odtwarzanie Mkv w bd-p1600,3600 i 4600 z nowego softu

crex

Klub HDTV.com.pl
vip
Dzisiaj kupiłem 1600A, zrobiłem update na najnowszy, bo nie widział NTFS itd.. już teraz ok wszystkie MKV działają bez zacinki, dyski twarde no problem, wiadomo czcionki bez outline :???:

UWAGA: NAPISY *.SRT TYLKO CP1250 !!

ps. znaczący minus to słyszalny wentylator ! :evil: też tak macie ?

Mój (1600 bez A) widział pena NTFS od początku, dziś podepnę HDD i zobaczymy. Wczoraj podpiąłem go do sieci - znalazł od razu nowy firmware i go zainstalował (z tym, że dość długo to trwało). Co do wentylatora - nie mam zastrzeżeń. Największa wada wg mnie (na razie) to brak możliwości przeskoku do danego czasu przy odtwarzaniu przez usb (albo resume, czyli odtwarzanie od ostatnio oglądanej sceny). Przewijanie x8 jednak trochę trwa...
 

gworm

New member
Mój (1600 bez A) widział pena NTFS od początku, dziś podepnę HDD i zobaczymy. Wczoraj podpiąłem go do sieci - znalazł od razu nowy firmware i go zainstalował (z tym, że dość długo to trwało). Co do wentylatora - nie mam zastrzeżeń. Największa wada wg mnie (na razie) to brak możliwości przeskoku do danego czasu przy odtwarzaniu przez usb (albo resume, czyli odtwarzanie od ostatnio oglądanej sceny). Przewijanie x8 jednak trochę trwa...

ma problemy z MKV powyżej 12MB/s 1080p -
narazie zombieland i animowany "9" szarpie dzwięk.
Wentylator jest słyszalny z 1,5m (albo jestem nietoperzem :p )
brak resume i pause, która wyłącza się po paru minutach.
 

crex

Klub HDTV.com.pl
vip
To chyba zależy od pliku, bo u mnie np. szarpał audio w Gladiatorze (były 3 ścieżki audio, dziś wymuxowałem 2 i zostawiłem tylko DTS, zobaczymy jak pójdzie) i video w Piratach z Karaibów. Później odpaliłem film 15,2 GB w 1080p i poszło bez problemów (z pendriva).
Tak czy inaczej wczoraj zamówiłem Xtreamera, bo 1600 ma służyć głównie do BR i DVD, a nie do mkv.
 

gworm

New member
To chyba zależy od pliku, bo u mnie np. szarpał audio w Gladiatorze (były 3 ścieżki audio, dziś wymuxowałem 2 i zostawiłem tylko DTS, zobaczymy jak pójdzie) i video w Piratach z Karaibów. Później odpaliłem film 15,2 GB w 1080p i poszło bez problemów (z pendriva).
Tak czy inaczej wczoraj zamówiłem Xtreamera, bo 1600 ma służyć głównie do BR i DVD, a nie do mkv.

Pewnie masz racje niestety te filmy mają tylko jedną ścieżkę DTS 5.1, "This is it" Michael Jackson 1080p śmiga bez problemu. Wszystkie filmy lecą z Dysku 7.200rpm NTFS

Po weekendzie zabieram się za modd wentylatora na lepszej jakości lub całkowite odłączenie.

samsung_bdp1600_inside_2.jpg

samsung_bdp1600_inside_fan.jpg
 
Ostatnia edycja:

karolkos31

New member
Witam.
Jestem posiadaczem 3600 od jakiegoś czasu.Nie używam go zbyt często, ponieważ trochę ciężko wygospodarować tyle czasu żeby sobie coś oglądnąć.Jednak do rzeczy: u mnie podczas odtwarzania filmów MKV nie mogę przewijać obrazu ani w przód ,ani w tył.Po prostu pojawia mi się w gornym rogu ikonka, że funkcja nie jest dostępna.W dodatku nie kazdy pendrive jest dla odtwarzacza widoczny.Dodam że nie robilem jeszcze aktualizacji softu.Czy u was też tego typu problemy występowały?
 

gworm

New member
Witam.
Jestem posiadaczem 3600 od jakiegoś czasu.Nie używam go zbyt często, ponieważ trochę ciężko wygospodarować tyle czasu żeby sobie coś oglądnąć.Jednak do rzeczy: u mnie podczas odtwarzania filmów MKV nie mogę przewijać obrazu ani w przód ,ani w tył.Po prostu pojawia mi się w gornym rogu ikonka, że funkcja nie jest dostępna.W dodatku nie kazdy pendrive jest dla odtwarzacza widoczny.Dodam że nie robilem jeszcze aktualizacji softu.Czy u was też tego typu problemy występowały?

Zrób update, w samsungu raczej poprawili błędy, nie jak w LG ;)
w 1600 przed update nie było wielu możliwości...
 

crex

Klub HDTV.com.pl
vip
[...]
Jednak do rzeczy: u mnie podczas odtwarzania filmów MKV nie mogę przewijać obrazu ani w przód ,ani w tył.Po prostu pojawia mi się w gornym rogu ikonka, że funkcja nie jest dostępna.W dodatku nie kazdy pendrive jest dla odtwarzacza widoczny.Dodam że nie robilem jeszcze aktualizacji softu.Czy u was też tego typu problemy występowały?

