odwieczny dylemat LCD czy LED i jaki TV

rafusz

New member
witam wszystkich bardziej wtajemniczonych

jako ze nie wierze zapewnieniom sprzedawcow wyznajac ideaologie ze sprzedaja co maja zwracam sie to do ludzi ktorzy sledza temat na bierzaco i znaja sie w temacie z tego co czytam. niestety natlok informacji jest dla mnie na tyle duzy ze mam lekki zawrot glowy. na chwile obecna wiem juz ze chyba LCD lub LED jesli chodzi o TV 52 - 55 " pozostaje tylko ktory ?

- pokoj raczej duzy odl od TV 5 - 8 m zaleznie gdzie sie siadzie wiec rozne katy widzenia nie wiecej niz 45'
- TV musi wisiec
- roznie nasloneczniony (okna w roznych miejscach) ale raczej sloneczny pokoj
- zrodlo Cyfra + sporadycznie kablowka czasem DVD / PS3
- chialbym zeby mozna bylo go podlaczyc do neta i np youtube poogladac najlepiej przez WiFi jak cos takiego jest (lub PCMCIA mam blueconnect) ewetualnie ethernet
- jakis film zdjecia z pendriva tez bylo by milo
- mialem tez kiedys TV z dodatkoym tunerem i mila rzecz moc ogladac 2 kanaly jenoczesnie zwlaszcza jak w czasie filmu leca reklamy lub jak sie czeka na inny program

wszelkie dodatkowe pytania milo widziane / wszelkie sugestie rowniez. nie jestem zorientowny na zadna marke a boje sie ze w media lyb euro rtv beda mi wciskac cos z lepsza marza dla nich. tv 3D raczej odpada bo czesto ktos oglada tv a 2 osoba zerka przy pracy wiec praca w okularach sama przez sie odpada :)
 

rafusz

New member
odnosnie ceny na chwile obecna myslalem o 7 tys ale wyznaje zasade raz a dobrze wiec jak bedzie mniej to dobrze dla mnie jak wiecej (w granicach rozsadku to tez damy rade)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to duża odległość - więc i przekątna powinna być odpowiednia .
Najmniejsza 55" :
Sony 55 EX 500
Toshiba 55 ZV 635
 

rafusz

New member
roznica w rozmiarze 3" nie ma dla mnie takiego znaczenia bardziej zalezy mi na funkcjonalnosci / lepszym obrazie / lepszych parametrach a z tych 2 nie wiem ktory lepszy.

wydawac by sie moglo ze sony ze wzgledu chociazby na wifi (czy to dziala z urzedu czy musze kupowac jakas prezystawke) ale parametry techniczne obu niestety nie mowia mi za wiele :(
 

siwy-24

New member
Witam proszę o podpowiedz czy duża jest różnica pomiędzy - 40" B650 , UE32B7000 .Co kupić 40'B650 czy mniejszy B7000,. i jeszcze jedno pyt czy kupić już czy się wstrzymać,jest szansa na niższe ceny po świętach ??
Przepraszam za tyle pytań ale wybór naprawdę ciężki
 

Ares78

New member
roznica w rozmiarze 3" nie ma dla mnie takiego znaczenia bardziej zalezy mi na funkcjonalnosci / lepszym obrazie / lepszych parametrach a z tych 2 nie wiem ktory lepszy.

wydawac by sie moglo ze sony ze wzgledu chociazby na wifi (czy to dziala z urzedu czy musze kupowac jakas prezystawke) ale parametry techniczne obu niestety nie mowia mi za wiele :(

Przy takich odległościach te kilka cali więcej ma znaczenie, bo z tego co piszesz pokój jest naprawdę duży... W kwestii wifi w ex500 to jest wifi ready, tzn. po zakupie adaptera można korzystać z bezprzewodowego DLNA, koszt około 250zł zależy gdzie się kupuje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podzielam opinię.
Przy tych odległościach każdy cal na "wagę złota"
Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentację w domu.
 

rafusz

New member
wiem ze kazdy cal cenny tylko z TV 55" jest duzo mniejszy wybor niz z 52" a niechcialbym ograniczac sie tylko do rozmiaru chcialbym aby obraz byl jak najlepszy bo co mi po 55" jak bede mial obraz marny gdyz nie kupilem 52" na ktorych mimo ze troche mniejszy zawsze bardziej cieszacy oko - troche to mi sie zawile napisalo ale mam nadzieje ze wiadomo o co chodzi
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jest trochę inaczej.
Mniejszy wybór nie znaczy gorsza jakość.
Wręcz odwrotnie . W wysokich modelach jakość jest naprawdę dla wymagających.
 

