Odtwarzacz sieciowy.

xgutti

New member
Bez reklam
Mam dużo muzy na laptopie w różnych formatach i nie chce mi się już jej kopiować na płyty, tak więc mam pytanie jaki odtwarzacz sieciowy możecie mi polecić?
 
P

PlayStation

Guest
Xigutti... :wink:
Jaki budżet na odtwarzacz do plików " szczurowatych "
Odtwarzacz będzie współpracował ze wzmanciaczem Harman Kardon HK 990 ?
Połączenie... XLR / RCA

Ps.
Kupiłeś The Order 1886 ? ( PlayStation 4 )
Obczaj sobie recenzje... hmm
Trzeba być kompletnym debilem, żeby takie niskie noty wystawić tej grze.

Jak na razie moja ocena.... 9.5 / 10
 
D

Deleted member 121090

Guest
Też powoli przymierzam się do rozbudowy systemu stereo o pliki.
Poczytaj coś o Daphile. Ja chyba pójdę w tym kierunku.
Jakiś minipc, lub nawet sam terminal postawiony na Daphile i konwerter USB.
Ty masz DAC-i w HK więc wyjdzie Cię to tanio.
Np. taka zabawka:
32GB Version Vensmile W10 MINI PC TV BOX wintel box windows 8.1 OS Intel Atom Z3735F Quad Core 1.33Ghz CPU 2G RAM Mini computer-in Mini PCs from Computer & Office on Aliexpress.com | Alibaba Group
Pod to podepniesz twardziel i gotowe.
Oczywiście zamiast Daphile możesz zainstalować dowolnie inny system np. Jriver.
Ale ten Daphile chyba najbardziej dopracowany i prosty. I sterowanie ze smartfona np.
I całość Cię będzie kosztowała 600zł a nie 3tzł.
A jest to system który stosują posiadacze systemów na grube dziesiątki tysięcy zł.
 

bluray

Banned
Asus Xonar Essence One USB DAC and Headphone Amplifier
Recka red. Filp Kulpa.
Asus Xonar Essence One - Karta dźwiękowa? Wolne żarty!
plus zasilany po USB HDD 2,5" (np. Hitachi).
http://komputro.net/hdd-hgst-(hitachi)-touro-s-red-1tb-2-5-7200rpm-usb-30-backup-soft-metal.html


Asus Xonar Essence One


Co najważniejsze:
Jeżeli mamy pliki bardziej typu HD Audio (ripy z DVD AUDIO czy SACD ) to ważne się staje czy unit będzie widział i czytał FLACK / WAV 2.0/5.1 24/96/192 kHz.
Polecam Foobar2000 (plugin DVD-A) i DVD AUDIO Extraktor.


Warto przeczytać w ostatnim magazynie Audio Video relację z porównania 16/44 kHz z 24/192 kHz.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Asus fajny, tylko to jest bardzo funkcjonalny ale DAC.
Czyli potrzeba jeszcze źródła z obsługą plików.
A autor tematu ma DAC-i u siebie w HK. Jak mu ich jakość pasuje to ten Asus nic mu nie da.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Chodzi mi wyłącznie o to by nie zgrywać muzy z laptopa na płyty, tylko słuchać muzy z laptopa. Teraz by posłuchać muzę z laptopa to muszę łączyć lapka z amplitunerem po hdmi a następnie dopiero z amplitunera dźwięk idzie na hk 990. Najbardziej zależy mi na czymś takim gdzie mogę podpiąć dysk twardy lub po wifi połączyć się.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Musisz trochę doprecyzować.
Chcesz by źródłem był laptop z podpiętym twardzielem?
Czy chcesz się pozbyć lapka z systemu a zewnętrzny twardziel chcesz wpiąć do jakiejś zabawki i to do HK990?
 

xgutti

New member
Bez reklam
Jestem zielony jeśli chodzi o odtwarzacze sieciowe, mam pliki na laptopie których nie chcę zgrywać specjalnie na płyty. Chcę jakiegoś klocka do którego będę mógł podłączyć twardy dysk albo ostatecznie laptopa.
 
D

Deleted member 121090

Guest
No to tak jak Ci pisałem poprzednio.
Jakiś mini PC albo nawet sam terminal za 200-300zł, do tego USB converter Nostromo, też 200zł i to do HK.
Na miniPC zainstalujesz np. Daphile, JRiver. I sterować będziesz ,, płytoteką'' ze smartfona. Twardziela wepniesz oczywiście do miniPC.
Tylko wybierz taki bez wiatraczka albo sam terminal z chłodzeniem pasywnym. Poczytaj o Daphile. To kompletny darmowy system do tego celu.
 
D

Deleted member 121090

Guest
W przypadku HK990 mogło by to wystarczyć.
Ale naprawdę odtwarzacz sieciowy nie zagra tak jak ten miniPC postawiony na Daphile z osobnym konwerterem USB.
Tu są gotowe zabawki z Daphile ale kasa spora. Lepiej samemu cos takiego zbudować za śmieszną kasę:
Pure Power Audio - Sklep
 

xgutti

New member
Bez reklam
Myślałem o czymś takim jak stream box ds albo stream magic 6. Ale skoro radzicie że wystarczą jakieś gadżety za parę stówek tylko pytanie co to jest ten minipc i w jakim celu jest jeszcze potrzebny konwerter USB? Przepraszam za moje pytania ale jestem totalnie zielony w tej kwestii.
 
Ostatnia edycja:

dzik87

New member
Mam pytanko, kupując minipc w jakim celu będzie potrzebny jeszcze konwerter usb?
jeśli chodzi o konwerter usb/spdif to jest sens stosować go, gdy DAC zewnętrzny przyjmuje więcej bitów i khz po spdif niż usb. Lub gdy DAC nie ma w ogóle wejścia usb. Tudzież niektórzy twierdzą, że konwerter z izolacją galwaniczną wycina zakłócenia z portu usb.
Jeśli natomiast DAC przyjmuje po usb tyle samo, lub więcej bitów i khz niż po innych wejściach to bym konwertera nie stosował. Tym bardziej, jeśli np miałbym podłączony komputer z portem usb (karta usb + zasilanie) przygotowanym specjalnie pod audio. Ja nie mam konwertera ale mam dac z dobrym usb, natomiast nie wiem, jakiej jakości jest usb w laptopie. Nie mniej jednak, o ile różnica miałaby być słuszalna, to pewnie przy plikach bardzo dobrej jakości, na bardzo dobrym wzmacniaczu i kolumnach.

Jeśli masz DAC w hk990 ale jest wejście coaxial i nie ma usb, to musisz kupić konverter z usb na coaxiala.

Instalujesz na kompie program mediamonkey, jest damowy. NA smartfona na androidzie MMRemote i z telefonu obsługujesz program na kompie. Działa to po wifi. Możesz wchodzić za pomocą telefonu w katalogi na dysku w kompie i wybierać, które pliki mają grać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry