Odtwarzacz HD - pytanie natury ogólnej

latet

New member
Witam,

Z tego co mi (się wydaje, że) się orientuję, to dwa rodzaje urządzeń rozwijają się niezależnie:

1. klasyczne odtwarzacze BD/DVD - takie do których wkłada się płyty.
2. odtwarzacze bezpłytowe, pobierające materiał do wyświetlania przez USB, LAN, wi-fi itd...

Te drugie, jak się zdaje, są dużo bardziej wszechstronne pod względem kompatybilności z najróżniejszymi formatami plików video (np. .mkv), audio, napisów...

Ale jakoś trudno mi się pogodzić z wydaniem kasy na odtwarzacz, do którego nie można włożyć płyty z wypożyczalni...

Czy istnieją odtwarzacze BD/DVD łączące zalety obu typów urządzeń?

Odtwarzacz moich marzeń:


  1. Nie jest drogi.
  2. Odtwarza płyty Blue-ray i DVD.
  3. Ma port USB do którego można podłączyć zarówno pendriva (fat32) jak i dysk twardy (ntfs).
  4. Odtwarza filmy z kamerki AVCHD (wejście na kartę SD mile widziane, ale można też wkładać kartę w czytniku poprzez port USB).
  5. Łączy się z siecią domową poprzez Wi-Fi (a także kablowo) i może odtwarzać pliki z udostępnionych folderów, a także z internetu (Youtube).
  6. Nie ma problemów z napisami w różnych formatach tekstowych,
  7. I najważniejsze - żaden (w miarę popularny) kontener czy kodek mu nie straszny, czy do Xvid HD, czy to MKV, czy obraz ISO płyty BD itd...

Czy istnieją (choćby w zapowiedziach) takie urządzenia, czy lepie wybić to sobie ze łba i skupić się na szukaniu porządnego klasycznego odtwarzacza "na płyty" (bez marzeń o podłączaniu przez LAN, czy też o odtwarzaniu płyt wprost z obrazów .ISO), lub dobrego bezpłytowca?

Dzięki,

latet
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z marzeń nigdy nie warto rezygnować....
Ale do rzeczy. Takiego odtwarzacza jakbyś chciał to nie ma...Jest Dune Prime odtwarza DVD i BD z napędu, ale kosztuje powyżej 1500 pln....A więc cena nie jest mała.
Możesz kupić dużo tańszy odtwarzacz do tego dysk - wydasz około 500-600zł ( w zależności od pojemności dysku). Do tego odtwarzacz BD - powiedzmy 400zł - co da kwotę około 1tys zł.

To tak na szybko, może ktoś zaproponuje inne rozwiązanie...
Pozdrawiam
 

pkomp

New member
tak ale:
1.ten odtwarzacz MUSI obsługiwać zewnętrzne napędy płyt optycznych - nie każdy potrafi
2.ten odtwarzacz MUSI czytać oryginalne płyty a to potrafi bardzo niewiele odtwarzaczy - większość jak już czyta to tylko nagrywane płytki
więc tanie BD i tani odtwarzacz hdd
albo dune
 

latet

New member
tak ale:
2.ten odtwarzacz MUSI czytać oryginalne płyty a to potrafi bardzo niewiele odtwarzaczy - większość jak już czyta to tylko nagrywane płytki

Mógłbyś to rozwinąć? O jakich odtwarzaczach piszesz? Co jest nie tak z oryginalnymi płytkami, że jakieś (jakie?) odtwarzacze mają problem?

