odtwarzacze sieciowe

robotgirl

New member
Na pewno się na tym znacie to mi wytłumaczycie o co chodzi.
Trafił mi w rece blog Human Media z testami tych urządzeń i zaczęłam się zastanawiac jakie przewagi nad odtwarzaczami dvd mają odtwarzacze sieciowe.

Olśnicie mnie?
 

movielooser

New member
odtwarzacze...

No przede wszystkim odtwarzacze sieciowe są świetną alternatywą dla osób, które mają duże zbiory filmów (również HD), jednak w większości odtwarzają je przy pomocy komputera. Wiem, że produkty te wciąż są zbyt mało popularne, ale np. kinomaniacy je maja w swojej kolekcji co najmniej jak klasyka filmowego :) Ja właśnie się zastanawiam czy by sobie nie kupić takiego odtwarzacza, patrzę na Popcorn Hour C200 - tez u nich tylko w sklepie - bo czytałam o nim dobre recenzje ale jak jest tu ktoś kto coś więcej wie na temat tych odtwarzaczy to proszę o info. :0)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Na pewno się na tym znacie to mi wytłumaczycie o co chodzi.
Trafił mi w rece blog Human Media z testami tych urządzeń i zaczęłam się zastanawiac jakie przewagi nad odtwarzaczami dvd mają odtwarzacze sieciowe.

Olśnicie mnie?


Przede wszystkim:
- mają możliwość podłączenia (najlepiej wewnątrz) dysku twardego (lub dwóch),
- dobre obsługują praktycznie wszystkie popularne formaty (więcej niż typowe DVD),
- mają możliwość wpięcia do netu (najlepiej wifi) - można dzięki nim przegląda youtube, czy odbierać strumienie AV z jakiegoś serwera,
- zwykle posiadają funkcję radia internetowego.

Jedyny "minus" nie mają zwykle wbudowanego napędu DVD/BD (bo to nie ich rola)...

Zastanawiałem się nad kupnem xtreamera, ale na razie PS3 spełnia większość z jego funkcji.
 

jarmar

Member
PCH C-200 ma możliwość wbudowania odtwarzacza BD zamiast jednego dysku twardego (wewnętrznego). Kasujemy ten minus.:-D
 

robotgirl

New member
Czyli mówicie, że odtwarzacze sieciowe mają same plusy.
W sumie jak doczytuje o nich informacje na stronie human media w zakłedce 'porady' to raz, że mi się ich obraz rozświetla, to jeszcze zaczynam w końcu kumac o co z nimi tak naprawdę chodzi.
A opcja doczepienia do nich napedów dvd to naprawdę coś.
 

movielooser

New member
No dokładnie to taka alternatywa dla np. PS3 z tym, ze ono do tego przeznaczone nie jest ale faktycznie można je podobnie wykorzystywać, tylko ja jak bym miała wybierać miedzy PS3 a odtwarzaczem sieciowym to bym postawiła na odtwarzać i przeznaczyła go do tego co trzeba. 'Pejotpe' może mi doradzisz jakiś fajny odtwarzacz sieciowy bo widzę że jesteś zorientowany w temacie?
 

robotgirl

New member
Hm, a jakie są twoje preferencje, bo odtwarzcz sieciowy nie jest tak łatwo wybrac.
Może po prostu skorzystasz z tego narzedzia tutaj na stronie human media 'wybór odtwarzacza' (niestety nie mogę linka podać)
Klikając i zaznaczając odpowiednie zakładki dojdziesz do odtwarzacza odpowiedniego dla ciebie.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Lepiej nigdy niż wcale (byłem na krótkich wakacjach - żona i potworki jeszcze zostały przez co mam chwilę na oddech - poza porządkami w mieszkaniu :D ).

Jaka kategoria cenowa?
Z tańszych polecam Xtreamera HD (koniecznie z SideWinderem - bo oryginalne chłodzenie jest potwornie głośne) - ten jest mały i odtwarza prawie wszystko - za to dysk może być tylko 2,5", co nieco podwyższa cenę zestawu. Delikatnie droższy jest Xtreamer Pro - za to można tam włożyć dwa twardziele 3,5" - oprócz tego warto dokupić wifi.
Z droższych: Popcorn Hour C200 - naprawdę uniwersalna maszynka i wygląda jak część zestawu A/V a nie zabawka (Xtreamera można za to włożyć do torebki i zabrać na wakacje)...

Miałem sobie kupić odtwarzacz sieciowy, ale wypadł z mojej listy trzydziestodniowej (takiej, na którą wkładam rzeczy, które chcę sobie kupić - jeśli po miesiącu nadal chcę je kupić, to kupuję) - przegrał z netbookiem dla żony - też odtwarza prawie wszystko (poza HD), za to może sobie pograć w pasjansa :D

Oczywiście są też inne urządzenia godne uwagi - przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, czy są dostępne aktualizacje softu, bo co jakiś czas wychodzą nowe formaty (kodeki) i warto mieć możliwość ich odtworzenia bez nabywania nowego sprzętu.
 

hdrule

New member
Odtwarzacze sieciowe to zupełnie inna bajka, maja o wiele większe możliwości od zwykłego dvd czy nawet blu-ray. Poczytaj forum i wspominanego już wcześniej bloga human media a olśnienie przyjdzie samo ;)
 
Do góry