rafusz

New member
no ale jako ze nie jestem zbyt oblatany to łopatologicznie rzecz biorac na przykladzie tylko 2 modeli o jakich czytalem wczoraj 55EX500 i 52EX700 to ex700 jest chyba wyzszym modelem bardziej zaawansowanym i powinien miec lepszy obraz przynajmniej mi sie tak wydaje a ze jest 3" mniejszy to juz kwestia polityki firmy ktora robi rozne modele zeby sprzedac jak najwiecej
 

Dawidowski1000

New member
Wierz mi te 3 cale robią róznicę. 1 cala nie zauważysz ale 2 cale w górę już tak.
Dlaczego akurat sony? Tyle innych ciekawych TV jest na rynku a za chwilę będzie ich jeszcze więcej. Sam mam X2000, X4500 Samsunga PS850 i jakoś ci powiem że te soniaki mi nie zrywają kasku, co prawda to dwie rózne tchnologie, ale obraz jest obrazem.
 

Ethar

New member
Przy tak dużym pokoju to na Twoim miejscu rozważałbym kupno nawet telewizora o przekątnej 60'. Ale na pewno byś się nie zmieścił w tych 7000pln.
Do swojego pokoju 6.8m na 4.8m kupiłem 52', siedzę 3 metry od niego i mówiąc szczerze trochę żałuję, że nie skusiłem się na co najmniej 55', a najlepiej na 60'.
Telewizor do kina domowego musi być duży - nazwa "kino" do czegoś zobowiązuje. :)

A jeśli już decydujesz się na 52' to polecam Sharpa model LE700, który sam posiadam i z którego jestem bardzo zadowolony. :)
 

rafusz

New member
Wierz mi te 3 cale robią róznicę. 1 cala nie zauważysz ale 2 cale w górę już tak.
Dlaczego akurat sony? Tyle innych ciekawych TV jest na rynku a za chwilę będzie ich jeszcze więcej. Sam mam X2000, X4500 Samsunga PS850 i jakoś ci powiem że te soniaki mi nie zrywają kasku, co prawda to dwie rózne tchnologie, ale obraz jest obrazem.


nijak nie nalegam na sony dlatego wlasnie szukam porady u was nie wierze w reklame tylko testy sony znalazlem wczoraj na forum jak sie ktos rozpisywal i tak sie wczytalem ale planuje szukac cos dalej dlatego za wszelkie propozycje jestem wdzieczny
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
To tylko się cieszyć, że masz ograniczoną w sposób naturalny liczbę modeli do wyboru.;)
Ps. w kwestii tematu....LED (przynajmniej te o których piszecie) to także LCD.
 

bubusia

Member
Ja na twoim miejscu rozejrzalbym sie w plazmach, widac ze zalezy ci na obrazie, jesli cenisz naturalnosc i glębię to tylko plazma, np samsung 850 lub jakis nowy panas z serii 20, oczywiscie jak największy
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
no ale jako ze nie jestem zbyt oblatany to łopatologicznie rzecz biorac na przykladzie tylko 2 modeli o jakich czytalem wczoraj 55EX500 i 52EX700 to ex700 jest chyba wyzszym modelem bardziej zaawansowanym i powinien miec lepszy obraz przynajmniej mi sie tak wydaje a ze jest 3" mniejszy to juz kwestia polityki firmy ktora robi rozne modele zeby sprzedac jak najwiecej

Ex700 jest bardziej zaawansowany przez zastosowanie podświetlenia edge LED (stąd niewielka grubość telewizora), będę do znudzenia powtarzał, dobry wybór jeśli kładzie ktoś nacisk na wygląd, zamierza wieszać na ścianie, ale biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie obraz to ex500 nie zaświeci gorzej. Także wszystko zależy od tego na co kładziesz nacisk, ale pamiętaj, że przy takim pomieszczeniu jednak wielkość ma bardzo istotne znaczenie, tym bardziej przy całkiem konkretnym budżecie.
 
Do góry