Odtwarzanie plików *.mp4 z aparatu Sony

Yahoou77

Member
Witam, mam gorącą prośbę do wszystkich posiadaczy odtwarzaczy BLU-RAY.
Otóż posiadam aparat foto Sony DSC-HX1, który nagrywa filmy HD w plikach *.mp4 w formacie:

Wideo ID : 1
Format :
AVC
Format/Informacja :
Advanced Video Codec
Profil formatu :
Main@L4.0
Ustawienia formatu, CABAC :
Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy :
2 klatki
ID kodeka : avc1
ID kodeka/Informacja :
Advanced Video Coding
Czas trwania :
11s 11ms
Rodzaj przepływności : Zmienna
Przepływność bitów : 12,0 Mb/s
Szerokość :
1.440 pikseli
Wysokość : 1.080 pikseli
Proporcje obrazu :
16:9
Tryb wyświetlania klatek : Stały
Szybkość wyświetlania klatek :
29,970 kl/s
Rozdzielczość :
24 bity
Kolorymetria :
4:2:0
Rodzaj skanu :
Progresywny
bity/(piksele*ramki) :
0.257
Rozmiar strumienia :
15,7 MB (99%)

Audio ID : 2
Format : AAC
Format/Informacja :
Advanced Audio Codec
Wersja formatu :
Version 4
Profil formatu : LC
Ustawienia formatu, SBR :
Nie
ID kodeka :
40
Czas trwania :
11s 8ms
Rodzaj przepływności :
Stała
Przepływność bitów :
128 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Rozmieszczenie kanałów :
L R
Częstotliwość próbkowania :
48,0 KHz
Rozdzielczość :
16 bitów
Rozmiar strumienia :
173 KB (1%)



Niestety nie mogę znaleźć odtwarzacza bluray, który odtwarzałby te pliki :(
W sklepach mają pdłączone jakieś starocia, które prawie niczego nie czytają.

Pod tym adresem:

http://rapidshare.com/files/286948279/MAH04254.MP4

umiesciłem próbkę nagraną w tym formacie (filmik waży niecałe 16MB). Czy moglibyście zassać ten pliczek i sprawdzić na swoich odtwarzaczach czy pójdzie lub nie pójdzie? Będę niezmiernie wdzięczny za jakąkolwiek informację od posiadaczy sprzętu różnych producentów.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
kontener mp4 najprędzej na LG.Nie każde AAC obsługują ale spróbuj.Nie mam LG więc tylko tyle mogę doradzić i dodać że po "modyfikacji" odtworzysz to w każdym Blu.
 

Yahoou77

Member
Horhe Ortega napisał:
kontener mp4 najprędzej na LG.Nie każde AAC obsługują ale spróbuj.Nie mam LG więc tylko tyle mogę doradzić i dodać że po "modyfikacji" odtworzysz to w każdym Blu.
Obstawiam, że zatrybi na LG bd390 lub na SAMSUNGU 1600A, ale widać nikt nie chce pomóc potrzebującemu i sprawdzić, szkoda :( .

"Modyfikacje" nie wchodzą w grę, zajmują zbyt wiele czasu i jest z tym duzo szarpania jak na codzienne nagrywanie wzrastającego dziecka ;) ale dzięki za odpowiedź :)
 
Ostatnia edycja:

RafiHD

New member
Yahoou77 napisał:
Witam, mam gorącą prośbę do wszystkich posiadaczy odtwarzaczy BLU-RAY.
Sprawdzone na Dune BD Prime. Działa!
Rozdzielczość 1440x1080 poprawnie rozciągnięta do proporcji ekranu 16:9, płynnie, bez zacięć z dekodowanym dźwiękiem AAC po HDMI.
 

Yahoou77

Member
RafiHD napisał:
Sprawdzone na Dune BD Prime. Działa!
Rozdzielczość 1440x1080 poprawnie rozciągnięta do proporcji ekranu 16:9, płynnie, bez zacięć z dekodowanym dźwiękiem AAC po HDMI.
Wielkie dzięki :) Czyli jest światełko w tunelu, tylko szkoda, że ten sprzęt jest taki drogi. Liczę, że uda się jakiemuś tańszemu odtwarzaczowi (Samsung/LG) ...

P.S.
A jak ten Dune BD Prime radzi sobie z analogowym wyjściem 7.1? Czy dekodowany dźwięk jest przyzwoitej jakości? Może się jednak skuszę, jeśli nic tańszego nie przeczyta tych mp4.
 
Ostatnia edycja:

RafiHD

New member
Yahoou77 napisał:
A jak ten Dune BD Prime radzi sobie z analogowym wyjściem 7.1? Czy dekodowany dźwięk jest przyzwoitej jakości? Może się jednak skuszę, jeśli nic tańszego nie przeczyta tych mp4.
Obecnie mam do niego podłączony TV po HDMI i jakość jest akceptowalna. Na wyjściach analogowych 7.1 jest podawany dźwięk - sprawdzone wszystkie kanały słuchawkami stereo. Nie lepiej wysłać ścieżki w postaci cyfrowej do kina domowego w jednym z trzech dostępnych sposobów coaxial, optyk, HDMI?
 

Yahoou77

Member
RafiHD napisał:
Nie lepiej wysłać ścieżki w postaci cyfrowej do kina domowego w jednym z trzech dostępnych sposobów coaxial, optyk, HDMI?
Pewnie, że lepiej, ale mój amplituner nie ma dekoderów HD ani HDMI, ale ma analogowe wejście 7.1 :)

Ale wracając do tematu...
Naprawdę nie ma na forum żadnego posiadacza LG BD390 i SAMSUNGA BD-P1600A, który mógłby zaciągnąć plik z próbką z pierwszego postu i sprawdzić czy pójdzie..?
Myślę, że nie tylko ja, ale wielu innych użytkowników aparatów cyfrowych Sony, nagrywających filmy w tym formacie HD, byłoby wdzięcznych...
 
Do góry