Odtwarzacz HD: Ariva, WD czy cos innego ?

RiedelS

New member
Witam Szanowne forum, chciałbym zaczerpnąć wiedzy od znawców owych urządzeń.
Przymiarka do zakupu. Kapitał to ok 400 zł
Najlepsze co bym mógł do tej sumy dostać.
Odtwarzanie wszystkiego co się da, w HD
Myślałem o Arivie lub WDku ale mam zerowe pojęcie na temat i gdyby znalazł się ktoś kto by mnie uświadomił byłbym wdzięczny.
W przyszłości planuje zakup kina domowego, takiego do 1000 zł i chciałbym żeby to ze sobą współdziałało.
 

bratmat

New member
A więc zakupiłem 1,5 tygodnia temu w sieci Vobis WDHD LIVE (lepsza cena niż na allegro) właściwie na pałe ten odtwarzacz czytając tylko instrukcje obsługi tego urządzenia :). Teraz widzę że miałem niezłego farta bo urządzenie jest warte swojej ceny !. Myślałem także nad zakupem odtwarzacza Blueray np LG z obsługą Youtube. Ale już widzę różnice głównie dzięki niestandartowemu oprogramowaniu. Dzięki znacznemu zwiększeniu możliwości urządzenia jest to cud miód sprzęt. Odtwarza prawie wszystko (chyba rmvb nie wchodzi w grę ale ze względu na jakość wogóle mnie nie kręci ten format :) Problem jest też z napisami w formacie TXT ale to też da się ominąć. Sprzet lubi napisy w formacie srt ale to można naprawić dzięki np. MediaPlayer w którym można ściągnąć napisy i zapisać w formacie srt. Obsługuje rozdzielczość 1080p - niektóre odtwarzacze mają z tym problem oferując jedynie 1080i

Odtwarzacz dzieki nieoficjalnemu firmware potrafi:
- ściągać pliki bezpośrednio na dysk z serwerów Ftp, oraz serwisów typu Hotfile,rapidshare i innych a także z sieci P2p wbudowanym klientem torrenta.
- ma wbudowaną obsługę Youtube
- linux
- bardzo intuicyjna obsługa
- język polski :) (dla mnie to tylko gadżet ale dla innych to być lub nie być)
- serwer www
- serwer ftp
- tylko 6W prądu + ewentualny dysk prawdopodobnie też koło 6W (czyli w sumie około 10 do 16 razy mniej niż normalny domowy pecet)
- telnet
- dostęp do ustawień i prosta konfiguracja przez stronę www
- obsługa dongli Wlan jeśli kogoś kręci te 54Mbit (mniej skompresowane filmy przez wlan niestety haczą np. filmy z mojego Canona Sx1s przy 30Mbit/s nie da się oglądać przez wlan - przy zwykłym lanie chodzą ok)

Moim zdaniem puszka ma niewiele wad - z mojej perspektywy było by fajnie gdyby znalazło się w niej miejsce na 2,5 calowy dysk twardy :). Może ktoś wpadnie na pomysł wyprodukowania specjalnej obudowy do tego pudełka gdzie byłoby miejsce na napęd bluray usb oraz dysk twardy :) i zasilacz. To by był naprawdę ideał
 

pkomp

New member
panowie po co każdy odtwarzacz ma tutaj swój temat?Po to żebyście nie smiecili zakładając kolejny durny temat w stylu co kupić!!!

interesuję cie jakis player?PRZECZYTAJ WĄTEK O NIM

bratmat - to co wypisałeś oferuje praktycznie KAZDY taki player(no z wyjątkiem ściągania zserwisów hostingowych) i KAZDY działa w 1080p bez najmniejszych problemów
 

bratmat

New member
moim zdaniem problem jest w tym że studiowanie 108 stron o danym odtwarzaczu może być problematyczne :)
Jeśli chodzi o 1080p to brałem także pod uwage odtwarzacz notonlytv który miał maksymalną rozdzielczość 1080i ale za to miał odbiór DVB-t . Jednak menu było masakryczne. Więc wybrałem WDHD Live i teraz jestem zadowolony :) A pobieranie z serwisów hostingowych wbrew pozorom może być bardzo ale to bardzo przydatne. Szczególnie kiedy konta premium na hotfile są tak łatwo dostępne i zarazem tanie.:)
 

pkomp

New member
kiedyś i tak będziesz musiał przestudiować....

