Odtwarzacz DVD LG ??

Kamyk

New member
Witam

Za ok. tydzien zamierzam do swojego nowego mieszkanka wstawic piekny zestaw do KD.
TV - Panasonic 42PV60,
ampli i glosniki Yamaha 459 + QQ 500 (chyba)

ale mam problem z DVD

Myslalem o Pioneer 490 ale ma buga w scalerze wiec rozgladam sie za czyms innym z HDMI i wpadlo mi w oko LG DNX 190H.
Z opisu wyglada calkiem niezle (HDMI (576i, 576p, 720p, 1080i, DivX 3.0, 4.0, 5.0, XviD) ) ale sama marka nasuwa pewne watpliwosci.

Czy ktos widzial ten sprzet, moze cos o tym powiedziec ?
Czy w ogule warto rozwacac LG w porownaniu do Pioneer'a, Panasonica czy Onkyo (Onkyo z uwagi na koszty w zestawie) ?


Z gory dzieki za odpowiedz.
Pozdrawiam
Piotrek
 

Kemp

New member
Jeśli masz PV60 to dlaczego nie pomyślisz o S-52. Doskonałe DVD a poza tym będziesz mógł korzystać z funkcji HDAVI po HDMI.
 

Kamyk

New member
Kemp napisał:
Jeśli masz PV60 to dlaczego nie pomyślisz o S-52. Doskonałe DVD a poza tym będziesz mógł korzystać z funkcji HDAVI po HDMI.

Co do modeli Panasonica, to maja jedna zasadnicza wade - nie czytaja napisow jesli plik txt nie ma dokladnie takiej samej nazwy jak plik filmu.
Generalnie ogladam filmy bez napisow, ale czasem zdazy sie film z jakims technicznym slownictwem i fajnie byloby gdyby dvd czytalo napisy bez problemu.

Co to jest HDAVI ?:)


P.
 

misiekkb

New member
LG 190 jest na Zoranie, wiec tez ma buga, a mianowicie jesli podlaczys dzwiek przez cyfrowe wyjscie do ampli to na niektorych filmach bedziesz mial co pewnien czas zanik dzwieku na kilka sekund, jest to strasznie denerwujace, ale dobrze ze tylko na niektorych filmach tak jest
 

Kemp

New member
Hdavi

"HDAVI Control jest wygodną funkcją umożliwiającą korzystanie z powiązanych funkcji urządzenia i odbiornika TV Panasonic (VIERA) lub odbiornika w ramach HDAVI Control. Możesz korzystać z tej funkcji, podłączając urządzenie za pomocą kabla HDMI."
W uproszczeniu: pobieranie z TV, łatwe odtwarzanie, automatyczne włączanie, automatyczne wyłączanie, bezpośrednie nagrywanie TV.
 

Kamyk

New member
Po zakupie

Witam

Jestem tydzien po zakupach.
Zdecydowalem sie jednak na Panasonica S52.

Dlaczego ?
1. Scaler w Pioneer 490, a konkretniej jego bug
2. Panas + Panas (42PV60) = pewnie lepsza jakosc niz Panas + Pioneer

Wrazenia ?
Rewelacja !
Przez pierwsze 2 dni mialem podlaczego tego Panasa S52 do starego telewizora Sony Trinitron 21", majacego jakies 12-14 lat (nie pamietam szczerze) i onie moglem uwierzyc, ze ten telewizor moze miec taka jakosc obrazu.

Pod podlaczeniu do plazmy - wow.
Z TV polaczylem DVd kablem HDMI Tech+link.
Generalnie co do kabli to mam wrazenie, ze nie ma co przeplacac za "najlepsze" firmy. Kabel to kabel, wazne, zeby byl z odpowiednich materialow i trzymal podstawowe parametry (pozlacane kocnowki etc).


Na koniec.
Zeby kupic ten odtwarzacz musialem poswiecic na to jednak sporo czasu.
Okazalo sie, ze pierwsze 10 sklepow na skapiec.pl czy ceneo.pl nie ma go juz w swojej ofercie. Jak to Panowie ladnie mowili "wyprzedaly sie jeszcze przed swietami i nie wiadomo kiedy beda".
Dodatkowo Panasonic Polska podniosl cene sugerowana, i ceny poszly lekko w gore.

Podusmowujac:
Polecam zakup. Ja narazie nie mam sie do czego przyczepic.
Jeszcze nie testowalem audio (nie licze wlaczenia kilku piosenek w czasie sprzatania mieszkania :). Jak znajde chwile czasu na przesluchanie kilku plyt to podziele sie uwagami.


Pozdrawiam
P.

PS.
Wczoraj kurier przywiozl trylogie LOTR w wersi 4-plytowej kazda wiec zapowiada sie dluugi weekend :))
 

ArtS007

New member
Bez reklam
O tak. Przy Sony 21" sprzed kilkunastu lat prawie wszystko wymiękało. W porównywalnej klasie oczywiście.

ArtS :)
 
Do góry