odtwarzacz dvd w cenie ok 500zł?

mam pytanko jak w temacie. Przymierzam sie do kupna jakiegoś odtwarzacza dvd w cenie ok 500 zł. Wcześniej myślałem o kupnie jakiegoś podstawowego mogelu onkyo lub denon, ale po przemyśleniu stwierdziłem, że w jakiejś przyszłości(rok, dwa) kupie odtwarzacz hd lub blu-ray, więc nie ma sensu teraz wydawać dużo kasy na zwykłe dvd, tym bardziej, że ma on służyć w 99% do odtwarzania divx. Będzie on współpracował z philipsem 32pf7411 i chciałbym go podłaczyć przez hdmi, więc mile widziane to wyjście w dvd.
Czekam na wszelkie sugestje.
Jak napisałem wyżej głównie chodzi o odtwarzanie plików divx, dvd jak równiez pliki mzyczne będą odtwarzane sporadycznie.
 
no musze przyznać, że zastanawiam sie nad tym modelem, ale on już chyba przestaje wychodzić z rynku?! chyba, że sie myle
a czy panasonic wypuszcza jakiegoś zastępce tego modelu?
 

Pixeel

Member
...

misiek1980 napisał:
mam pytanko jak w temacie. Przymierzam sie do kupna jakiegoś odtwarzacza dvd w cenie ok 500 zł. Wcześniej myślałem o kupnie jakiegoś podstawowego mogelu onkyo lub denon, ale po przemyśleniu stwierdziłem, że w jakiejś przyszłości(rok, dwa) kupie odtwarzacz hd lub blu-ray, więc nie ma sensu teraz wydawać dużo kasy na zwykłe dvd, tym bardziej, że ma on służyć w 99% do odtwarzania divx. Będzie on współpracował z philipsem 32pf7411 i chciałbym go podłaczyć przez hdmi, więc mile widziane to wyjście w dvd.
Czekam na wszelkie sugestje.
Jak napisałem wyżej głównie chodzi o odtwarzanie plików divx, dvd jak równiez pliki mzyczne będą odtwarzane sporadycznie.


Tak jak pisze Andrzej - ewewntualnie (jeżeli nie spieszy Ci się aż tak bardzo), to może warto zaczekać na S53, który "za moment" pojawi się w PL ofercie - zyskasz chociażby upscaler do 1080p, a nie 1080i jak w przypadku S52.

Pozdrawiam
Pixeel
 
Pixeel napisał:
Tak jak pisze Andrzej - ewewntualnie (jeżeli nie spieszy Ci się aż tak bardzo), to może warto zaczekać na S53, który "za moment" pojawi się w PL ofercie - zyskasz chociażby upscaler do 1080p, a nie 1080i jak w przypadku S52.

Pozdrawiam
Pixeel
no bardzo mi sie nie śpieszy, tylko "za moment" to jest kwestia miesiąca, dwóch czy raczej pół roku?
 

AndrzejIgor

New member
=> misiek
Tylko że wygląda na to że s53 będzie ciut droższy niż zakładane 500 peelenów.
Weż pod uwagę że bedzie dostępny za jakiś czas, ale chyba nie kupisz go w ciemno i będziesz chciał poczekać na opinie, więc dalej czekasz...
Ale jak znam życie to za dwa miesiące czytania i obserwowania rynku zmienią się Twoje oczekwiania...
 
Pixeel napisał:
no faktycznie jest tam napisane, że ma być dostepny w kwietniu, ale to pewnie dotyczy USA?!.Co do ceny to kilka złotych moge dać więcej. Tylko pytanko czy jest duża różnica między upscalerem 1080p, a 1080i? bo nie bardzo sie orientuje.
 
Ostatnia edycja:

Piopio

New member
Proponuję Manta Lord HDMI.
To najlepsze DVD do divx. Skaler do 1080i. Port USB i czytnik kart pamięci.
DIVX odtwarza znakomicie. Kosztuje tylko 289 zł.
Sam wymieniłem Samsunga HD-850 na w/w Mantę i jestem okropnie zadowolony.
Pilot jest co prawda dziadowski ale trudno. Jakość wykonania nie umywa się co prawda do Samsunga ale można i to przeboleć.
Najważniejszze, że filmy odtwarzają się znakomicie.
Zdecydowanie polecam w oczekiwaniu na BR lub HDDVD.

pzdr
 
Piopio napisał:
Proponuję Manta Lord HDMI.
To najlepsze DVD do divx. Skaler do 1080i. Port USB i czytnik kart pamięci.
DIVX odtwarza znakomicie. Kosztuje tylko 289 zł.
Sam wymieniłem Samsunga HD-850 na w/w Mantę i jestem okropnie zadowolony.
Pilot jest co prawda dziadowski ale trudno. Jakość wykonania nie umywa się co prawda do Samsunga ale można i to przeboleć.
Najważniejszze, że filmy odtwarzają się znakomicie.
Zdecydowanie polecam w oczekiwaniu na BR lub HDDVD.

pzdr
poczytałem troche o tym odtwarzaczu, ale jakoś mnie nie przekonał.W recenzjach piszą, że stosunek ceny do jakości obrazu może przemawiać na jego korzyść, ale jednak to nie jest to o czym myśle. Przedewszystkim design jest skopany i strasznie gryzł by sie z resztą sprzętu w moim pokoju.
 
a co myslicie, aby troche jednak kasy dołożyć i kupić odtwarzacz ONKYO DV SP 404, na allegor można go wyrwać za 620+20 przesyłka. Czy jest on dużo lepszy od panasonica S52?
Z tego co widze w sklepach internetowych to ciężko jest już dostać tego panasonica.
 

