odtwarzanie filmu avi w hd

Status
Zamknięty.

skot

New member
Witam! Jestem kompletnie nieobeznany w sprawach hd itd, wiec prosze o wybaczenie jesli pisze jakies bzdury. moderatorów prosze o łagodny wymiar kary jesli to nie jest dobry dział.
Przechodząc do problemu: mam telewizor LCD Sharp LC37BV8E (Aquos) i odtwarzacz DVD JVC XV-N315. Ostanio sciagnąłem film w formacie avi w rozdzielczosci 1280x720 i nagrałem na płyte cd. Niestety gdy chciałem go odtworzyc w odtwarzaczu dvd nie udało sie :( Czy ja popełniłem jakis błąd czy takie odtwarzanie jest poprostu niemozliwe? moze musze przekonwertowac jakims kodekiem divx? czy jest jakas mozliwosc odtworzenia filmow HD na moim telewizorze i dvd bez koniecznosci podlaczania komputera? prosze o pomoc i małe wyjasnienie. dziekuje.
 

dnc

Moderator
VIP
Po pierwsze proponuję zapoznać się jaka jest różnica pomiędzy płytami DVD z formatem MPEG2 a plikami avi PC w MPEG4.
Jeśli dowiesz sie o różnicach to dowiesz się także dlaczego odtwarzacze DVD nie czytają płyt z avi, a jeśli by nawet dały radę, bo czytają np. Divx, to czemu nie odtwarzają wysokich rozdzielczości obrazu.
Jeśli dowiesz się wszystkiego, a można to znaleźć na forum bo była już o tym mowa w różnych tematach, to będziesz już wszystko wiedział.

Proponuje najpierw przeszukać forum.
http://www.hdtv.com.pl/forum/search.php
 
Status
Zamknięty.
Do góry