Odtwarzacz Transcend HD

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Chyba nie klon, choć biorąc pod uwagę odtwarzanie RMVB tez pewnie też na Realteku. Inne wymiary, nic nie ma na temat możliwości wyposażenia w wewnętrzny HDD, cicho o funkcjach sieciowych itp. Nigdzie nie ma jeszcze pełnej specyfikacji, więc poczekajmy...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Tak jak przewidziałem - prościuteńkie urządzonko bez możliwości włożenia HDD i bez funkcji sieciowych. Taki odpowiednik Asmax Playbox.
Tutaj jest specyfikacja i opis: Welcome to Transcend Website - DMP10 HD Media Player

Tak można się zastanawiać jak duży jest sens wprowadzać na rynek jako nowy model dość skromne urządzenie. Liczyć się tez trzeba z "chorobami wieku dziecięcego" więc troszkę czasu upłynie. Asmax raczej jakoś nie może pochwalić się idealnem działaniem (jak można przeczytać na forum) A konkurencja wydaje nowe rozwiązania z nowymi chipset'ami. Wiem ze istnieje rynek nisko budżetowy ale zobaczymy jak to sie przyjmnie. Transcend powinien jednocześnie wypuścić bardziej wypasiony model. Widzę Kirek50 że trzymasz rękę na pulsie w temacie Media Player.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tak można się zastanawiać jak duży jest sens wprowadzać na rynek jako nowy model dość skromne urządzenie.

Na dodatek chcą to u nas ponoć sprzedawać po 320 zł. Za tyle złotówek można kupić bardzo przyzwoite urządzenie z dostępem do sieci i możliwością montażu dużego HDD. Niespełna 40 zł więcej zapłaciłem za Traxdatę, o której sporo napisałem w jej poświęconym wątku. To jest półtorej klasy różnicy.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Na dodatek chcą to u nas ponoć sprzedawać po 320 zł. Za tyle złotówek można kupić bardzo przyzwoite urządzenie z dostępem do sieci i możliwością montażu dużego HDD. Niespełna 40 zł więcej zapłaciłem za Traxdatę, o której sporo napisałem w jej poświęconym wątku. To jest półtorej klasy różnicy.

A wiadomo jaki to dokładnie chipset w Transcend? Mimo wszystko Asmax jest tańszy o około 85 zł a to kolosalna różnica bo klasa podobna - tylko niech poprawią oprogramowanie. No Traxdata to dobry wybór cena/możliwości.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
A wiadomo jaki to dokładnie chipset w Transcend?

Nie sprzedają, więc nie wiadomo. Gdzieś rzuciła mi się w oko informacja, że jest w tym playerku ten tańszy i okrojony Realtek, czyli wersja 1073DA. Chyba prawda, bo w specyfikacji napisali: "Dolby Digital, DTS and LPCM audio only supported within video content", a te Realteki nie miały zaszytego downmixu DTS.
 
Do góry