U mnie nie było żadnych problemów z przewijaniem - ani z pendriva ani z HDD, nawet przed aktualizacją softu.
 

karolkos31

New member
U mnie nie było żadnych problemów z przewijaniem - ani z pendriva ani z HDD, nawet przed aktualizacją softu.

No i to mnie właśnie martwi.Nie wiem czy nie będzie potrzebna wizyta w serwisie.Z USB ( o ile widzi), mozna divxy przewijać normalnie, tak samo dvd i BD, a MKV nie dają się przewijać.Jest to o tyle uciążliwe że film trzeba ogladać "jednym ciurkiem"
 

gworm

New member
Największa wada wg mnie (na razie) to brak możliwości przeskoku do danego czasu przy odtwarzaniu przez usb (albo resume, czyli odtwarzanie od ostatnio oglądanej sceny). Przewijanie x8 jednak trochę trwa...

Problem nie istnieje :)

1. Włącz Film
2. Naciśnij Info na pilocie
3. Najedź na czas
4. Wpisz z pilota punkt w czasie jak chcesz np. > 00h.40m.29s
5. Naciśnij Enter

i już masz :) przetestowane na MKV z dysku
 

kornac

New member
region free

przetestowany sposob na region free


1) Press the POWER button on the remote to turn on the
machine (no disc in the tray).

2) Wait till the player has booted up and the Samsung logo
screen is displayed.

3) Press the OPEN/CLOSE button on the remote twice, to open
then close the disc tray.

4) As soon as you see "No-Disc" displayed in the top left
corner, press the REPEAT button followed by the 5 digit code
for your current region as listed below.

(Mine was 57538 for region 2)

Don't press the REPEAT button for too long, just smoothly
press REPEAT 5 7 5 3 8.

If it doesn't work straight away, keep trying, mine worked
on the first go.

5) If you're successful, your current region code will be
displayed in the top left corner of the screen.

6) Press '9' to make your player region free.

7) Turn the player off, then on again and test with a
different region disc, or if you don't have one to test
with, just repeat the hack and instead of your old region
code appearing in the top left corner of your screen, you
should see '9' if you've been successful.

The hack can be repeated to turn your machine back to it's
original settings or to a particular region if the disc is
sensative to region free machines.

Region Codes

R1 - 29334
R2 - 57538
R3 - 56732
R4 - 76884
R5 - 53814
R6 - 24462
 

fayba

New member
FastForward

@karolkos31

Problem przewijania dotyczy biblioteki zapisującej innej niż lavf (np. libmatroska).
(Brak możliwości przewijania, skoku do określonego momentu)
Rozwiązanie jest stosunkowo proste ale nie dotyczy strumienia VC-1 (Przynajmniej ja nadal z tym walczę):

1. Pobierz i zainstaluj xvid4psp (warto) hxxp://winnydows.com
2. Otwórz plik do edycji
3. Ustaw Video i Audio w obu przypadkach na MUX
4. Kontener na MKV
5. >Encode i po kilku chwilach otrzymasz swoj_film_encoded.mkv z płynną regulacją przewijania :)

:popcorn:

Wydaje mi się, że identyczny efekt można uzyskać przy MUX'owaniu za pomocą ffmpeg ale ja nie próbowałem.

Powodzenia i pozdrawiam.
 

suavec

New member
BP-P1600 pikanie, brak PC-Streaming i napisów w MKV

Kupiłem BP-P1600A/EDC.
Po podłączeniu zaktualizowałem soft do wersji: BEv2.06_100201A_XEF

Po pierwsze, przy przerwaniu odtwarzania i przejściu do menu, odtwarzacz często wydaje z siebie zapętlone pikanie - bardzo denewujące.
Po drugie, odtwarzacz nie odtwarza plików .divx wyprodukowynych przez DivX Converter.
Po trzecie, nie wyświetla napisów przy odtwarzaniu plików .mkv
Po czwarte, nie ma żadnych oznak jakoby ten odtwarzacz miał funkcję PC-Streaming - nie ma tego w menu, nie ma w instrukcji, nie ma żadnego CD z softem (media serwer czy coś) oraz urządzenie nie jest rozpoznawane w sieci jako urządzenie medialne czy też dlna.
PC-Streaming jest wymieniony w specyfikacji na stronie Samsunga.

Czy komuś udało się przezwyciężyć któryś z powyższych problemów?
 

pietryk

New member
Witam mam pytanie, właśnie jutro przyjedzie do mnie BD P-1600 i chciałbym spytać jaki soft najlepiej wgrać, najnowszy czy jakiś starszy żeby wszystko ładnie śmigało? jakie Wy macie?
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam najnowszy soft i zauważyłem problem z napisami do plików *.mkv odtwrzanych z pendrive. Po załączeniu napisów wszystko się zawiesza i pomaga tylko wyłączenie odtwarzacza. Nie wiem czy podobny problem występuje jeżeli film jest nagrany na płycie DVD czy Blu-ray.
 

Lord Rayden

New member
Czy oprócz pomysłu Forumowicza fayba (post Fast Forward) jest jeszcze jakiś sposób na to aby w przypadku każdego filmu MKV, możliwy był skok do określonego momentu filmu (sposobem również tu opisywanym) ? Tak jest w Avatarze DC 1080p - nie da się przewijać filmu ani skakać.

Nic nie zmieniło się też chyba w przypadku opcji Pause, która trwa zbyt krótko. Co ciekawe w TV Samsung serii B (i C pewnie też) pauza działa długo.
 
Do góry