Odtwarzanie MKV, TV vs BD

Breen

New member
Witam,nie jestem pewien czy to dobry dział dla mojego postu ale chciałem się podzielić pewnymi spostrzeżeniami odnośnie odtwarzania filmów MKV.

Mam TV Samsung, który posiada opcję odtwarzania filmów z USB, jest to jeden z nowszych modeli. Mam też odtwarzacz BD z możliwością odtwarzania z USB. Jakież było moje zdziwienie gdy się okazało, że ten sam film odtwarzany na BD wygląda lepiej! Obraz jest wyraźniejszy, bardziej szczegółowy. Przez TV obraz też jest dobrej jakości jednak wygląda nieco gorzej. Oczywiście TV skalibrowany identycznie dla BD i USB, takie same ustawienia. Ostrość na tym samym poziomie, jednak nawet jak ustawiłem maksimum to nie było to co z BD, obraz był ostry ale nienaturalny wiec to nie kwestia ustawień TV. Teraz pytanie, czy wynika to z dekodowania BD vs TV, czy w Blu Rayu są jakieś mechanizmy polepszające jakość, czy może to kwestia sygnału przez HDMI? Może BD w jakiś sposób upscaluje 720p do 1080p i dlatego obraz jest lepszej jakości?
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Dokładnie tak, tak samo jest z odtwarzaczami DVD które skalują te filmy, przez co wyglądają lepiej niż jak sam tv się nimi zajmie. Jednak czasem może być wyjątek od reguły i może się okazać że to tv ma lepsze algorytmy, np pioneer kiedyś zalecał pozostawienie skalowania ich telewizorom gdyż zwyczajniej lepiej skalowały niż większość odtwarzaczy.
 
Do góry