Odtwarzacz DVD Denon 2930

grizly

New member
witaj <panslonic>, pytanie związane z odtwarzaniem, u mnie podczas odtwarzania nagrywanych płyt DVD zaczyna mi ciąć, bądź zatrzymuje się, próbowałem różnych płyt, zarówno plusy jak i minusy takich firm jak Sony, Verbatim, TDK, Emtec, Philips, nagrywane z prędkością x4, duale x2.4, na wszystkich tnie, nieraz po 5 minutach, niekiedy po godzinie, nie ma reguły, płyty są na pewno dobrze nagrane, sprawdzane na innych odtwarzaczach i chodzą bez problemu, pożyczone od kolegów DVD które były nagrywane na innych nagrywarkach też mi tną-nie wiem co jest grane i chciałbym się dowiedzieć jak to jest u Ciebie. Sprzęt mój praktycznie nówka, na polskiej gwarancji Horna, nie chce go wysyłać do serwisu puki nie upewnię się że coś jest z nim nie tak, proszę o odpowiedź.
 

Pansłonic

New member
:hmm:
... nie zdążyłem co prawda sprawdzić zbyt wielu płyt nagranych na różnych nośnikach czy prędkościach, gdyż posiadam ten model od ok. miesiąca, ale niestety u mnie też już wystąpił podobny efekt gdy odtwarzałem kopiowany film mniej więcej w okolicach 55-60 min. Na innej natomiast DVD troszeczkę "mozaiki" miałem na poczatku płyty. Głównie jednak do tej pory odtwarzałem oryginały gdzie nie było żadnych problemów. Z muzyką na płytach CD i CD-R audio (nie sprawdzałem jeszcze komputerowych) też nie było jak narazie kłopotów, poza jednym wyjątkiem i to oryginałem CD (bez rys), gdzie odtawarzacz jej wogóle nie wczytywał, załapał dopiero po kilku próbach, zaznaczam że był już po pewnej rozgrzewce. Czasami podobnie dzieje się z Dvix'em, zdaża się że wogóle takiej płyty nie odczytuje.
Wychodzi na to że modele Denona wprost naszpikowane różnymi formatami i możliwościami nowoczesnej elektroniki, nie radzą sobie najlepiej z odczytem kopi, są chyba bardziej wybredne, co jednak nie powinno mieć miejsca bo używany wcześniej najwyższy model Pioneera takich niespodzianek mi nie robił. Fakt że jakość Denona jest nie dopobicia, jednak pozostaje pewien nie pokój czy aby w niedalekiej przyszłości napęd nie odmówi na stałe posłuszeństwa.
Ciekaw jestem przede wszystkim w czym tkwi problem, czy jest to wina napędu czy oprogramowania, czy może jeszcze czegoś innego. W twoim przypadku mając gwarancję Horn'a, chyba bym się nie zastanawiał co zrobić. Czytałem jednak na innym forum że wymiana jednego i drugiego nie pomogła, więc może "ten typ tak ma":confused:
Czekam oczywiście również na dalsze spostrzeżenia i opinie.
 
Ostatnia edycja:

jak3

New member
Witam
Mam DVD 2910, jeżeli chodzi o zacinanie to mam kilkadziesiąt płyt nagranych na kompie różnymi programami i nie ma problemów z odtwarzaniem. Jedyne co zauważyłem, że jeśli w Nero nagram płytę z maksymalną prędkością to na bank się zatnie.
PZDR
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Nie pomogę, ale.... . Mam 1930 i sporo płyt dvd nagrywanych i żadnych problemów.
grizly jeśli u Ciebie nie można właściwie odczytać nagranych prawidłwo płyt dvd(a sądzę, że prawidłowo skoro inne odtwrzacze to robią) to wal do serwisu. Chyba, że w instrukcji nie jest napisane, że Twój odtwarzacz czyta dvd-+r.
 

grizly

New member
chyba pozostaje mi wysyłka do serwisu, po niedzieli zadzwonie do Horna, zobaczymy co na to powiedzą, na moje maile nie raczyli odpowiedzieć.
 

haleem

New member
miałem ten problem z 1930. Po oddaniu do serwisu ustąpiło. Coś chyba wymienili ale nie chcieli powiedzieć co oraz zaktualizowali bios
 

aras-n

New member
Witam, po raz pierwszy!
Jestem też (nie)szczęśliwym posiadaczem 2930 ... u mnie problem jest znacznie poważniejszy i jednocześnie mniej czytelny, bo odtwarzacz czasami łyka co mu zapodam, czy to oryginał, czy nagrywaną i jest git, a czasami nie chce odpalić nowo rozpakowywanej płyty (zarówno CD jak i DVD) koszmar! zauważyłem też, że nawet jak ruszy i wszystko idzie pięknie to zdarza się, że przy przeskakiwaniu do następnej ścieżki gubi ślad, mieli bardzo namiętnie i ... nic :( na dodatek znalazłem taki wątek:

http://www.avforums.com/forums/archive/index.php/t-450999.html

wygląda więc na to, że coś się dzieje z prowadzeniem lasera ... niestety mój odtwarzacz przyjechał nowy ze stanów :( ciekawe czy ma ktoś doświadczenie z naprawą amerykańskiego sprzętu Denona w naszym serwisie? czy serwis Horna to jedyne godne zaufania miejsce? czy w końcu ktoś już próbował coś z tym problemem zrobić, jeśli tak to jakie efekty i koszty?
dla posiadaczy 2930 i 3930 - zgodnie z instrukcją nie odtwarzają one nagrywanych płyt dvd dl ... u mnie żadna nie poszła i nie jestem pewien czy to tylko wina mojego sprzętu, czy ten typ tak ma
pozdrawiam
aras
 

vorlon

New member
aras-n napisał:
Witam, po raz pierwszy!
Jestem też (nie)szczęśliwym posiadaczem 2930 ... u mnie problem jest znacznie poważniejszy i jednocześnie mniej czytelny, bo odtwarzacz czasami łyka co mu zapodam, czy to oryginał, czy nagrywaną i jest git, a czasami nie chce odpalić nowo rozpakowywanej płyty (zarówno CD jak i DVD) koszmar! zauważyłem też, że nawet jak ruszy i wszystko idzie pięknie to zdarza się, że przy przeskakiwaniu do następnej ścieżki gubi ślad, mieli bardzo namiętnie i ... nic :( na dodatek znalazłem taki wątek:

http://www.avforums.com/forums/archive/index.php/t-450999.html

wygląda więc na to, że coś się dzieje z prowadzeniem lasera ... niestety mój odtwarzacz przyjechał nowy ze stanów :( ciekawe czy ma ktoś doświadczenie z naprawą amerykańskiego sprzętu Denona w naszym serwisie? czy serwis Horna to jedyne godne zaufania miejsce? czy w końcu ktoś już próbował coś z tym problemem zrobić, jeśli tak to jakie efekty i koszty?
dla posiadaczy 2930 i 3930 - zgodnie z instrukcją nie odtwarzają one nagrywanych płyt dvd dl ... u mnie żadna nie poszła i nie jestem pewien czy to tylko wina mojego sprzętu, czy ten typ tak ma
pozdrawiam
aras
Witam,
Miałem ten sam problem z 2930 po odaniu do serwisu i wymianie lasera wspomniane usterki już nie występują.
 

gregorp

New member
Ja nie zaznałem narazie żadnych problemów z odtwarzaniem płyt.
Fakt wiekszość to oryginały ale ostanio miałem klimacik odtwarzać Mp3 z nagranej bardzo dawno temu (nie wiem z jaką prędkością ale pewnie z 16x) i to w dodatku po dłuższym używaniu jej w samochodzie więc wygląd miała niespecjalny (rysy itp) i żadnych problemów nie było.

Może uda mi się sprawdzić na jakichś nagranych DVD to dam znać ale jak narazie jestem jak najbardziej zadowolony z zakupu ;-)
 

vorlon

New member
aras-n napisał:
@vorlon - naprawiałeś w ramach gwarancji? gdzie i oczywiście za ile (chyba że to tajemnica przed żoną ;-) )
Naprawiłem w ramach grwarancji, dostarczyłem sprzet do sklepu gdzie go kupiłem a oni wysłali do serwisu.
 
Ostatnia edycja:

aras-n

New member
widzę że nie ma wyjścia - walę do serwisu :???: ...
jako że zawiązał się wątek 2930 spróbuję poruszyć jeszcze jeden problemik, z którym nie potrafię sobie poradzić, a mianowicie odtwarzanie polskich napisów do divx'ów. Czy ktokolwiek poradził sobie z tym na 2930? Ja osobiście próbowałem wszystkich pomysłów, które opisał kolega w tym wątku:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=11467
ale nie poszło ... cały tekst dotyczy 1930, więc przypuszczam że tu leży problem ...
 

aras-n

New member
firmware 2930 / 3930

dłuższą chwilę szukałem metody odczytu numeru firmware na jakim pracuje odtwarzacz 2930 i nie jest to łatwe ... znalazłem i sprawdziłem :eek:k: więc postanowiłem przetłumaczyć i napisać tu, bo może komuś się przyda - działa zarówno dla 2930 jak i 3930, więc: wyłączamy dvd (nie w stan uśpienia tylko małym guziczkiem POWER ), wciskamy jednocześnie "PLAY" i "OPEN/CLOSE" oraz uruchamiamy sprzęt przez ponowne wciśnięcie "POWER". Czekamy z wciśniętymi guzikami aż na ekranie TV wyświetli się napis OPEN, wtedy puszczamy i z pilota wybieramy liczby 3 2 6 5 a następnie naciskamy "MENU" na pilocie i na wyświetlaczu mamy firmware, jak będziemy naciskać MENU po raz kolejny uzyskamy informacje o tygodniu produkcji i coś tam jeszcze ...

ciekawe jaki macie numer w swoich odtwarzaczach - ja w swoim (amerykańska wersja) mam BE 8283-9
 
Ostatnia edycja:
Do góry