pomysl jakim problemem będzie jak w tygodniu dwa trzy takie bezsensowne tematy się pojawią?nie znajdziesz nic sensownego na forum prócz pytań który player

ariva działa i mozna dysk wsadzić - to jedyny plus
wd znacznie przyjemniejszy w obsłudze z tymże dysk zewnętrzny ale jak komu wygodniej
 

toma_ad

New member
A więc zakupiłem 1,5 tygodnia temu w sieci Vobis WDHD LIVE (lepsza cena niż na allegro) właściwie na pałe ten odtwarzacz czytając tylko instrukcje obsługi tego urządzenia :). Teraz widzę że miałem niezłego farta bo urządzenie jest warte swojej ceny !. Myślałem także nad zakupem odtwarzacza Blueray np LG z obsługą Youtube. Ale już widzę różnice głównie dzięki niestandartowemu oprogramowaniu. Dzięki znacznemu zwiększeniu możliwości urządzenia jest to cud miód sprzęt. Odtwarza prawie wszystko (chyba rmvb nie wchodzi w grę ale ze względu na jakość wogóle mnie nie kręci ten format :) Problem jest też z napisami w formacie TXT ale to też da się ominąć. Sprzet lubi napisy w formacie srt ale to można naprawić dzięki np. MediaPlayer w którym można ściągnąć napisy i zapisać w formacie srt. Obsługuje rozdzielczość 1080p - niektóre odtwarzacze mają z tym problem oferując jedynie 1080i

Odtwarzacz dzieki nieoficjalnemu firmware potrafi:
- ściągać pliki bezpośrednio na dysk z serwerów Ftp, oraz serwisów typu Hotfile,rapidshare i innych a także z sieci P2p wbudowanym klientem torrenta.
- ma wbudowaną obsługę Youtube
- linux
- bardzo intuicyjna obsługa
- język polski :) (dla mnie to tylko gadżet ale dla innych to być lub nie być)
- serwer www
- serwer ftp
- tylko 6W prądu + ewentualny dysk prawdopodobnie też koło 6W (czyli w sumie około 10 do 16 razy mniej niż normalny domowy pecet)
- telnet
- dostęp do ustawień i prosta konfiguracja przez stronę www
- obsługa dongli Wlan jeśli kogoś kręci te 54Mbit (mniej skompresowane filmy przez wlan niestety haczą np. filmy z mojego Canona Sx1s przy 30Mbit/s nie da się oglądać przez wlan - przy zwykłym lanie chodzą ok)

Moim zdaniem puszka ma niewiele wad - z mojej perspektywy było by fajnie gdyby znalazło się w niej miejsce na 2,5 calowy dysk twardy :). Może ktoś wpadnie na pomysł wyprodukowania specjalnej obudowy do tego pudełka gdzie byłoby miejsce na napęd bluray usb oraz dysk twardy :) i zasilacz. To by był naprawdę ideał

Jestem zainteresowany tym odtwarzaczem, jednak nie mogę znaleźć odpowiedzi na bardzo proste, aczkolwiek dla mnie bardzo istotne pytanie. Sprzęt ten chcę używać głównie do odtwarzania filmów z kamery zapisanych na dysku usb. Filmy mam posegregowane w katalogach, z których każdy zawiera po kilka (kilkanaście scen) zapisanych w osobnych plikach (normalna sprawa w kamerach - każda pauza to nowy plik).

1.Czy istnieje możliwość automatycznego odtwarzania kolejnych plików czy każdy z plików trzeba uruchamiać osobno? Takie coś na kształt pokazu slajdów w przypadku zdjęć.

2. Czy istnieje możliwość odtwarzania plików z rozszerzeniem mts czy tylko m2ts?

3. Gdzieś czytałem że ten odtwarzacz nie ma możliwości przegądania zawartości dysku, po prostu jak chce film to wyświetli wszystkie filmy na dysku, a jak zdjęcia to wszystkie zdjęcia. I tu też pytanie, czy widzi chociaż katalogi w których się znajdują dane filmy czy wrzuca wszystko do jednego wora wyświetla wszystko jak leci?

4. Czy zdjęcia szybko pokazują się na ekranie? Znajomy ma popcorna i narzeka, że fotki się długo ładują i słabo się ogląda.

Sorki za lamerskie pytania, ale do tej pory nie bawiłem się takim sprzętem ,bo nie był mi potrzebny.
 

