Oglądanie filmów DVD na PS3

Molu

New member
Witam forumowiczów, Krótkie pytanko (przepraszam jestem laikiem): Czy oglądając filmy/koncerty z płyty DVD na PS3 jest możliwoś upscalingowania obrazu do FullHD?
 

tomter

New member
mam pytanko co do rozdzielczości - gdy włączam grę Uncharted DF, to telewizor pokazuje 720p, czy nie można zwiększyć do 1080i? (telewizor lcd JVC40S70)?
 

ein

New member
tomter napisał:
mam pytanko co do rozdzielczości - gdy włączam grę Uncharted DF, to telewizor pokazuje 720p, czy nie można zwiększyć do 1080i? (telewizor lcd JVC40S70)?

Zasadniczo wiekszosc gier na PS 3 nie jest w fullHD (1080p), niemalo wlasnie w 720p. Dobrze wiec ze telewiozor przyjmuje natywny sygnal, bo w przeciwnym razie mialbys upskalowanie - a to w przypadku materialu HD-720p wydaje sie daremne

ps. Co do skalowania z DVD - efekt jest dobry (lepszy niz w tanich odtwarzaczach upskalujacych) ale lepsze efekty imho uzyskamy na czyms z Faroudja tudziez kosciach NEC-a (tansze playery HD-DVD Tosi przykladowo)
 

dienekes' shade

New member
Do powyższych dodam tylko tyle, że, niestety, DVD nie trzymają "standardu" i obraz z niektórych płyt wygląda, mówiąc delikatnie, mizernie, a z niektórych ociera się o jakość typową dla produkcji HD. I bądź tu, człowieku, mądry :p
 

hugo75

New member
ale czy mam racje że upscaling do HD działa tylko na płytach oryginalnych nie ma możliwści zrobienia tego na kopiach DVD :confused:
 

Molu

New member
Dzięki za info! To mnie ostatecznie przekonuje do PS3. Podpowiedzcie o co chodzi z natywnym sygnałem. Mam Phila 37PF9731D - czy on przyjmie dobrze sygnał z PS3 przy oglądaniu firlmów z DVD?
 
Do góry