Dziękuję,

latet
 

Pedro81

New member
Witam.
Mam podobną prośbę do was. Chcę kupić jakiś odtwarzacz Hdd. Zależ mi na odtwarzaniu filmów z dysku lub karty. Filmy w jakość 1080. Myślałem nad Dvico Tvix. Możecie mi coś doradzić co kupić, by filmy się nie przycinały, a obawiam się, że w tych tańszych może się to przydarzyć.
Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
 

pkomp

New member
latet zabezpieczenia kluczami css - nie każdy odtwarzacz czyta płyty zabezpieczone a 3/4 oryginalnych płyt właśnie jest zabezpieczona...tak trudno to skumać?

pedro w zadnym sie nie przycinają o ile film nie ma przepustowości(bitrate) przekraczającego mozliwości odtwarzacza (z netu raczej każdy przejdzie bezproblemowo)
 

latet

New member
latet zabezpieczenia kluczami css - nie każdy odtwarzacz czyta płyty zabezpieczone a 3/4 oryginalnych płyt właśnie jest zabezpieczona...tak trudno to skumać?

Nie wiem co piszesz. Od pierwszych odtwarzaczy DVD, wiele wiele lat temu, zarówno komputerowych (pierwszy miałem ok. 2000 r. chyba), jak i oczywiście stacjonarnych, nie zetknąłem się z problemami z odtwarzaniem oryginalnych filmów z wypożyczalni, a przecież są zabezpieczone przez css.

latet
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Nie wiem co piszesz. Od pierwszych odtwarzaczy DVD, wiele wiele lat temu, zarówno komputerowych (pierwszy miałem ok. 2000 r. chyba), jak i oczywiście stacjonarnych, nie zetknąłem się z problemami z odtwarzaniem oryginalnych filmów z wypożyczalni, a przecież są zabezpieczone przez css.

latet

Tak naprawdę to Dune Prime spełnia Twoje oczekiwania. Wszystko w jednej obudowie i dostajesz minimum komplikacji. Jeśli jednak cena za wysoka to musisz iśc na jakiś kompromis co tez się wiąże z pewnymi niedogodnościami (np. zewnętrzny napęd itp.). Żeby zgłębić ten temat sam musisz przestudiować wiele wątków na tym forum. Zrobić sobie listę co te player musi mieć a co jest sprawą drugorzędną. Poczytać jaki plusy i minusy ma każdy model odtwarzacza HD. I na koniec coś wybierzesz. Musisz się liczyć że każdy troszkę zachwala to co posiada (mimo starania się o obiektywność)
 

Pedro81

New member
Dzięki za odp. "pkomp" nie chce rozkręcać kolejnego tematu,ale może ktoś z was ma któreś z tych odtwarzaczy i może go śmiało polecić.
- Popcorn Hour C200
- XTREAMER
- Dvico Tvix
możne jest jakiś inny którego nie wymieniłem, a godny polecenia. Fakt czytałem opinie i testy i sam nie wiem,a w testach wszystko ładnie, cyferki i wykresy, ale to nie to co bezpośrednie testowanie :)
 

pkomp

New member
latet ale w komputerze kluczami zajmuje sie oprogramowanie...w wielu odtwarzaczach hd niestety oprogramowanie ani chip tego nie potrafi..popatrz po opisach sprzętu to sie przekonasz
zwróć tez uwage że do pewnego momentu bardzo wiele programów do nagrywania nie potrafiło skopiowac płyty dvd zabezpieczonej
 

Soryu

New member
Bez reklam
i bluray i dvd - tu chodzi zapewne o zabezpieczenie macrovision: czesc plejerkow posiada czipy (np. sigma 8642 - dune prime) umozliwiajace odtwarzanie oryginalnych plyt bd/dvd za pomoca wewn./zewn. czytnikow (podobno jednak dziala to tez w przypadku np sigmy 8643 (pch a/c-200, egreat a1080) ale uzywajac hdmi lub component, a nie przy polaczeniu composite).
ogolnie proponuje strone iboum - tam jest charakterystyka wielu plejerkow hd i do tego mozna wybor filtrowach wg interesujacych kategorii.
 

latet

New member
ogolnie proponuje strone iboum - tam jest charakterystyka wielu plejerkow hd i do tego mozna wybor filtrowach wg interesujacych kategorii.
Dzięki za:
http://www.iboum.com
Bardzo przydatna stronka.

