Odtwarzacz multimedialny - Notebook?

Szymon91

New member
Witam,

Jak w temacie, interesuje mnie odtwarzacz multimedialny, aby czytał wszelkie formaty filmów, czy dźwięku bez zająknięcia, bez żadnych cięć, czy niedoczytań.

Przeglądałem na forum wiele postów odnośnie wszelkich odtwarzaczy. W każdym jest jakaś wada, a to kłopoty z napisami, a to z obrazem w jakimś formacie, a to z dźwiękiem. Zastanawiam się, czy takim idealnym odtwarzaczem nie jest po prostu notebook z HDMI i napędem Blu-Ray?

Nie jestem znawcą w tym temacie, dlatego proszę o pomoc.
 

Szymon91

New member
Kwestii podłączania i przenoszenia nie biorę pod uwagę. Chciałbym się skupić na możliwościach odtwarzania, różnorodności obsługiwanych formatów i jakości obrazu i dźwięku.

Jeśli faktycznie to najlepszy "odtwarzacz" na runku, to jakie jest tzw. optymalne zestawienie, takie optimum jakie powinien posiadać notebook, aby w pełni radził sobie ze wszystkim formatami szczególnie tymi HD 1080p. Chodzi mi tu na co powinienem zwrócić uwagę, jakie taktowanie i ile rdzeni procesora, co powinna posiadać karta, jakie wyjścia związane z dźwiękiem.
 
Ostatnia edycja:

grzeseik

New member
Jest ktoś w stanie przedstawić taki ogólny zarys? Bardzo mi na tym zależy.

Z góry dziękuję.

na rdzenie i takty nie zwracaj uwagi. jesli myslisz o nowym komputerze to kazdy, najtanszy nawet, na pewno bedzie wystarczajaco sprawny do obslugi filmow. grafika posiadająca wyjscie hdmi zalatwia sprawe. w kwestii dzwieku - jesli masz kino domowe to przydaloby sie aby dzwiek byl wielokanalowy. standardowo laptopy nie maja takich wyjsc (ani analogowych ani cyfrowych) wiec na to jedynie musisz zwrocic uwage, zeby pozniej nie bawic sie w zewnetrzne karty na usb - sa nie tanie zazwyczaj. sprawdz jakie sygnaly przyjmuje twoj wzmacniacz i porownaj z wyjsciami audio na komputerze (jest tez mozliwosc aby dzwiek podawany byl przez hdmi za posrednictwem tv, ale lepszym rozwiazaniem wydaje sie bezposrednie podpiecie amplitunera).
wiele lapkow ma np pilota - nie jest to jakies szokujaco rewelacyjne rozwiazanie ale do podstawowej nawigacji sie nadaje. sam mam taki i uwazam ze to fajna opcja.
zastanawiam sie czy np netbooki dadza rade trudnym filmom? wydaje sie ze powinny. sa mniejsze i tansze wiec nalezy uwazac ze to jest krok w dobrym kierunku (tylko czy znajda sie takie z hdmi?). moze ktos wie?
dobrym rozwiazaniem jest tez mac mini. moze ipad?

no i wazna sprawa: to ma byc ciche! wiele komputerow po kilku miesiacach zaczyna wyc jak odkurzacz. jesli sie mocno zakurza to nie ma wyjscia - wentylator bedzie chodzil na maxa. trzeba o to dbac, ale nie zmienia to faktu ze sa cichsze i glosniejsze i ze roznice w tej kwestii sa wyrazne.
 
Ostatnia edycja:

Szymon91

New member
Dziękuje za powyższy post, a jestem ciekawy, czy jest jakaś tzw. czołówka modeli notebook'ów spełniające właśnie rolę takich odtwarzaczy.
 

grzeseik

New member
jezeli urzadzenie to ma sluzyc wylacznie do filmow/muzyki/netu to nie wydawalbym tylu pieniedzy tylko wybral cos najtanszego z hdmi i bez systemy operacyjnego, za ktory sie sporo placi, a w takim przypadku linux nie stworzy problemow nawet niezaawansowanym urzytkownikom. lub jakis minikomputerek jak zasugerowany asrock lub mac mini + fajne urzadzenie sterujace.
to oczywiscie twoj wybor ale miej swiadomosc, ze i laptop jako odtwarzacz multimediow ma wady: cena, wolniej sie wlacza, czesto halasliwy, obsluga jest mniej wygodna niz pilot + standardowy media tank.
z drugiej strony komputer jest bardziej elastyczny, zawsze w jakas gre mozna zagrac, maila wygodnie napisac itd.
ja mam hp paviliona, chyba wersja entertainment - do multimediow wlasnie. oprocz tego ze jest glosny to sie dobrze sprawuje, jest estetyczny i ma pilota ;) i zdaje sie ze taniej mozna go dostac niz te sony.
 
Ostatnia edycja:

Szymon91

New member
Wiem, że nie musi, ale pytanie brzmi czy takie połączenie - i3 wraz z wbudowanym układem graficznym pociągnie filmy w HD i to w tej najwyższej jakości, gdzie łączny bitrate wynosi około 40 Mbps?
 
Do góry