Odtwarzacze HDTV

marro

New member
Witam
Chcialbym jakos uporzadkowac swoja skromna wiedze na temat dostepnych obecnie odtwarzaczy multimedialnych/HDTV. Na dzien dzisiejszy wiem ze sa:
Snazio.........www.snazio.pl, www.snazio.com
Buffalo.........www.buffalotech.com
Zensonic......www.zensonic.com
Oppo...........www.hkflix.com/hardware/xq/asp/pid.90/qx/details.htm
DVX700........http://www.trans-technology.com/default.asp?PAGE=DVX_700_SERIES
legendarny Kiss600 ;)

No i wlasnie. To co jest na stronkaw w info i pdf'ach to jedno a to co potrafia to drugie? Po pierwsze czy wiecie ktore sa dostepne w Polsce (Snazio-BRAWO-JEST!) ew. o mozliwosci ich zakupu. No i ktorych firmware umozliwia ogladanie filmow z napisami i w jakich formatach etc, etc...
Generanie chcialbym abyscie sie podzielili Wasza wiedza w tym zakresie.
Pzdr. Marro

Dopisane

Cos jakas dziwna cisza? Nikt nic nie wie? Nikt nie posiada w Polsce nic poza Snazio i Buffalo? No nic znalazlem jeszcze cos takiego:

http://www.hb-direct.com/EN/P_84_10.html

ladnie wyglada ;) podobno duzo potrafi a do tego kosztuje PODOBNO i TYLKO 1033 zl ponizej dowod
http://www.pixmania.com/pl/pl/172896/art/h-b/odtwarzacz-dvd-mpeg4-medi.html#fichetechnique

Bradzo mnie zaciekawil ten TransGear DVX 700 mozna mu samemu wsadzic twardziela wystarczy sprawdzic liste referencyjna na stronie producenta i juz!
Ma RJ45 wiec nie ma potrzeby przeplacac do modelu DVX 740 a jak twierdzi pixmania kosztuje 1400 i jest dostepny. Tylko nie wiem co z napisami :(
Pzdr. Marro
 
Ostatnia edycja:

marro

New member
Co jest?
Nikt nic nie wie?
Zero doswiadczen?
KAPITAN NEMO?
Moze ktos COS na necie wyczytal na jakims forum?!
No nie wierze ze jest az tak zle!!
Pixmania twierdzi ze od 1 lutego zapoda slynnego juz KISS'a no zobaczymy!
Jak tam w temacie TransGear'a z twardzielem? Nie wiem co wybrac (komp, choc mam pare nie wchodzi w rachube jako zrodlo) interesuje mnie rozwiazanie sprzetowe a nie programowe. Nie mowcie ze jest AZ TAK ZLE! Albo napiszcie cokolwiek, ze jednak nikt nic nie wie i juz... :(
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Osobiście użytkuję buffalo, wg mnie jest bardzo dobrym odtwarzaczem, łatwość konfiguracji, łatwe updaty oprogramowania. Niestety nie odpowiem na Twoje pytania odnośnie napisów ponieważ ich nie używam. Jeżeli masz jakieś konkretne pytania, to śmiało.
 

marro

New member
Cze Ar2
A propos tych konkretnych pytan, jedno z nich dotyczy QuickTime'a.
Jak Buffalo radzi sobie z QT? Pytam oczywiscie o te pliki w HD z kompresorem H.264 (jednym z 3 oficjalnych kodekow w HD DVD i BD). Drugie pytanie to czy ktos usilowal na Buffalo albo Snazio ew. na czyms INNYM!!! odtwarzac material z kamer pracujacych w systemie HDV, ktorych to natywnym kodekiem hardwerowym jest MPG2 ?!
Pzdr. Marro
 

sergio213

New member
Dodaj Avel Linkplayer2 (AVLP2) do listy odtwarzaczy HDTV

Jezeli masz kogos w USA lub sam tam jezdzisz to polecam odtwarzacz AVLP2 z firmy io-data http://www.iodata.com/usa/
Kosztuje 249$ wraz z trzema filmami w WMV9 HD. Jest juz wersja ulepszona przez JVC z wyjsciem DVI ale znacznie drozsza (399$)
Po samodzielnym "usprawnieniu" loadera mozna czytac plyty DL 8.5Gb ktore w stanach mozna juz kupic za 1.5$/szt.
Sam jestem jego posiadaczem od 1.5 roku i 99% moich uwag jest pozytywna. Do wad nalezy zaliczyc ze poprzez port USB czyta tylko FAT32 czyli 4 Gb i to ze podczas odczytu MPEG2-TS czesto "gubi dzwiek" i trzeba wtedy ruszyc do przodu i tylu by dzwiek "wskoczyl" na swoje miejsce.
Bardzo duzo informacji na jego temat mozna znalesc na najlepszym forum HDTV w USA www.avscience.com
pozdrawiam wszystkich fanow HDTV
 

pmcomp

New member
marro napisał:
Co jest?
Nikt nic nie wie?
Zero doswiadczen?
KAPITAN NEMO?

