Odtwarzacz sieciowy + zew. DAC

robiz

New member
Panowie, jest w planach zakup odtwarzacza sieciowego w budżecie do 1500 złociszy.
Chodzi o YAMAHA CD-N301 lub Pioneer N30 lub Pioneer N-P01 . Ma to robić tylko za " transport sieciowy" podłączony do zew DACA .
To dobrze kombinuje , że jakość generowanego dźwięku będzie determinowana własnie przez ten zew DAC, tak ?
Dlatego tez wybór padł na te dwa proste modele bez bajerów, bo chodzi tylko o " wyplucie " kilku zer i jedynek po kablu cyfrowym
Za DACA będzie robił wzmacniacz ROTEL RA-12

robiz
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Mniej więcej tak z tym ,że ogólnie sens jakiej kombinacji jest mocno dyskusyjny

Jeżeli mogę coś doradzić kup odtwarzacz firmy Onkyo jest tam dobrej klasy transport który nie będzie sprawiać kłopotów ,drugą zaletą jest jakość dźwięku ,co prawda trzeba trochę dołożyć ale myślę że warto
 

robiz

New member
Ok, jeżeli chodzi o jakość transportu CD. Ten jednak nie jest dla mnie priorytetem bo tutaj sprawdza się genialnie mój ROTEL RCD 1072.
Natomiast bardziej chodzi o czyste granie z " plików". I teraz pytanie czy te " transporty " mogą generować różnice w brzmieniu ? Czy transport " 00010000111" może byc jakość zakłócony ;)
Robie sie chyba troche leniwy na starość i granie z plikow może byc ciekawa odmianą .

robiz
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Bez sensu taka kombinacja. Przecież kupujesz odtwarzacz sieciowy który już DAC posiada. Podłączysz DAC do DAC?
Jak już posiadasz jeden to go sprzedaj a za zebraną łączną kasę kup lepszy model odtwarzacza sieciowego.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To jeszcze zależy jaki DAC?:razz: Jeżeli odtwarzacz sieciowy kosztuje powiedzmy 1500zł, a za sam DAC zewnętrzny dajemy tyle samo lub więcej, to zapewne będzie on lepszej jakości niż ten wbudowany w sieciówkę. Ja swojego czasu mialem dylemat, czy kupić CD za 2k czy lepiej DAC w tej kwocie i podpiąc go pod jakiś odtwarzacz BD. Wygrał CD, ale uważam że druga opcja na te czasy też jest bdb. o ile nie lepsza. Zależy czego się słucha i w jakim formacie. Nie mam pojęcia na ile w przypadku zewnętrznego dobrego DAC'a źródlo ma znaczenie? Czy by była róznica między tanim odtwrzaczem DVD/BD a dobrym CD, skoro i tak DAC przetwarza synał cyfrowy i wypuszcza po analogu?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bez sensu taka kombinacja. Przecież kupujesz odtwarzacz sieciowy który już DAC posiada. Podłączysz DAC do DAC?
Jak już posiadasz jeden to go sprzedaj a za zebraną łączną kasę kup lepszy model odtwarzacza sieciowego.

Z tego co zrozumiałem kolega posiada wzmacniacz Rotel-a RA-12, który ma na pokładzie dac. Pytanie, który lepiej wypadnie ten we wzmacniaczu czy odtwarzaczu?
 

robiz

New member
Z tego co zrozumiałem kolega posiada wzmacniacz Rotel-a RA-12, który ma na pokładzie dac. Pytanie, który lepiej wypadnie ten we wzmacniaczu czy odtwarzaczu?

Dokładnie tak. Wzmacniacz Rotel ma na pokładzie dac bardzo dobrej jakości , ten sam co CDRotel RCD serii 12 .
Ta więc na pewno jest lepszej jakości niż te w tych strumieniowych. Niektórzy Rotelowcy twierdzą że lepszy niż w moim Rotel RCD 1072 .....
Dlatego chodzi tylko o transport do plików.

Robiz
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Dokładnie tak. Wzmacniacz Rotel ma na pokładzie dac bardzo dobrej jakości , ten sam co CDRotel RCD serii 12 .
Ta więc na pewno jest lepszej jakości niż te w tych strumieniowych. Niektórzy Rotelowcy twierdzą że lepszy niż w moim Rotel RCD 1072 .....
Dlatego chodzi tylko o transport do plików.

Robiz

To rozważ jeszcze odtwarzacz sieciowy Onkyo C-N7050 bo jest dość solidny jak na swoją cene.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Powiem szczerze ,że nie widziałem takiej kombinacji ,chociaż myślę że bardziej zasadne by było kupno dobrego odtwarzacza sieciowego lepiej dołożyć i kupić lepszy produkt
 

robiz

New member
Ok, spróbuję podsumować:
- wzmacniacz Rotel RA 12 ma na pokładzie DAC i wejścia cyfrowe ( optyczne , coaxialne + usb )
- chodzi o otwarzacz strumieniowy do grania plików z dysku lub domowej sieci
- odtwarzacz ma pracować tylko jako " transport " plików i być podpięty do DAC'a we wzmacniaczu
- odtwarzanie płyt CD ma być zastąpione własnie tym pomysłaem
- aktualne płyty CD mają być " zripowane " do plików flac
Tak wygląda pomysł w skrócie.

