odtwarzacz HDD czy lepiej odtwarzacz Blu-ray - płynność ruchu

PurpleViolet

New member
Aktualnie posiadam odtwarzacz HDD oraz DVD Pioneer DV-380 i zauważyłem że płynność ruchu mam lepszą z DVD podłączonego przez progresiv, ten sam materiał puszczony z obydwu playerów. HDD palyer podłączony HDMI, próbowałem różnych ustawień PAL 576i...1080p itp... ale za każdym razem DVD płynniejszy obraz daje, tv na obydwu wyjściach tak samo ustawiony.
Zastanawiam się jak odtwarzacze Blu-ray z obsługą HDD radzą sobie w tej kwestii
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
widzisz w swoim sprawdzaniu pominąłeś najważniejszą kwestię - ILOŚĆ KLATEK NA SEKUNDĘ

standardem w europie w systemie PAL/SECAM dla TV jest wyświetlanie 25 klatek na sekundę(50 półobrazów bo sygnał przesyłany jest jako interlaced - najpierw linie nieparzyste potem linie parzyste)
TV oferowane w europie pracują w 50Hz - systemy poprawiające płynność w 100/200Hz....to wszystko jest pochodną 25 klatek na sekundę
DVD w wersji PAL również ma film w 25 klatkach

film kinowy ma 24 klatki na sekundę, film na BD 24 klatki bądź 25 klatek dla PAL
aby film był idealnie płynny z BD TV musi działać w trybie 24 klatek na sekundę - inaczej płynny nie będzie

to samo tyczy się problemów z odtwarzaniem filmów w formacie NTSC 29.97 i 30 klatek na sekundę

1.zacznij od poprawnego ustawienia swojego odtwarzacza zgodnie z funkcjami tv
pomijając rozdzielczość ustaw 50Hz i włącz tryb 24p jeśli TV potrafi go obsłużyć - wtedy nie będzie problemu płynności - pojawić się on może przy kiepskim firmware(sprawdź czy jest nowe) i przy filmach 29.97 i 30 klatek na sekundę
 
Do góry