odtwarzacz DVD vs CD. Który będzie lepszy do muzyki

vipsiwy

New member
Witam.
Mam taki dylemat co lepiej wybrać. A jako, że rozrzut mam duży to moi faworyci.

ferguson d-890 (150zł)
czy
HK hd980 (1200zł)

a zagrać by to miało z HK AVR460 + Klipsch RF-82

Odtwarzacz podpinamy hdmi lub coaxialem z ampli. W takiej sytuacji ampli bierze na siebie całą konwersje sygnału z cyfrowej na analogową pomijając DAC odtwarzacza (CD bądź DVD).
Jest więc sens kupować droższy o 1000zł odtwarzacz CD skoro i tak całą konwersję będzie wykonywał ampli. Czy różnica będzie na tyle znacząca by warto było dołożyć te 1000zł.

Pozdrawiam i czekam na Wasze opinie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tu nie ma cienia wątpliwości - oczywiście CD. Różnice są duże.
Oczywiście jestem za 980 .
 

pejotpe

New member
Bez reklam
To nie takie proste. Jeśli używasz odtwarzacza tylko jako transportu, to jego główną rolą jest niezawodny odczyt płyt CD - tu sobie może równie dobrze (albo źle) poradzić odtwarzacz za 300, jak i za 1500PLN. Mam NADa C525BEE i ma on jedną wadę - jest czuły na wstrząsy, ponieważ nie ma bufora pamięci - jeśli stolik przenosi drgania, wtedy nici z głośnego słuchania muzyki...
 

etemmu

New member
Z tego co wiem, co ampli maja raczej gorsze DAC w porownaniu z dedykowanymi CD za >1000zl.
Z CD bedzie dzwiek lepszy ale nie laczysz po kablu cyfrowym z ampli tylko po analogu.
 

sebooh44

New member
nawet nie traktuj tego jako dylemat, w przedziale budżetowym wynik zawsze będzie na korzyść CD

posłuchałem kiedyś opinii kilku "osłuchanych", że dvd może jakoś radzić sobie w audio
kupiłem pioneera za kilka stówek i porównałem ze starym cd yamahy, który możesz teraz kupić za 100 na allegro
nie trzeba się wsłuchiwać, porównywać itd. nie spodziewałem się cudów, liczyłem tylko na to że zagrają porównywalnie
różnica jest kolosalna, a nie jestem audiofilem

o takiej różnicy później przekonałem się jeszcze kilkukrotnie
cd to cd
 

vipsiwy

New member
No cóż w takim razie wybór jest tylko jeden. Dzięki wielkie za podpowiedzi, bo teraz przynajmniej będę miał "usprawiedliwienie" dla zakupu droższego sprzętu. I zawsze mogę powiedzieć, że przecież próbowałem kupić taniej, tylko po co później żałować :)

pozdrawiam
 

pejotpe

New member
Bez reklam
No cóż w takim razie wybór jest tylko jeden. Dzięki wielkie za podpowiedzi, bo teraz przynajmniej będę miał "usprawiedliwienie" dla zakupu droższego sprzętu. I zawsze mogę powiedzieć, że przecież próbowałem kupić taniej, tylko po co później żałować :)

pozdrawiam
Tylko nie łącz potem CD łączem cyfrowym, bo szkoda go będzie...
 

marecki6

New member
Bez reklam
wlasnie tez postanowilem zakupic jakis oldskulowy odtwarzacz do 300-400zl i sprawdzic czy bedzie az taka gigantyczna roznica :)
 
Do góry