W CD Rotel RCD 1071 jest DAC Burr-Brown PCM 1732 ( 1 sztuka) / 16 bit +dekoder HDCD
We wzmacniaczu jest nowszy DAC Wolfson WM8740 24 bit/192kHz, ale już bez dekodera HDCD

I teraz zastanawiam sie , jeżeli tak podłącze jak napisałem wyżej to za jakość dźwięku odpowiedzialny będzie DAC wbudowany we wzmacniacz. I mam nadzieję , że te odtwarzacze strumieniowe podadzą " pełnowartościowy " plik i jakość dziwęku będzie bardzo dobra, porównywalna z tym co otrzymuję z odtwarzacza CD podłączonego analogowo.

robiz
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Ok, spróbuję podsumować:
- wzmacniacz Rotel RA 12 ma na pokładzie DAC i wejścia cyfrowe ( optyczne , coaxialne + usb )
- chodzi o otwarzacz strumieniowy do grania plików z dysku lub domowej sieci

Witam,
proponuję np. BD F6500 samsunga lub nowsze, który odtwarza pliki Flac.
Do tego otrzymujesz całą masę radia z netu i inne bajery.
Mam i z dysku SEAGATE NAS Central, 3.5'', 3TB gra rewelacyjnie -reszta toru audio+- 10k.

Transport może mieć znaczenie jak będziemy mówić o DAC`u za 20k +reszta 5x więcej.

Nikomu nie chce robić się "ślepych testów" lepiej powielać recenzje ew. paplaninę sprzedawców tych od Hi-Fi.

I teraz zastanawiam sie , jeżeli tak podłącze jak napisałem wyżej to za jakość dźwięku odpowiedzialny będzie DAC wbudowany we wzmacniacz.

Jak zainwestujesz w zewnętrzny DAC np Beresford TC-7533 Bushmaster lub Musical Fidelity V90-DAC
To usłyszysz różnicę na 100% na korzyść zewnętrznych urządzeń + dobre kabelki RCA.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Nie przesadzaj. Sam mam BD Sony i wyraźnie słychać różnice w jakości odtwarzanej muzyki pomiędzy odtwarzaniem bezpośrednio z amplitunera a odtwarzaniem z BD podłączonym cyfrowo po hdmi. Wyraźnie dźwięk traci detal w najwyższych rejestrach.
Transport ma znaczenie i kiepski potrafi zepsuć przekaz.

Ja bym obstawiał przy tym Onkyo co zaproponowałem. Użytkownicy mówią że gra jakby był sporo droższy.
 

robiz

New member
Powiem szczerze, że też przez głowę przeleciał mi pomysł o dobrym odtwarzaczu BR. Pierwszy pomysł to był OPPO, ale jak sprawdziłem jego cenę , to juz mi przeszło.. :(
Myslałem o :
- yamaha bd-s677
- yamaha bd-a1040
- pioneer bdp-450
No ale to " tylko " takie " kombajny ", faktycznie dające dużo możliwości, ale... no własnie, historia zatoczyła by koło w moim wypadku i po kilkunastu latach od " pozbycia sie kina domowego " powrót do grania muzy z BR..
robiz
 

SDman

Banned
Nie przesadzaj. Sam mam BD Sony i wyraźnie słychać różnice w jakości odtwarzanej muzyki pomiędzy odtwarzaniem bezpośrednio z amplitunera a odtwarzaniem z BD podłączonym cyfrowo po hdmi. Wyraźnie dźwięk traci detal w najwyższych rejestrach.
Transport ma znaczenie i kiepski potrafi zepsuć przekaz.

Ja bym obstawiał przy tym Onkyo co zaproponowałem. Użytkownicy mówią że gra jakby był sporo droższy.
Witam,
troszkę nie bardzo wiesz co to transport, a co to DAC
Pozdr.
 

robiz

New member
Powiem szczerze, że też przez głowę przeleciał mi pomysł o dobrym odtwarzaczu BR. Pierwszy pomysł to był OPPO, ale jak sprawdziłem jego cenę , to juz mi przeszło.. :(
Myslałem o :
- yamaha bd-s677
- yamaha bd-a1040
- pioneer bdp-450
No ale to " tylko " takie " kombajny ", faktycznie dające dużo możliwości, ale... no własnie, historia zatoczyła by koło w moim wypadku i po kilkunastu latach od " pozbycia sie kina domowego " powrót do grania muzy z BR..
robiz

Teraz tez tak sie zastanawiam, czy z takich odtwarzaczy BR otrzymam na wyjściu cyfrowym " ładne " 44,1 kHz. .. ?

robiz
 

SDman

Banned
Teraz tez tak sie zastanawiam, czy z takich odtwarzaczy BR otrzymam na wyjściu cyfrowym " ładne " 44,1 kHz. .. ?

robiz
Bez najmniejszego problemu, całą kolekcję CD man Fobarem przerobione na flac, zakupiłem z ciekawosci pliki 96 również bez problemu.
To prawdziwa wygoda i najwyższa jakość oczywiście taka jaką przedstawia cała reszta systemu - DAC, amp, kolumny, okablowanie.

Pozdr.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wszystko ładnie, tylko za cenę takiego BD - 2,5k mozna mieć dobry odtwarzacz CD, który lepiej zagra i jakiś tani BD do filmów lub odtwarzacz sieciowy. Owszem, takie BD ładnie wyglądają w komplecie z amplitunerem i to dobre sprzety, ale najczęściej płacimy również za markę. Osobiście bym wolał osobny DAC za powiedzmy 2k lub odtwarzacz CD. Pogadaj sobie z Armanigiem czy Krzysztofradio, czemu pomimo dobrych odtwrzaczy BD mają osobno odtwarzacze CD, czy sieciówki?;-) Ja z Krzyśkiem sporo prywatnie rozmawiałem jeszcze w chwili kiedy kupował odtwarzacz CD ( chyba 6004) i mówił że jakość jest słyszalnie lepsza niz na jego BD Marantza.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie chodziło nawet o model niższy i starszy - CD5003 który miałem na testach w domu. Zjadł multiodtwarzacz BD/SACD mianowicie UD5007 bez problemu :)
 
Do góry