Odtwarzacz multimedialny czy HTPC?

Seba_Fan

New member
Bez reklam
złe pytanie
ja wole playera, bo mi się nie chce marnować czasu i pieniędzy,
tak wiec mam playera i komputer PC, który może robić za HTPC.
 

Gorath

New member
Co masz na mysli ze nie chce ci sie marnowac pieniedzy? Kupno playera to zawsze jakis dodatkowy koszt. Kwestia jest czy da sie realnie skonfigurowac komputer aby calkowicie prawidlowo odtwarzal i tego ja jestem ciekaw.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
no może i komp odtworzy jak sie wsio zkonfiguruje a wiadomo jak to jest z setka kodekow i ustawien -a jak masz dobre pliki to kazdy plejer wciagnie - a jaka wygoda - żadne htcp
to tak jak z konsolami sa do grania a laptop robi za maszyne do pisania a odtwarzacz odtwarza i wszystko dziala jak powinno a do tego jest eleganckie i funkcjonalne - ja wyroslem z kompow i zabawy non stop bo cos nie dziala :popcorn:
 

Malwin

New member
Jak dla mnie komp to najlepszy odtwarzacz. Ma największą funkcjonalność i odtworzy każdy materiał. Konfiguracja takiego htpc to kwestia paru godzin. Samego playera i kodedków to z 20 minut. Ja raz ustawiłem i łyka wszystko jeśli chodzi o obrazu to nie ma wielkiej filozofii bo 90% materiałów to jeden kodek x264 . Z dzwiękiem też nie ma problemu od ac3 przez dts dts hd ma czy truehd bez zająknięcia. Po prostu klikam na film i od razu mogę się wygodnie rozsiąść i delektować się jakością bez żadnych problemów.
 

piotr'ek

New member
Bez reklam
No to ja się cofnąłem w rozwoju. Mając od 2 lat paltopa podłączonego do TV jednak zakupiłem playera. Szybsze i wygodniejsze w obsłudze toto jest. Może ja już w takim wieku jestem, że potrzebuję prostych urządzeń które wykonują to co do czego zostały stworzone np.telefon do przeprowadzania rozmów.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
nie to po prostu zdrowy odruch - nie przepłacasz i masz wsio elegancko podane - plejerki zawsze będą alternatywą tak jak konsole :popcorn:
 

kapsell

New member
Bez reklam
Oczywiscie ze player, to tego zostaly zbudowne i sa w tym najlepsze. Tylko jedna uwaga: bierz takiego ktory ma czeste aktualizacje softu. Nie slyszalem o przypadku aby ktos kupil odtw multi i potem wrocil do filmow z kompa. Po co ten masochizm...
 

pinochet

New member
Hmm jak dla mnie to zależy;d Ja np mam cały czas podłączonego pc do neta więc mi wygodniej jest po prostu włączyć tv i przeciągnąć na niego playera. Player HDD to na pewno większa wygoda i cichsza praca. Jednak tak jak pisałem zależy jak kto korzysta z pc bo jego specjalne włączanie żeby obejrzeć film nie byłoby zbyt wygodne. Co do konfiguracji kodeków to nigdy nie miałem z tym problemu aczkolwiek może nie oglądam jakiegoś wymagającego materiału.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
polecam nowy HIMedia 600A lub B - katuje go i naprawdę jest ponad moje oczekiwania, i za małe pieniążki :cool:
 
Do góry