Odwieczne pytanie kto pomoze

Marco8888

New member
No właśnie Plazma czy LCD te pytanie wciaz mnie nurtuje, czytam fora opisy tv i nie moge sie zdecydowac a mam dwa typy:

LCD LG42LH5000 lub Plasma Panasonic TX-P42G10E

Tv bedzie w odległości 3,5 m od widza (pokoj ma 3,9x4,2)
Preferowana wielkość matrycy = 42
Jaki sygnał = kablówka cyfrowa + HD
Jakie urządzenia do podłączenia = PC, DVD LG903TA, XBox
Jaka klasa cenowa = do 4000
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = 50% - 50%
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = do ogladania zasłaniam rolety :)
Ile osób zasiada przed telewizorem = 2
Jaki masz ulubiony program = Discovery
Jaki masz telewizor = LG 29 CRT
Ma stać czy wisieć = wisieć
Czego oczekujesz od telewizora = dobrego odbioru TV, Współpraca z kinem domowym LG903TA, możliwość oglądania dvx HD,

Skłaniam się do LCD LG42LH5000 poniewaz podoba mi sie efekt 200 Hzoraz nie mam Blu-Ray a ten telewizor obsługuje pliki Divx HD moje kino domowe LG903TA niestety takich plików nie obsługuje chyba, że ktoś wie jak wgrać nowy soft :) ja nie mam pojecia jak to sie robi.

Plasme troche boje sie kupic ze wzgledu na wypalenie logo czesto TV dziala na jednym kanale: Discovery, a po drugie wieksze zużycie energii.

Prosze o pomoc w wyborze TV

 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tu raczej porównania nie ma .
Panasonic znacznie lepiej gra do takich potrzeb. Tym bardziej że masz rolety.
 

Marco8888

New member
A co z poborem pradu wyczytalem ze neopdp pobiera mniej pradu niz standardowa plazma. Lcd, który wybralem 42Lh5000 pobiera max 180 W a jest jeszcze funkcja eco, a zmierzyl ktos ile pobiera 42G10 ??

I co z wypalaniem jak napisalem wczesniej Tv bedzie czesto nadawal Discovery HD :)
 

Dig Dug

New member
Marco8888 - nie wiem czy dobrze rozumuje, ale jeżeli ogladasz program to trwa on około godziny, po czym nastepują reklamy kolejnego programu, zapowiedz co bedzie pózniej itp. Wtedy chyba znika logo i pojawia sie ponownie gdy puszczają kolejny program trwający 45-60 minut i tak w kółko. Stąd można twierdzić, że przez takie "przerywniki" następuje samooczyszczenie ekranu, które zabezpiecza przed wypalaniem się loga ??

Z tego co pisano, to kilkugodzinne ciągłe ogladanie tego samego programu może skutkować wypalaniem się loga programu.

Odnośnie zuzycia pradu, to plazma będzie Ci zuzywać około 60 W wiecej niz odpowiedni wielkością LCD, czyli wystarczy że przypilnujesz by nie świeciła się żarówka w przedpokoju lub pozmieniasz 2 żarówki z 100W na 75W i wyjdziesz na "zero" w bilansie zużycia :) A poważnie to nie jest to juz problem 2 krotnego zuzycia prądu.
 

Marco8888

New member
A co myslicie na temat tego LG42LH5000 warto kupic ?? Nie wiem czemu ale jestem bardziej przekonany do LCD nie moge sie przekonac do plazmy :(
Bede mial cyfrowa vectre + 5 kanałów HD w przyszlosci planuje podlaczyc Xboxa,

Moze jednak LH5000 nie bedzie duzo gorszy od Panasonica G10

Z gory dzieki za pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

Marco8888

New member
Ja jednak decyduje sie na LCD LG42LH5000 mam nadzieje, że bede zadowolony. Plazma nie przemawia do mnie :( może i sie nie znam ale nie jestem wielce wymagający
 

Klisman1987

New member
Skoro polecają ci panasonica a ty wybierasz co innego to odpowiedź sobie sam co jest lepsze. Nie rozumiem po co wogole sie pytałes który tv wybrać skoro i tak z góry nastawiony byłeś na lcd.
 

Marco8888

New member
NIE nsatawialem sie od poczatku tylko myslalem ze sie przekonam do plazmy po przeczytaniu forum i pochodzeniu po sklepach doszedlem do wniosku ze podoba mi sie LCD LH5000 i B650 wiec zadalem to pytanie !
 
Do góry