Odzyskiwanie danych

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Szukam zaufanej, sprawdzonej osoby, która jest specjalistą w tej dziedzinie.
Nie chodzi mi o żadne programiki darmowe, łebków czy firmy.
Na dysku są poufne i osobiste dane z kilkunastu lat, nie wchodzi w grę ich udostępnianie firmom.
Dysk po formacie, ale po tej czynności nic nie było robione, więc jest spora szansa na odzyskanie dużej części, mam nadzieję.
Ilość danych to około 1 TB, plików, folderów setki tysięcy, dlatego koniecznie z odzyskaniem struktury folderów oraz ich nazw, gdyż nawet po ich odzyskaniu nie ma możliwości poukładania tego co robiłem przez 15 lat. Wiele programików nie potrafi odzyskać struktury oraz zmienia nazwy plików.
Dysk 2.5 cala, WD, USB 3.0 stosunkowo nowy, ma może rok.
Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki przybliżające do naprawy, chętnie na PW.
Z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Szukam zaufanej, sprawdzonej osoby, która jest specjalistą w tej dziedzinie.
Nie chodzi mi o żadne programiki darmowe, łebków czy firmy.
Na dysku są poufne i osobiste dane z kilkunastu lat, nie wchodzi w grę ich udostępnianie firmom.
Dysk po formacie, ale po tej czynności nic nie było robione, więc jest spora szansa na odzyskanie dużej części, mam nadzieję.
Ilość danych to około 1 TB, plików, folderów setki tysięcy, dlatego koniecznie z odzyskaniem struktury folderów oraz ich nazw, gdyż nawet po ich odzyskaniu nie ma możliwości poukładania tego co robiłem przez 15 lat. Wiele programików nie potrafi odzyskać struktury oraz zmienia nazwy plików.
Dysk 2.5 cala, WD, USB 3.0 stosunkowo nowy, ma może rok.
Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki przybliżające do naprawy, chętnie na priw.

osz kur.a współczuje..
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie ma co współczuć, tylko szukać konkretnej osoby...
Będę wdzięczny za każdą informację.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Osobę to ciężko Ci będzie znaleźć bo takie naprawdę specjalistyczne rzeczy ( jeśli on posypał się dobrze ) to tylko firmy mają odpowiedni sprzęt, a tam z kolei to duże pieniądze i nie wiadomo jak jest z tym co widzą w takim dysku - skoro to takie poufne informacje..

A mam pytanie dużo był przewożony, może kiedyś go potraktowałeś odpowiednio :) jak często był używany przez Ciebie ten dysk? W normalnych warunkach był użytkowany - czy w trudnych np. w niskich temp. w zakładzie produkcyjnym itp..
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Lolek, dysk nie padł, został sformatowany omyłkowo - tylko tyle i aż tyle ;)
Byłem w jednej firmie, niby mają certyfikaty o zakazie rozprzestrzeniania danych klientów, ale muszą te dane sprawdzić po naprawie, czy faktycznie jest wszystko w porządku. U mnie to nie wchodzi w grę. Dlatego mam nadzieję, że znajdzie się ktoś z doświadczeniem, pojedyncza osoba, a nie firma. Nie mogę pozwolić sobie na to, by zostawić ten dysk bez opieki.
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Kris moge zapytać kolegi który mi odzyskał z dysku wszystko. On jest informatykiem i to nie bele jakim. Niewiem jak kwestia finansowa. Jeśli chodzi o poufność to gość robił u mnie w firmie teraz inna instytucja prawie rządowa, więc jest dla mnie bardzo ufny. Jak coś pisz na pw albo zadzwon. Henry ma nr tel ;)
 
Ostatnia edycja:

MKa11

New member
To jest kwestia programowa - dość prosta w sumie do odzyskania, ale bezpieczniej się zwrócić do firmy profesjonalnie tym się zajmującej, tym bardziej że koszt nie powinien być duży. Format szybki? to nie będzie żadnego problemu. Ogólnie to powinno wyglądać tak, że zrobi się kopię 1:1 na inny dysk (ewentualnie obraz) i cokolwiek będzie robione, to odbywać się to będzie na kopii, dość prosta robota i w miarę bezstresowa, żeby było zabawniej to da się zrobić darmowym softem ;)
Aha - polecam robienie backupów ;) ważne dane na 2 różnych dyskach zapasowych, tym bardziej że dyski w sumie drogie nie są.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Darmówki przerabiałem - nie działają z taką ilością danych i nie odzyskują struktury oraz nazw. To w sumie był dysk na BackUp, ale pechowo komputer, z którego to był backup był w tym czasie w rozsypce. Kto przewidział taki zbieg okoliczności...? Tak jak piszesz, odbywa się to na kopii, przy okazji odwiedzin w takiej firmie sporo mi wyjaśnili. Format chyba był szybki, głęboki trwałby zbyt długo (dysk pojemość 2TB).
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
tzn. jak przerabiałeś? majstrowałeś już przy tym dysku?
Nie kolego, kiedyś padł mi pendrive, ściągnąłem wtedy chyba z 6-7 takich programów, Dane odzyskałem, ale efekt był średniawy... To był tylko pendrive, plików było nieporównywalnie mniej, wiec jakoś sobie wtedy poradziłem. Teraz jest deczko inaczej...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Może, nie wnikam. Dane na tym dysku są zbyt cenne by jakiś program, którego działania nie jestem w stanie przewidzieć rozwalił mi dane do reszty. Znasz kogoś takiego?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie mniej jednak sam nie zabiorę się za to, choćby z powyższych powodów oraz również tego iż nie mam wolnych 2TB. ale dzięki za pomoc.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Przykra sprawa. Miałem podobną sytuację – dysk samoczynnie sformatował się na FAT. 2TB danych. Głównie filmy i koncerty na BD, więc strata dość znaczna. Mam zaufanego Pana, informatyka – zawodowiec z odpowiednimi „narzędziami”, ma własny serwis PC, który odzyskał mi wszystko tak, jak było na dysku i to za grosze z moim dyskiem. Lecz wiadomo, że każdy przypadek jest inny. No ale ja jestem z Łodzi, więc… ;-)
 

MKa11

New member
Nie mówię, żeby zabierać się samemu, tylko żeby nie dyskwalifikować darmowych narzędzi ;)
Lepiej szukać kogoś w okolicy, żeby nie wysyłać dysku etc., bo jak w firmie kurierskiej zginie przesyłka to będzie płacz ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem kiedyś podobną sytuację. Chyba nawet wspominałem o tym na forum.
Byłem w kilku serwisach, ale bałem się zostawić. Całe dnie spędziłem na szukaniu rozwiązania, w tym przerobiłem kilka programów, aż w końcu trafiłem na jeden płatny. Kupiłem, podłączyłem i spadłem z krzesła. Zadziałało. Może warto spróbować, aczkolwiek każdy przypadek to inna para kaloszy.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Odzyskiwanie w laboratoriach tez nie jest az takie drogie, i nie wiem czego tu sie bac "chyba ze ma cos nielegalnego" :). Znajoma dawala do odzyskania dane po formacie to koszta byly rzedu 3500zl czy jakos tak.
 
Do góry