RiedelS

New member
Oki analizuje, czytam... i nic nie wykombinuje:
1. Ariva 110
2. Ariva 210
3. Ariva 150 DVD
3. WD Live
Jeśli ktoś może być tak uprzejmy i ocenić, wskazać ten najlepszy to bardzo proszę.
 

bratmat

New member
WD LIVE zachowuje katalogi, odtwarza filmy zapisane moim aparatem Canon Sx1S 1920x1080 (30mb/s)płynnie ale wyłącznie przez lan lub przez usb. Jeżeli ma czytać z urządzenia które jest za wlanem to niestety obraz się rwie.
Zdjęcie wielkości 4,7mb ładuje się około 6 sekund (10Mpix)
WDLIVE ma także w alternatywnym sofcie wbudowany eksplorator plików - mało to wygodne narzędzie ale można nim kopiować kasować i przenosić pliki za pomocą pilota. Jest też także możliwosć przemieszczania się za pomocą katalogów lub możemy pozostawić skrzynce wyszukiwanie filmów na dysku.

W ustawieniach filmów jest taka opcja standart,repeat, repeat all więc pewnie można ustawić aby odtwarzał wszystko po kolei, niestety nie testowałem tej funkcji. Natomiast łatwo można przejść do kolejnego pliku w katalogu przyciskiem na pilocie >>|, lub dzięki małemu programikowi Media Navigator 2 można po prostu wybrać ten plik z listy.
WDLIVE obsługuje też zewnętrzne napędy DVD USB (jestem ciekaw czy będzie można w przyszłosci podłączyć blueray :) jesli ten format stanie sie wystarczająco popularny :p
Moim zdaniem dałbym sobie spokój z tą ariva chociaż jest tańsza
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
napędy obsługuje bardzo wiele playerów ale co z tego skoro większość NIE POTRAFI odtworzyć zabezpieczonych płyt?

przy okazji miałeś do czynienia z arivą?z tych dwóch wybrałbym WD ale naprawdę jak miałbym wybierać to żadnego - obydwa bez rewelacji.
 

RiedelS

New member
Przepraszam ze mieszam ale gdybym dorzucił do listy XTREAMER HD FullHD. Zmieniło by to coś ? co prawda o k 120 zł droższy od WD a nie wiem czy warto
 

janusz

New member
Bez reklam
Oki analizuje, czytam... i nic nie wykombinuje:
1. Ariva 110
2. Ariva 210
3. Ariva 150 DVD
3. WD Live
Jeśli ktoś może być tak uprzejmy i ocenić, wskazać ten najlepszy to bardzo proszę.
Dla normalnego użytkownika (nie maniaka nowinek):
Ariva 210 lub WD, zależy jak chcesz mieć dysk (3,5 Sata taniej, na USB przenośny), Ariva 150 tylko gdy nie będzie to działac w sieci, bo wtedy wykorzystujesz napędy z komputerów. Jestem więcej niż pewien, że z każdego z wymienionych modeli będziesz zachwycony.
 

mih00

New member
Oki analizuje, czytam... i nic nie wykombinuje:
1. Ariva 110
2. Ariva 210
3. Ariva 150 DVD
3. WD Live
Jeśli ktoś może być tak uprzejmy i ocenić, wskazać ten najlepszy to bardzo proszę.
Mówisz że nie chce ci się czytać długich tematow więc cofnij się kilka miesięcy i bylo wiele wątków o wadach i zaletach różnych playerow.
Ja proponuję dorzucić do twojej listy Asusa Q!play R1 (300pln) - mam tą skrzyneczkę i jestem zachwycony (tak samo jak kilka osób, którym poleciłem). Soft firmowy jest naprawdę już dopracowany a są inne alternatywne o duzych możliwościach.
Nie miałem w ręku innych boxów ale kilka miesięcy temu np. ludzie rozczarowani Arivą sprzedawali i szli kupić Q!playa. Xstreamer natomiast wkurzał hałasującym wentylatorem - trzeba kupować pasywne chłodzenie (następne 100pln)

PS. Dla mnie mozliwość montażu dysku w środku to akurat wada. Ponieważ dysk może się grzać więc obudowa musi miec wiatrak a ten może robic halas.
Najlepsze rozwiązanie to cichy 2.5" dysk ktory łatwo zabrać do kompa by łatwo i szybko przegrać pliki a nie cudować 10x wolniej przez sieć jakimiś ftpami.
 

pkomp

New member
co fakt to fakt - wrzucanie plików po sieci to głupota - ja w arivie wyciągam dysk podpinam po esata do kompa - ładuję kilkadziesiąt/kilkaset giga i z powrotem do arivy - szkoda czasu na lan
owszem jest w niej wiatrak ale nie słyszalny(bo przysłonięty od spodu przez co ma problem z wydajnym działaniem hehehe)
 
Do góry