Piopio

New member
W pewnym pułapie cenowym trudno mówić, że jedne DVD jest lepsze od drugiego ...
Testowałem parę i jakoś różnicy nie widziałem. ... w przypadku odtwarzania płyt DVD. Za to przy DIVX różnice są znaczące ...
Podkreślam - Manta najlepiej odtwarza filmy DIVX. Zero problemów.
Trzeba dokonać wyboru - albo kupuje się ładne DVD do odtwarzania DVD albo takie które dobrze odtwarza DIVX. Trudno znaleźć taki odtwarzacz, który łączy te dwa światy. No może KISS DP-600 - ale cena wykracza poza 500 zł.
I mówię to z własnego doświadczenia.

pzdr
 
Piopio napisał:
W pewnym pułapie cenowym trudno mówić, że jedne DVD jest lepsze od drugiego ...
Testowałem parę i jakoś różnicy nie widziałem. ... w przypadku odtwarzania płyt DVD. Za to przy DIVX różnice są znaczące ...
Podkreślam - Manta najlepiej odtwarza filmy DIVX. Zero problemów.
Trzeba dokonać wyboru - albo kupuje się ładne DVD do odtwarzania DVD albo takie które dobrze odtwarza DIVX. Trudno znaleźć taki odtwarzacz, który łączy te dwa światy. No może KISS DP-600 - ale cena wykracza poza 500 zł.
I mówię to z własnego doświadczenia.

pzdr
pewnie masz dużo racji, ale jednak w moim wypadku wygląd też ma duże znaczenie, gdyż nawet jak w przyszłości kupie odtwarzacz hd czy blu-raya, to i tak do odtwarzania divx na półce zostanie "stare" dvd. A jednak nie ukrywajmy, że Manta Lord troche straszy wyglądem, zwłaszcza tel okrągły ekranik. I przedewszystkim mój cały sprzęt musi być w kolorze czarnym. (Wiem, że teraz to brzmie jak baba:))
 

Piopio

New member
Rozumiem kwestie estetyczne. Manta jest szkaradna, fakt. Ale odtwarza wszystko. Obawiam się, że każde inne DVD z wyższej półki będzie mieć problem z DIVX. Po prostu lepsze DVD nie są zaprojektowne do DIVX a do odtwarzania DVD. Rozważ KISS DP-600 - piękny, czarny i odtwarza na pewno DIVX i materiały HD.

pzdr
 
musze przyznać, że zainteresował mnie bardzo ten odtwarzacz KISS DP-600. Faktycznie wygląd super, troche o nim poczytałem i jeżeli działa on tak jak o nim piszą to rewelka. Testowałeś go może osobiście? Wiesz może jak odbywa się w nim to przesyłanie danych z komputera na odtwarzacz?
W zasadzie to jest to czego brakuje mi do pełni szczęścia w moim pokojowym centrum rozrywki:)
Do tej pory jestem zmuszony do oglądania filmów bądź na laptopie(17" to jednak za mało), bądź na tv 32" jednak przy źródle z laptopa po kabelku SVHS jakość jest strasznie kiepska.
No cena jest sporo większa od tej co zakładałem, ale może sie skusze.
Mam do Ciebie proźbe żebyś sie podzielił ze mną informacjami jakie posiadasz na temat tego dvd.
Z góry dziękuje.
 

Piopio

New member
Osobiście nie testowałem DP-600. Ale miałem swego czasu Kiss DP-500. Podłączało się do do sieci komputerowej, na kompie instalowało program i kiss miał dostęp do dysku komputera. KISS DP-600 robi to jeszcze lepiej bo ma kartę WIFI - a więc żadnych kabelków ;-) - KISS będzie po prostu korzystał z dysku laptopa bezprzewodowo.
Myślę, że warto dołożyć - filmy DIVX będzie odtwarzał super - (ma stopniowany zoom czego mi brakuje w innych odtwarzaczach), DVD równie ładnie, materiały HD tak sobie (są z tym problemy - tnie się, brak napisów itp - ale tak naprawdę materiały HD mało kto ma), a do tego będzie korzystał z dysku laptopa, a na dodatek ładnie wygląda.

Decyzja należy do Ciebie.

pzdr
 
dzięki wielkie za wszystkie cenne informacje. Spróbuje jeszcze troche dowiedzieć się na jego temat, najlepiej jakby mi sie udało go wyporzyczyć na kilka dni:) Z zakupem mi sie bardzo nie śpieszy, więc jeszcze troche sie porozglądam w temacie.
pozdrawiam
 

jarwisz

New member
Bez reklam
i tak samo będziesz czekał jak ja na Dreama 8000 i PS3 - czekał i czekał...
ja już nie czekam
dziś kupiłem na allegro 600 za 825zł i we wtorek będę go miał..
o podobnych parametrach nic nie kupisz ...chodzi mi o filmy HD a jak wydzie PS3 to się odczeka i zapewne też kupi.

pozd
 
Do góry