Odtwarzacz wspierajacy wysyłanie zakodowanego dźwięku do amplitunera

Sochanus

New member
Witam szukam odtwarzacza który jet w stanie przesłac do ampli zakodowany dźwiek tak by ampli sam sobie go rozkodował (czyli zwykły bitstream).
Wysyłanie może być przez jakiekolwiek ale preferuje HDMI albo coaxiala.
Czy ktos ma jakis pomysł ?
Ostwarzam wyłacznie MKV i Flaki.
 

janusz

New member
Bez reklam
Przy takich potrzebach to praktycznie każdy player sobie poradzi. Na pewno Arivy, WD, Icybox, Xtreamer, Asus, a nawet tańsze też chyba nie będą miały kłopotu.
Mam Arivę 210 i wszystko co pisałeś działa.
 
Ostatnia edycja:

piotr'ek

New member
Bez reklam
Przecież każdy odtwarzacz wysyła co najmniej zakodowany dźwiek. Nie wiem, czy są odtwarzacze z wbudowanymi dekoderami DD czy DTS, bo to tylko koszty licencji dodatkowe są.
 

janusz

New member
Bez reklam
DD i DTS też każdy obsługuje, mogą być problemy z dźwiękiem HD, ale taki praktycznie przy mkv nie występuje. Może się jednak zdarzyć, że playery poniżej 300 zł nie poradzą sobie z Flac, ale to wyjątek.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
i ja coś dodam - hyundai w opcjach ma możliwość wysłania dźwięku surowego RAW. za dekodowanie w takim wypadku odpowiedzialny jest wzmacniacz.
 

janusz

New member
Bez reklam
Nic nie dodałeś, bo wspomniane wcześniej odtwarzacze też tak mają. Trudno znaleźć taki który nie ma.
 

pro_fill

New member
Bez reklam
skoro nic nie dodałem, to łaskawie zgłoś mój post do usunięcia.
jakoś wyżej nie wyczytałem player'ów tego producenta.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Przecież każdy odtwarzacz wysyła co najmniej zakodowany dźwiek. Nie wiem, czy są odtwarzacze z wbudowanymi dekoderami DD czy DTS, bo to tylko koszty licencji dodatkowe są.

Panowie, więcej sensu w tym, co piszecie!

Odtwarzacz przesyła do urządzenia odbiorczego dźwięk z d e k o d o w a n y (downmix to też dekodowanie) lub core, czyli źródłowy.

Większość nowych odtwarzaczy full HD, w tym również te ze średniej półki, jest wyposażonych w procesory dekodujące DD i DTS, również w wersji HD MA. W nowych układach Realteka 1185/1285 to obecnie standard, w nowych Sigmach również.
 

Sochanus

New member
Kupiłem Huyndaia tr11, pomyślałme ze jak wydaje już troche kasy to zobacze co ten hundai ma do zaoferowania i...
Jesli chodzi o odtwarzanie filmow to nie moge narzekac odtwarzacz spełnia swoje zadanie wysyłając dźwięk w formie niekodowanej do Ampli...
Ale:
Miałem spore problemy z napisami ale .... wpo kilku prubach napisy zaczęły frawidłowo funkcjonować.
Potem przyszedł czas na torrenty które do dziś dnia nie funkcjonują w ogóle.
Youtube niestety również szwankuje często wiesza się w połowie filmu zwłaszcza gdy moje dziecko zabiera sie za oglaanie "świnki Peppy" w wersji angielskiej.

Po rozmaitych bataliach postanowilem odesłać odtwarzacz i mam nadzieje ze sklep go przyjmie (starałem sie nie uszkodić opakowań.

Ogólnie... do ogladania MKV, DVX, BD-rip, czy plików Iso z BD albo DVD - polecam
Reszta to tylko dodatki za ktore się płaci a nie działają prawidłowo.

Jeśli sklep przyjmie sprzęt to będe poszukiwał następnego cudownego urządzenia...
 

Soryu

New member
Bez reklam
Skoro posiadasz dobry zestaw audio i planujesz oglądanie BD.iso to proponuję rozejrzeć się za odtwarzaczem, który potrafi przesłać HD-Audio.
 

Sochanus

New member
no właśnie HD audio. Jakieś propozycje ?
wczoraj odpaliłem torrenta na tr11 ale jakoś ten sprzet mnie nie powala dziś sprawdze czy on przesyła dts-HD MA ale nie sądze
 

Sochanus

New member
wznawim temat, czy coś sie zmieniło prze ostatnie miesiace w sprzecie który jest dostepny najważniejsze zeby odtwarzał mkv i przesyłał nieskomprecowany dzwiek ma-hd do amplitunera po hdmi. Odtwarzanie po Lan wiec WIFI i wewnetrzny dysknie są konieczne.
 
Do góry