Odtwarzanie i nagrywanie 720p

masanohashi

New member
Witam serdecznie!

Mam film z pewnej imprezy w 720p i zastanawia mnie jedna rzecz - nigdy nie wypalałem, ani nie nagrywałem filmów w HD. Czy mogę nagrać ten film w formacie DVD i bez utraty jakości odtwarzać go w 'normalnym', starym odtwarzaczu DVD (aby odtworzyć filmy w >720p potrzebuję specjalnego odtwarzacza, czy też nie?)?

Pozdrawiam
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Najprawdopodobniej Twój player DVD (nie napisałeś jaki, bo np. jest model Manty i Fergusona plus kilka innych z odtwarzaniem 720p)) nie zdekoduje tego pliku. Jeżeli nagrasz go w formacie DVD to obniżysz rozdzielczość i "by by" HD...
 

masanohashi

New member
Hehe moje DVD ma z 4-6 latek, czyli na 99,9% nie obsługuje filmów w HD :) Czy słyszałeś o jakiejś możliwości zoptymalizowania/przyspieszenia filmów w 720p na komputerze? Zastanawiałbym się nad podłączeniem kompa do TV i ewentualnie w taki sposób bym obejrzał ten film, lecz na moim PCtku filmy mają minimalne lagi.
 

jacenty_02

New member
jeżeli jest to tylko odtwarzacz dvd to nie otworzysz nagranego pliku 720p na tym odtwarzaczu.musisz go skompresować do MPEG 2 czyli standardu DVD ale to wiąże się oczywiście z utratą jakości (rozdzielczości)
 
Do góry