Oglądanie filmów na Plasmie przez HDMI

Xx_Blazej_xX

New member
Witam jestem posiadaczem Plasmy 50 cali i mam kilka filmów w formacie .mkv na swoim komputerze w 720p oraz 1080p i tutaj chciałbym się zapytać jakim sposobem bez strat na jakości oglądać te filmy na tej Plasmie ? oraz ta plasma wyświetli taki format ?

A drugie pytanie brzmi następująco.

Chciałem uzyskać od was poradę na temat jak najlepszego podłączenia ww. podzespołów aby efekty były jak najlepsze, chciałbym aby wszystko było podłączone cyfrowo. Analogi sobie odpuszczę.
Otóż posiadam TV, DEKODER i KINO DOMOWE i mam je chyba źle podłączone.



Z góry przepraszam za złe napisanie wątku, ale mało piszę na forach.
Jeśli coś jeszcze dopowiedzieć to proszę poinformować.




Porobiłem zdjęcia i to co było mało widoczne poprawiłem w paincie ;].
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam jestem posiadaczem Plasmy 50 cali i mam kilka filmów w formacie .mkv na swoim komputerze w 720p oraz 1080p i tutaj chciałbym się zapytać jakim sposobem bez strat na jakości oglądać te filmy na tej Plasmie ? oraz ta plasma wyświetli taki format ?

A drugie pytanie brzmi następująco.

Chciałem uzyskać od was poradę na temat jak najlepszego podłączenia ww. podzespołów aby efekty były jak najlepsze, chciałbym aby wszystko było podłączone cyfrowo. Analogi sobie odpuszczę.
Otóż posiadam TV, DEKODER i KINO DOMOWE i mam je chyba źle podłączone.



Z góry przepraszam za złe napisanie wątku, ale mało piszę na forach.
Jeśli coś jeszcze dopowiedzieć to proszę poinformować.




Porobiłem zdjęcia i to co było mało widoczne poprawiłem w paincie ;].

Po pierwsze napisz jaki posiadasz sprzęt ( ampli, TV, BD), chodzi o serie? Po drugie jak chcesz oglądać w HD to tylko podłączenie cyfrowe, teraz wszystko po HDMI. Jeżeli plazma jest przynajmniej HD Ready to spokojnie odtworzysz film nawet w Full HD. Żeby mkv odtworzyć to musisz mieć albo jakiś nośnik BD umożliwiający odtwarzanie tego typu plików, albo jakieś urządzenie multimedialne, komputer itd. Teraz to praktycznie łączysz wszystko po HDMI. Jedynie może dźwięk z TV na KD lub z dekodera można podłączyć optykiem/coaxial.
 

Xx_Blazej_xX

New member
Witaj
mój sprzęt to:

Telewizor: LG 50PG7000
Kino Domowe: LG HT762TZ
Dekoder: PHILIPS PVR HD z Cyfry +

I tutaj chciałem was zapytać jeśli Dekoder-->HDMI-->Telewizor
To jak podłączyć Kino domowe i jakim kablem ? proszę dajcie mi schemat abym podłączył to wszystko jak najlepiej i wszystko cyfrowo.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witaj
mój sprzęt to:

Telewizor: LG 50PG7000
Kino Domowe: LG HT762TZ
Dekoder: PHILIPS PVR HD z Cyfry +

I tutaj chciałem was zapytać jeśli Dekoder-->HDMI-->Telewizor
To jak podłączyć Kino domowe i jakim kablem ? proszę dajcie mi schemat abym podłączył to wszystko jak najlepiej i wszystko cyfrowo.

Z foto widzę że to KD posiada i HDMI i Optyk, więc z wyjścia HDMI kablem do TV. Dekoder podłącz pod kino kablem optycznym a pod TV również HDMI. Niewyrażne to zdjęcie dekodera, ale czy ten "Pstryczek" to właśnie nie wyjście optyczne?
 
Ostatnia edycja:

Xx_Blazej_xX

New member
Ten pstryczek to nie optical!
A więc, jakie są różnice między optical cabel a HDMI ?
i weź napisz jeszcze raz takim schematem jak to wszystko podłączyć np.
(Telewizor---->HDMI---->Dekoder.) z góry dzieki.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ten pstryczek to nie optical!
A więc, jakie są różnice między optical cabel a HDMI ?
i weź napisz jeszcze raz takim schematem jak to wszystko podłączyć np.
(Telewizor---->HDMI---->Dekoder.) z góry dzieki.

Po optyku prześlesz np. DD czy DTS, ale nie prześlesz dźwięku HD np. DTS HD Master. Poza tym, HDMI przesyłasz obraz i dźwięk a optykiem tylko dźwięk. KD - HDMI - TV, Dekoder - HDMI TV, i teraz 2 opcje. Albo, Dekoder - czincze - KD, albo TV - optyk - KD. Musisz sam przetestować, bo nie wiem jak jest jak z dekodera idzie dźwięk po HDMI i podłączymy optykiem TV i KD, czy dźwięk pójdzie. Po analogu będziesz miał tylko dźwięk 2.0, więc lepsza opcja by była z tym TV - optyk - KD, jeżeli oczywiście pójdzie?
 

Xx_Blazej_xX

New member
Ok to to mamy załatwione. A co z oglądaniem filmów na TV ? jaki sprzęt kupić? Może jakiś dysk z wyjściem HDMI czy jak? Bo USB w TV czyta tylko muzykę i zdjęcia. A może jakaś alternatywa?
 
Do góry