Widzę, że ar2 wykazał się anielską cierpliwością.
A może byś waćpan był łaskaw użyć sobie takiej funkcji search na naszym forum?
O ile mnie pamięć nie myli sam zrobiłem porównanie Buffalo i Snazio.

Pozdrawiam
 

marro

New member
Dzieki chlopaki ale prosze o wiecej

Cze
Dzieki za odzew chlopaki :D mala prowokacja sie jedank oplacila ;)
Szanowny Pmcomp Tobie w szczegolnosci chcialem podziekowac gdyz bez uzywania funkcji search zapoznalem sie z wspomnianym przez Ciebie tekstem w pierwszej kolejnosci i jeszcze raz Bog zaplac. Nie zmienia to jednak faktu ze nie wszystkie pytania i watpliwosci ktore mnie drecza odnosnie odtwarzaczy o ktorych mowa powyzej, zostaly rozwiane. Wrecz przeciwnie! Pojawia sie wciaz wiecej i wiecej pytan niz odpowiedzi. A zadna z informacji w sieci nie jest tak cenna jak uwagi samych uzytkownikow w przeciwienstwie do testow, recenzji i innych tekstow samych producentow co w duzej mierze jest niczym innym jak zwykla papka PR o czym wszyscy wiemy. Ale nie ma sie co im dziwic. Wielokrotnie juz mialem do czynienia z przypadkami wprowadzania w blad potencjalnego uzytkownika zafalszowanymi danymi w broszurach czy folderach rekalmowych, w rzeczywistosci okazywalo sie ze dana funkcja owszem MOZE bedzie a 'czas rzeczywisty' okazywal sie byc chyba 'czasem subiektywnym' itd... Tym troche przydlugim wywodem chce po raz kolejny sprowokowac dyskusje nad tym co jest juz i gdzie dostepne no i oczywiscie o wszystkich wadach i zaletach naszych odtwarzaczy. O buffalo i snazio juz cos niecos wiemy, no moze jeszcze o pinnacl'u a dzis dowiedzialem sie od Sergio213 o AVLP2 za co mu dziekuje. I o to mi wlasnie chodzi. Generalnie szukam czegos co sobie radzi z H.264 !!! Aha i jeszcze jedna zagwozdka czy ktos z Was, sczesliwych posiadaczy w/w sprzetow laczyl je z kartami DVB-S? Chodzi mi o to czy sygal z takiej karty w kompie lepiej podawac na monitor via karta graficzna komputera czy moze istnieje mozliwosc puszczenia strumienia MPG2 via RJ45 z kompa do np. Snazio czy Buffalo etc. Bo jesli daloby sie puscic skretka strumien to wtedy nie trzeba by bylo CHYBA kupowac kart DVB-S2 z MPG4 a sam odtwarzacz moglby sobie z tym poradzic, nieprawdaz?
Pzdr. Marro
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...ja tylko od siebie dodam, że wszystko co jest oparte o chip Sigmy EM8620 moze miec klopoty ze specyficznymi formatami HD (TV).
Dopiero chip Sigmy SMP8630 jest w stanie odtworzyć np. Mpeg4/AVC.
Tutaj link na możliwości tego chipa:
>>>SMP8630<<
 

sergio213

New member
wszystkie odtwarzacze swiata

Marro na stronie video help http://www.videohelp.com/dvdplayers
znajdziesz wszystkie odtwarzacze swiata. Sprawdzalem czy sa jakies z h264 i nawet znalazlem jakas nieznana firme z Azji. Tyle ze jest to tylko oferta bez zadnych konkretow.
Tak wiec odtwarzanie materialu HDTV zakodowanego przy pomocy kodeka h264 jest teraz mozliwe wylacznie na komputerach i to tych z gornej polki.

Jesli chodzi o karty DVB-S to zupelnie inna jazda, ale nawet w stanach najwiekszy dystrybutor programow HDTV z satelity -Dishnetwork ma z tym problemy. Pakiet nowych programow HDTV nadawanych jako MPEG4/h264 ma tylko headery w tym formacie a cala reszta dalej jest kodowana w MPEG2.
 

marro

New member
Dzieki sergio213 za BARDZO fajny link. ma teraz co robic przez najblizsze pare dni. Choc im dluzej sie w to zaglebiam tym wiecej mam watpliwosci. Uparlem sie na te H.264 bo pracuje na Mac'ach ale nie wim czy warto. Ciekawi mnie czy ktos prubowal puszczac z HD Playerow natywny material z kamer HDV przeciez kompresuja obraz MPG2! Jesli ktos ma taka kamerke (ja mam Z1 SONY) i sobie zgra na dysk material i bedzie chcial wypalic plytke czy musi konwertowac sygnal z MPG2 na (WMV,MPG2,MPG4) czytane przez HD Player?

