Odtwarzacz DVD z HDMI i wyjściem optycznym

bullet1st

New member
Witam!
Poszukuję nowego odtwarzacza dvd. Chcę zamienić starego KORRka na nowszy model.
Miałem na uwadzę Pioneer'a DV 400, ale ma jeden minus, brakuje mu wyjścia optycznego (potrzebuję go do podłączenia do amplitunera).
Może jest jakiś odtwarzacz godny polecenia w kategorii cenowej ww odtwarzacza, który miałby HDMI, Component, wyjście optyczne oraz skalowanie obrazu do 720 i czytał DivX z tekstem Pl. Pioneer DV 600 posiadałby te wszystkie funkcje, ale jest znacznie droższy.
Liczę na Waszą pomoc.
 

AndrzejIgor

New member
Gdzieś tutaj jest taki wątek na temat konkurencyjności łącz cyfrowych: optycznego i koaksjalnego. Jeśli nie masz hiendowego sprzętu to nie zauważysz różnicy. A chyba nie masz skoro bierzesz pod uwagę jakby nie patrzyć buzetowego pionka.
 

bullet1st

New member
Wiesz, mi nie chodzi o jakość, tylko o sposób przekazania sygnału. Amplituner mam jak w podpisie, a tam jest tylko wejście DVD optyczne, coaxial jest dla CD, a kiedy będę chciał podłączyć obraz od dvd przez amplituner to musi być wyjście optyczne dla dźwięku. Na necie można znaleźć zdjęcie panelu tylnego, więc jak na niego spojrzysz to od razu zrozumiesz o co mi chodzi.
http://www.yamaha-online.de/index.php?lang=e&country=PL&idcat1=1&idcat2=2
 

bullet1st

New member
Odtwarzacz DVD + DivX + wyjście optyczne + skalowanie do 780i

No to mam problem. Mój amplituner bardzo mi odpowiada, tylko właśnie ma tą wadę, że brakuje mu wejścia cyfrowego coaxial dla opcji dvd i d-tv (tunera tv cyfrowej). Jest tylko po optyku dla każdej z wyżej wymienionych opcji. A coaxial z koleji jest tylko dla opcji cd.
Potrzebuje mimo wszystko nie aż tak drogiego odtwarzacza dvd jak Pioneer dv600, bo on by miał wyjście optyczne, ale szkoda mi ponad 600zł i nie potrzebuję odtwarzania płyt SACD i DVD audio. Inne tańsze nowej generacji mają tylko coaxiala. To psuje mi cały porządek jakbym chciał podpiąć wszystkie urządzenia poprzez amplituner, a potem z ampli do tv :/.
Załączam schemat panela tylnego Yamahy RX-V457, może ktoś wykombinuje jakieś rozwiązanie.
 

Attachments

  • yamaha_RX-V457.JPG
    yamaha_RX-V457.JPG
    75,8 KB · Wyś: 484

AndrzejIgor

New member
bullet1st napisał:
Załączam schemat panela tylnego Yamahy RX-V457, może ktoś wykombinuje jakieś rozwiązanie.

A może adapter coaxial-optical ? Jestem sceptyczny wobec takich przejściówek ale może to jest jednak rozwiązanie ?
Jest tu obok taki wątek o tym właśnie.
 

bullet1st

New member
AndrzejIgor napisał:
A może adapter coaxial-optical ? Jestem sceptyczny wobec takich przejściówek ale może to jest jednak rozwiązanie ?
Jest tu obok taki wątek o tym właśnie.

Szczerze mówiąc właśnie o tym myślałem parę chwil temu.
A Manty nawet nie biorę pod uwagę.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
zmiana ustawień?

a czy Twój amplituner nie ma w ustawieniach opcji zamiany i przypisania danego wejścia cyfrowego do innego źródła? Nie wiem jak to się fachowo nazywa musiałbym odszukać swoją instrukcję obsługi mojego amplitunera Yamaha. Ale na pewno zmieniałem przypisane wejścia cyfrowe bo miałem podobny problem.
 

mark

New member
marciniozo napisał:
a czy Twój amplituner nie ma w ustawieniach opcji zamiany i przypisania danego wejścia cyfrowego do innego źródła? Nie wiem jak to się fachowo nazywa musiałbym odszukać swoją instrukcję obsługi mojego amplitunera Yamaha. Ale na pewno zmieniałem przypisane wejścia cyfrowe bo miałem podobny problem.

TAk ma i to moim zdaniem rozwiazuje caly problem.mark
 

redlum

New member
Bez reklam
Mante tylko temu zaproponowalem - bo teraz masz Korra

co do tej przejsciowki - to chyby bym wolal doplacic z 200zł do Pioneer DV 600
 

bullet1st

New member
marciniozo napisał:
a czy Twój amplituner nie ma w ustawieniach opcji zamiany i przypisania danego wejścia cyfrowego do innego źródła? Nie wiem jak to się fachowo nazywa musiałbym odszukać swoją instrukcję obsługi mojego amplitunera Yamaha. Ale na pewno zmieniałem przypisane wejścia cyfrowe bo miałem podobny problem.
Hmm. Nie słyszałem o takim czymś. Może nie przejrzałem wnikliwie instrukcji, ale podejrzewam, że nie ma takiej opcji. Jest coś takiego na pilocie jak code set, ale to chyba nie za wiele z tym ma wspolnego.
A wracając do przejsciówki, to chyba nie ma coaxial->optyk.
Co do Manty. Posiadając Korrka nie oznacza, że nie chciałbym mieć czegoś lepszego :p.
 
Ostatnia edycja:

tomalo

New member
rx-v457 ma mozliwosc przyporzadkowywania wejsc...

instrukcja dzial SET MENU -> INPUT MENU (w angielskiej instrukcji strona 58, pewnie w polskiej tez cos kolo tego )
 

bullet1st

New member
tomalo napisał:
rx-v457 ma mozliwosc przyporzadkowywania wejsc...

instrukcja dzial SET MENU -> INPUT MENU (w angielskiej instrukcji strona 58, pewnie w polskiej tez cos kolo tego )

Faktycznie. W angielskiej instrukcji na necie znalazłem takie rozwiązanie. Muszę jutro spróbować. Jak się uda to będzie super :). Przejrzę jeszcze moją polską instrukcję jak to tam jest. Dzięki wielkie za podpowiedź. Dam znać jak poszło.
 

bullet1st

New member
Problem rozwiązany. Dzięki za pomoc. Rzeczywiście można przypisać wejścia optyczne. Także rozwiązanie już mam. Kupuję Pioneera DV 400. Poraz kolejny potwierdza się opinia, że kupiłem dobry amplituner :). Ciekawe czym jeszcze mnie zaskoczy.
Pozdrawiam.
 
Do góry