odtwarzacz dvd do 1400 zł

sidd

New member
noszę sie z zamiarem kupna odtw. dvd do 1400 zł, szperałem na forum ale tematów nt jest niewiele proszę wiec użytkowników o rady i propozycje! aha najważniejszy jest dla mnie obraz!
pozdrawiam
 

sidd

New member
Snazio odpada dla mnie to taka droższa manta, poza tym mam peceta oraz Xboxa, ale x nie może się pochwalić doskonałym obrazem DVD o a to mi chodzi!
Widzę, że o ile temet wszelkiej maści wyświetlaczy na naszym forum jest mocno rozbudowany to temet źródeł traktowany jest po macoszemu, a moim zdaniem mają one niebagatelny wpływ na jakość tego co oglądamy na naszych świecidełkach.
pozdrawiam
 

gatar

Active member
Bez reklam
max2 napisał:
Polecam Denon DVD 1930. W swojej klasie chyba jeden z najlepszych odtwarzaczy.:-D
Popieram.
Jesli chcesz odtwarzacz o b.dobrym obrazie, cichym napędzie, solidnie wykonanym o 'klasycznym" wyglądzie oraz wielu mozliwościach warto kupić 1930.
Cena ok. 1150 zł.
 

pawel_71

New member
sidd napisał:
Snazio odpada dla mnie to taka droższa manta, poza tym mam peceta oraz Xboxa, ale x nie może się pochwalić doskonałym obrazem DVD o a to mi chodzi!
Widzę, że o ile temet wszelkiej maści wyświetlaczy na naszym forum jest mocno rozbudowany to temet źródeł traktowany jest po macoszemu, a moim zdaniem mają one niebagatelny wpływ na jakość tego co oglądamy na naszych świecidełkach.
pozdrawiam
Chyba cos sie koledze pomylilo. Snazio jest oparty na swietnym chipsecie Sigma Designs, ktory daje
niesamowita jakosc obrazu zarowno po HDMI jak i komponencie. Takiej mnogosci rozdzielczosci
nie uswiadczysz w zadnym odtwarzaczu DVD, bo tam zwykle jest tylko 720/1080, a w Snazio
mozesz wybrac tryb np. 1366x768, ktory idealnie pasuje to LCD HD Ready.
Poza tym atutem jest odtwarzanie mnogosci formatow w rozdzielczosciach HD z dowolnego
zrodla (po ethernecie, wifi, z szuflady czy dysku USB).
Co do Xboxa to o ile wiem nie odtwarza on nic innego natywnie niz microsoftowe formaty
i to tylko po sieci z kompa z systemem Media Center. Inne formaty musza byc transkodowane
do czegos zjadliwego dla Xboxa, do czego trzeba miec potezny komputer, a nie o to w tym chodzi.
Majac Snazia mozna ogladac filmy nawet nie posiadajac peceta.
Jakosc skalowania obrazu mniejszego niz HD jest niesamowita.
 

sidd

New member
gatar napisał:
Popieram.
Jesli chcesz odtwarzacz o b.dobrym obrazie, cichym napędzie, solidnie wykonanym o 'klasycznym" wyglądzie oraz wielu mozliwościach warto kupić 1930.
Cena ok. 1150 zł.
niestety w takiej cenie udalo mi się go znaleźć tylko na allegro z prywatnego importu z tzw europejską gwarancją czyli prawdopodobnie żadną
co z panasem s99 i philipsem 9000s?
 

@andy

New member
może jakiś znawca tematu napisze parę słów co wybrać:
-denon 1730
-denon 1930
-philips dvp 9000s
-panasonic s99
-snazio
tylko dla osiągnięcia najlepszego skalowania materiałów dvd najwyższej jakości po component oraz hdmi na 1080i,dobre audio też wskazane

z góry dziękuję :)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
ja bym brał coś z tych
-denon 1930
-snazio
ze wskazaniem na snazio - za "całokształt"

-panasonic s99 - nie pociągnie chyba 1080p

pozd
 

akab

New member
Witam serdecznie jest jeszze YAMAHA-1700 podobno jest ok warto sprwdzić lub popytać kolegów z forum
 

@andy

New member
dziękuję za info;
-ze snazio chyba zrezygnuję po przykrych doświadczeniach z xoro i kiss /zwroty
-yamaszka 1700 troszkę przydroga
-denon 1930 to chyba najlepszy wybór wszyscy są zgodni
-niestety z przyczyn innych muszę wybrać pomiędzy 1730 i panas s99 /dodam,że wystarczy mi 1080i/

proszę o małe wskazanie zwycięzcy
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
@andy napisał:
dziękuję za info;
-ze snazio chyba zrezygnuję po przykrych doświadczeniach z xoro i kiss /zwroty
-yamaszka 1700 troszkę przydroga
-denon 1930 to chyba najlepszy wybór wszyscy są zgodni
-niestety z przyczyn innych muszę wybrać pomiędzy 1730 i panas s99 /dodam,że wystarczy mi 1080i/

proszę o małe wskazanie zwycięzcy
Nie widziałem w akcji Snazio ani Yamahy-więc sie nie wypowiadam.
Denona 1930 i Panasa ale poprzedni model S97 miałem podpiete pod swoj lcd.
Zdecydowanie Denon 1930 i tylko ten:blagam:Nie będziesz żalował decyzji-daje 100% gwarancji (jeszcze żeby Denonek był trochę tańszy i wtedy już niedługo u mnie też)
Pozdrawiam
 

@andy

New member
dzięki za link trochę się rozjaśniło w temacie;
chyba już jestem przekonany w 100% do 1930;
podobno z całej gamy jest najbardziej niezawodny,pomimo,że znalazłem s99 w b.d. ofercie;
 

misiekkb

New member
A jakiś tańszy odtawarz, wiem ze mam h\k dvd 47, ale czasami myślę po co taki odtwarzacz, czy nie wystarczy jakiś tańszy i jak jest ze skalerem obrazu w np Denonie 1930 czy panasonicu 52, czy może w samsungach 950 czy 850 pod względem obrazu i dźwięku jest minimalnie gorszy od h/k 47? Nie zalezy mi wogóle na sacd i dvd-audio.
 
Ostatnia edycja:

qot

New member
a co sądzicie o Marantz DV6001 ?
skaler taki sam jak w Yamaha 1700; a dzwięk może być lepszy ...
Ktoś może zna z autopsji oba te modela - tak żeby opisać różnice ?
( kwota nieco wyższa 1400-1700 ) ale może warto sie zastanowić ?...
 

mzdral

New member
W wakacje kupiłem Denona 1920 ponizej 1000 PLN z Allegro. Spisuje się bardzo dobrze, wyjście przez HDMI. Urządzenie upscaluje obraz do 720p lub 1080i do wyboru. Szczerze mówiąc różnicy między tymi dwoma trybami na 42 calch nie zauważyłem. Podmieniłem firmaware, czym pozbyłem się gwarancji, ale za to nie mam blokady regionalnej. Płytki z R1 i R2 śmigają bez problemów. W moim i żony odczuciu zakup był trafiony.
 
Do góry