A co do DVB-S2 to teoretyczne rozwazania co do najblizszej przyszlosci ale jak najbardziej aktualne a propos DVB-S. Ciekaw jestem czy ktos puszczal strumien MPG2 w ten sposob, nie obciazam procka w kompie no i pomijam karte grafiki (roznie z nimi bywa-jakosc)??
Pzrd. Maro
 

sergio213

New member
AVLP2 moze czytac stumien z DVB-S jak tez napisy

Marro
Troche posiedzialem na forum Avelon LinkPlayera2 i znalazlem pare informacji o ktore pytasz. Zobacz link : http://www.iodata.com/usa/forum/showthread.php?t=940

wynika z niego ze jesli masz w swoim kompie zamontowana karte DVB-S to wpisujac do AVLP2 IP adres twojego kompa odtwarzacz powinien czytac ten strumien poprzez lacze LAN.

Jesli chodzi o kamere HDTV to sam kupilem ostatnio Sony HC-1 i bede chcial ogladac swoj material na AVLP2. Jeszcze tego nie rozgryzlem ale todaje ci link w ktorym wlasciciel Z1 (czyli kamery ktora ty masz ) rozpracowuje ten temat:
http://www.iodata.com/usa/forum/showthread.php?t=620

Napisy w formacie .srt AVLP2 zawsze czytal, tyle ze do MPEG2-TS trzeba zrobic maly tric. Zmienic nazwe .TS na MPG/MPEG a wtedy napisy beda czytane tak samo jak w .AVI. Oczywiscie nazwa filmu i napisow musi byc identyczna.
http://www.iodata.com/usa/forum/showthread.php?t=641
 

marro

New member
Wrescie konkrety

sergio213 napisał:
http://www.iodata.com/usa/forum/showthread.php?t=940

wynika z niego ze jesli masz w swoim kompie zamontowana karte DVB-S to wpisujac do AVLP2 IP adres twojego kompa odtwarzacz powinien czytac ten strumien poprzez lacze LAN.

Jesli chodzi o kamere HDTV to sam kupilem ostatnio Sony HC-1 i bede chcial ogladac swoj material na AVLP2.
http://www.iodata.com/usa/forum/showthread.php?t=620
THX Sergio213
Jesli chodzi o odtwarzanie materialow w natywnej rozdzielczosci z kamer HDV na urzadzeniach typu Snazio czy AVLP2nie powinno byc problemu. Goscie na forum rozdrabniaja sie troche na drobne ale cieszy fakt ze ktos usiluje cos robic w tym kierunku. Dziwie sie ze u nas z tym tak krucho bo kamerek HDV coraz wiecej i przyjemnie byloby poogladac swoje dokonania w pelnej krasie ;) Mysle ze natywna rozdzielczosc HDV nie bedzie tu przeszkoda (1440x1080) pisalem juz na tym forum o co chodzi i skad to sie wzielo. Interesuje mnie tylko czy zgrane z kamery pliki m2t musialbym do czegos np. ts knwertowac czy nie. Nie mam jeszcze zadnego HD playera, przymiezam sie i chcialbym nie byc zawiedziony po zakupie.
Fajnie ze ekipa IO cos robi w tym kierunku:
Now our team is working to make the better firmware for MPEG2-TS again. You may better to wait for this version coming. I think you can do in this month (or early next month). Thank you.
Co do moich teoretycznych rozwazan a propos streamu MPG2 z karty DVB-S, wszystko wskazuje na to ze nie powinno byc z tym problemu :D takie wnioski po przeczytaniu tego skromnego watku z w/w forum.
W zwiazku z tym zamierzam przetestowac SNAZIO w tym wzgledzie jesli pozyczy mi go kolezanka ktora stala sie szczesliwym posiadaczem za moja rekomendacja ;), zarowno z kamerka HDV, formaty plikow, nosniki, konwersje sygnalu etc... oraz karta DVB-S.

Pzdr. Maro
 

Attachments

  • IODATA.gif
    IODATA.gif
    396 bytes · Wyś: 157

ericson806

New member
Tak wiec odtwarzanie materialu HDTV zakodowanego przy pomocy kodeka h264 jest teraz mozliwe wylacznie na komputerach i to tych z gornej polki
sergio213 czy to co pisałeś w 2006 roku jest nadal aktualne w 2009 r ? Chodzi mnie o to że ja też mam pliki w tym formacie i rzeczywiście mogę je oglądać tylko w kompie Pozdr
 
Do góry