Szkoda tylko, że te filtry tak ubogie i np. nie mogę odfiltrować urządzeń odtwarzających .rmvb

A czy ktoś może zapodać nazwy 2-3 urządzeń, które teraz są na topie, to przynajmniej będę miał od czego zacząć porównania i analizy.

Dzięki,

latet
 

Soryu

New member
Bez reklam
To zależy od przedziału cenowego i tych właściwości urządzenia, które są dla Ciebie najważniejsze. Ale tak patrząc na punkty wymienione na początku tego wątku, to chyba zwróć uwagę na urządzenia radzące sobie z BD.iso i dodatkowo z zewnętrznymi (lub wewnętrznymi) napędami BD. I to zwykle nie są te najtańsze. ;]
 

latet

New member
To zależy od przedziału cenowego i tych właściwości urządzenia, które są dla Ciebie najważniejsze. Ale tak patrząc na punkty wymienione na początku tego wątku, to chyba zwróć uwagę na urządzenia radzące sobie z BD.iso i dodatkowo z zewnętrznymi (lub wewnętrznymi) napędami BD. I to zwykle nie są te najtańsze. ;]

Tak, ale nie bardzo wiem jakie tam filtry stosować, aby wyłowić info o radzeniu sobie z napędami optycznymi. Jakaś mała podpowiedź? :blagam:

I jeszcze jedno - gdzie je w ogóle kupować w Polsce? Jest np. jakiś sklep internetowy, który się w tym specjalizuje, albo przynajmniej - ma względnie duży wybór?

Dziękuję,

latet
 
Ostatnia edycja:

latet

New member
zerknij tu Odtwarzacze multimediów | ITSklep.pl ja kupowałem osobiście w sklepie bo mieszkam niedaleko ale przez net też sprzedają.

Jakieś same drogie tam mają. Tańszych Asusów nie ma?

Anyway - dochodzę do wniosku, że oprócz oczywistych rzeczy (jak .mkv, .iso) ważne dla mnie jest odtwarzanie .mts, .m2ts oraz .rmvb. Pod tym kątem chcę szukać.

Zastanawiam się też nad możliwością włożenia dysku twardego, zwłaszcza 3.5", bo takich mam pełno po szufladach. Dużych pendrive'ów też u mnie dostatek, ale mam złe doświadczenia z odtwarzaniem z USB (czy aby transfer z USB2 nie jest na granicy wystarczalności dla filmów full-HD?). Tym bardziej nie wierzę w płynne odtwarzanie przez sieć, a już zwłaszcza przez wi-fi, poza tym nie po to chcę media pleyer, aby komp musiał być włączony. Tak więc albo naprawdę bardzo dobre odtwarzanie z pendrive'a, albo jednak wbudowany hdd, choćby mały.

Dziękuję,

latet
 

Soryu

New member
Bez reklam
USB2 ma transfer do 480mbps, nieskompresowany BD do 36mbps, więc teoretycznie usb powinno dać radę. W przypadku popularnie dostępnych .mkv ten bitrate jest jeszcze mniejszy. Jeśli chodzi o net, to uważa się, że po LAN 100mbps da radę każdy film, natomiast po wi-fi już niekoniecznie FullHD (ja np. używam homepluga Asmax Powerline 200mbps i daje radę z każdym filmem - połączony z kompem w innym pomieszczeniu, ale może to być również NAS).
 

latet

New member
USB2 ma transfer do 480mbps

Jasne, tylko że najszybszy pendrive jakiego miałem w ręku miał transfer 25MB/s, czyli 200 mbps.

Poza tym miałem złe doświadczenia, nawet z filmami Xvid (bitrate 0.9 mbps !!!) - z pendriva się zacinały, z płyty nie (mowa o porcie USB w odtwarzaczu WIWA, no ale to stare dzieje). Jednak pewne uprzedzenia zostały,

Dzięki,

latet
 
Do góry