Odtwarzanie filmów i seriali w przeglądarce internetowej w WINDOWS 11 z PC na projektorze z zestawem nagłośnienia 7.1 ATMOS

Witam.
W dobie VOD i drogich BR subskrybuje sobie wszystkie dostępne VOD od apple przez Netflix HBO aż po SKY Amazon i C+.
Oglądam to wszystko na OLEDZIE od LG gdzie uruchamia się DV i Atmos z TV - obraz jest piękny i soczysty - dźwięk jako taki ale, że z TV to OK.
Posiadam projektor BENQ 1080 + zestaw kina domowego w duecie Onkyo z kolumnami JAMO 7.1 - już nie będę rozpisywał się o modelach.
Sprzęt ma już swoje lata ale robi robotę.
Gdy odpalam programem MPC kupiony film BR mam dźwięk TRUE HD i piękny szczegółowy obraz.
Natomiast odtwarzanie filmu czy to z aplikacji zainstalowanej na WINDOWS czy przeglądarki internetowej daję dźwięk Dolby Surround bez zaświecenia się żadnej ikonki na ampli takiej jak TRUE HD czy DTS HD MASTER czy chociażby Dolby pro logic.
Obraz też nie wygląda rewelacyjnie wręcz jakby to była jakaś kopia piracka a nie full hd bo to full hd co widzę z oryginalnego Blu ray wygląda pięknie.
I moje pytanie jest takie czy serwisy VOD nie działają dobrze z WINDOWSEM bo tak jak wspomniałem wszystko odtwarzane z aplikacji w telewizorze LG wygląda obłędnie i załącza się ATMOS z tv, mało tego jak podpiąłem optycznym telewizor do ampli to też pojawił się dźwięk dolby digital którego z przeglądarki bądź aplikacji zainstalowanej na windows nie mogę uzyskać.
Moje łącze to 300.
Innymi słowy nie mam innej możliwości bądź nie znam innej możliwość by uruchomić serwis VOD z windows i wyświetlać go projektorem na ekranie przy użyciu zestawu kina domowe a wrażenie idące z tego doświadczenia są szokująco kiepskie - szkoda lampy na taką jakość.
Czy może coś źle robię bądź istnieje inny sposób bym to wszystko sparował i uzyskał satysfakcjonujący obraz i dźwięk.
Miłego dnia.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Odnośnie dźwięku sprawdź najpierw ustawienia wyjściowe z twojej karty dźwiękowej/graficznej w windowsie, na wyjściu dźwiękowym którego używasz musisz mieć ustawiony dźwięk przestrzenny.
 
Rozwiązałem problem za pośrednictwem przeglądarki EDGE - która wyświetla obraz żyletę i dźwięk w jakości dolby atmos 7.1
Nie jest to TRUE HD ale już całkiem przyjemnie to kino gra.
 
Do góry