje, skonwertuje ścieżkę do AC3 (albo wywalając DTSową, albo ją zostawiając jako drugą), po czym z powrotem zmuxuje do poprzedniego kontenera. Całość trwa naprawdę niewiele.


Dzieki. Dokladnie o to mi chodzilo. :)
 

viadrus

New member
Co prawda minęło trochę czasu ale nie chce zakładać nowego tematu. Mam film z dźwiękiem dts i po załadowaniu go do programu Popcorn sstosunkowo szybko dochodzi do 57% konwersji po czym staje i dopiero po paru godzinach robi plik wynikowy i tu zdziwienie bo plik wejściowy ma 4,8 GB a wynikowy 2,8. Wszystko pięknie chodzi jest Dolby Digital 5.1 tylko, ze przekonwertowao tylko godzinę filmu a cały ma 1h40min. Wygląda na to, ze program zrobił tylko te 57%. Czytałem, ze cała konwersja powinna zając do 15 minut i to mogłoby się zgadzać bowiem te 57% trwało ledwie kilka. Pytanie czemu cały film sie nie zrobił i co zajęło programowi pozostałe kilka godzin? Pozdrawiam
 

viadrus

New member
Program do konwersi jest testowy i konwertuje tylko 50%
Dzięki. To wyjaśnia sprawę. Pytanie czy jest pełna wersja dostępna public ewentualnie inny program który to zrobi. Mam zainstalowany program o nazwie "Super" którym kiedyś przekonwertowałem ten film do avi w rozdzielczości 720. Teraz jednak kiedy próbuję nim przekonwertować sam dzwięk plik wynikowy jest znacznie mniejszy (rzędu 1GB) i odtwarzacz który mam (tuner satelitarny Ariva100E z softem umożliwiającym odtwarzanie mkv z pendrive'a) go nie widzi. Program ma milion opcji i przetestowanie bodaj paru w sytuacji kiedy to zajmuje kilka godzin w grę nie wchodzi. Swoją drogą pobrałem mkv2ac3: i po zainstalowaniu pojawił sie w Program Files katalog ale niestety nie ma w nim programu wykonywalnego, więc nie wiem jak to ma działać.
 

viadrus

New member
( UPDATE ) MKV2AC3 - Version 1.03.01 - Build 14/01/2011 Ściągnij,zainstaluj a skrót pojawi się na pulpicie-najprościej.
Program , który zassałem z linku trzy posty wyżej to ten sam program (chyba, ze tylko z nazwy). Po jego zainstalowaniu na pulpicie mam tylko skrót do MKV_konwerter, ale wydaje mi sie, że ten program instalowałem wcześniej. Niestety próba otwarcia filmu tym programem po krótkiej analizie wywala jakiś błąd.
Edit. Rzeczywiście jest skrót na pulpicie (piszę teraz ze starego systemu , który częściej używam - program instalowałem na innym systemie stąd piszac ten post nie sprawdziłem tego). Program robi plik wynikowy z rozszerzeniem dts ale wydaje sie że jest to tylko audio. Będe musiał zassać manuala i poczytać.
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Plikiem wynikowym jest .mkv z dopiskiem ac3 w nazwie.Plik .dts powstaje w folderze docelowym/roboczym na etapie jego wyodrębniania.Po tym powstaje plik .ac3(etap konwersji) , który na koniec jest scalany.Postęp i etap w tym programie niestety tylko w zakł. Log i obserwacja przyrostu plików roboczych.
 

viadrus

New member
Dziękuję. Wszystko się zgadza. Nie wykazałem dość cierpliwości a cały proces trwa parę godzin. Szkopuł tylko taki, ze podobnie jak Popcorn robi tylko połowe filmu. Prawdopodobnie trzeba go opłacić. jest zakładka z podanym nr konta i wyraźna informacja, ze mozna rozszerzyć mozliwości programu. Pozdrawiam.
 

Horhe Ortega

New member
Jak parę godzin i na dodatek(jak sam piszesz) tylko połowę, to ciekawe.Mało wydajny komp.-można zrozumieć,ale te programy są w pełni funkcjonalne i "robią" całość bez żadnego opłacania.Nie lękaj się:eek: aż tak-nikt tu lipy nie wciska.Wiele świetnych darmowych(Donate) programików powstało w "tych tematach" i często nadal są wręcz niezastąpione.
 

viadrus

New member
Nie lękam się, po prostu pytam bo nie wiem. Co do kompa to jest to P4 3 GHz. najnowszy nie jest , ale do moich codziennych potrzeb nadto wystarcza. Być może nie jest zoptymalizowany (mam zamiar to zrobić, ale schodzi). A czemu program robi połowę filmu nie wiem. Gdybym się lęlał to bym nie pytał. Podobno kto pyta nie bładzi. Pozdrawiam.
 

misiek_ud

New member
Witam, proszę o małą pomoc, może już ktoś przerabiał mój problem. Chodzi o konwersję mkv z dts na mkv z ac3. Opiszę kolejne kroki jakie wykonywałem:
- w MKVextractGUI.exe wydłubałem dts z mkv
- w cmd za pomocą eac3to.exe zamieniłem dts na ac3
- w mkvmergegui.exe połączyłem mkv i ac3, a przynajmniej próbowałem
Ostatniego kroku nie udaje się wykonać, program nagle wywala jakis błąd i przechodzi do trybu resync, co trwa strasznie długo. Nie dałem mu skończyć, bo pewnie skończyłby za tydzień.
Przeskanowałem plik mkvalidatorem, wynik:
Kod:
C:\Users\Misiek\Downloads>mkvalidator avatar.mkv
ERR200: Missing element ClusterBlock in ClusterBlockGroup at 2693059578
.............................
Brakuje czegoś w tym pliku? Może znacie jakieś sposoby łączenia mkv z ac3 bez sprawdzania błędów. Czy może jakieś inne rozwiązanie mojego problemu?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 

viadrus

New member
Witam po przerwie. W ostatnim PC World jest program Freemake Video Conwerter. Prosty interfejs i obsługa. Pisza, ze nie ma ograniczeń. Przekonwertowałem problemowy film (trwało to 5 godzin) i w efekcie otrzymałem 1,5 GB. Zapodaje do odtwarzacza (tunerek HD Ariva) i jest wyświetlone, że plik ma 1h40min. Przewijam do końca i okazuje sie, że na 57 minucie mam stop klatkę. I dokładnie w tym samym czasie urywa się to co robiłem poprzednimi programami. Wniosek - film musi mieć jakąś wadę, która nie przeszkadza przy odtwarzaniu oryginału (niestety bez dzwięku) a przy konwersji zawiesza program. Pozdrawiam.
 
Do góry