Odtwarzanie 4k youtube na TV

makus3

Member
Panowie pomoze ktos tato kupil samsunga ostatnio mu7002 gdy odpale youtube na nim i chce wlaczyc jakies filmy w 4k wszystkie sie wlaczaja w HD i nie widze nigdzie mozliwosci zmiany na 4k :-( wiecie moze jak to zrobic ?
 

Waldorff

Member
Włącz jakiś film 4K i przejedź kursorem w prawo na "Informacje dla nerdów" czy jakoś tak i sprawdź Connection speed. Jak przez Wifi masz słaby transfer to będzie HD pewnie tylko 720p. Brat miał podobnie, dopiero wymiana routera na wyższy standard od "g" wzwyż (czyli n,ac) załatwiła sprawę. Chociaż nie wiem jak dokładnie jest w nowszym Tizenie, ale raczej nie ma ikony jak w Android gdzie wybiera się ręcznie jakość, tylko jest wybierana automatycznie w zależności od szybkości połączenia.
 

czarek46

Banned
Dodam że kolega wyżej dobrze mówi .... plus to że wiele plików jest fałszywa opis niby 4k a sprawdzając jakość widać ze to tylko hd ,,,,
 

Maverick7909

New member
Panowie pomoze ktos tato kupil samsunga ostatnio mu7002 gdy odpale youtube na nim i chce wlaczyc jakies filmy w 4k wszystkie sie wlaczaja w HD i nie widze nigdzie mozliwosci zmiany na 4k :-( wiecie moze jak to zrobic ?
Jak chcesz oglądać 4k youtube to wejdź na YouTube ale przez przeglądarkę. Wpisz w Google youtube. Tam będziesz miał w ustawieniach wybór rozdzielczość masz 4k.Ale musisz mieć dość szybki internet. Mi 4k hdr przycina na prędkości 10 MB. Jedynie światłowodowe połączenie które może za rok wybuduja w mojej okolicy
 

makus3

Member
Wlasnie tato ma lacze 6mb moze przez to nie chodzi :-( bo tez problem z dociagnieciem swiatlowodow do domkow jednorodzinnych musialo by troche sasiadow zgodsic a nie chca :-/ wiec problem jest do 1 domku nie beda ciagnac swiatlowodow :) sproboje przez przegladarke jeszcze czy da sie zmienic :) jak proponujesz Maverick
 

Jareku

New member
Witam to będzie wina słabego łącza że ci nie chce w skoczyć na 4k. Ja mieszkam w bloku i kompa mam na kablu do 250mb łącze normalnie fruwa a tv mam w innym pokoju podłączony przez wifi czasem jak sprawdzam sobie łącze wacha mi się od 20 do 60mb i czasem też nie załączy się 4k a jak się załączy to czasem wskoczy kółko i ładuje się. Wadą jest to że sciany żelbeton wyżej niżej z boku wifi pełno zakłuceń. Ale u ciebie tego niema tylko predkość
 
Do góry