Odtwarzacz dla Dziadka

cruzier

New member
Witam serdecznie!

Mój Dziadek dostal płytkę CD ze zdjęciami JPG. Włożył ją do swojego starego odtwarzacza firmy KORR. Została na ekranie wyświetlona lista z plikami JPG. Po kliknięciu na dany plik i próbie jego wczytania - widnieje na ekranie TV tylko napis wczytywanie i nic więcej. Doszedłem do wniosku, że po prostu sprzęt nie daje sobie rady z tak dużymi rozmiarami zdjęć.

Teraz aby było jasne - Dziadka interesuje tylko wymiana odtwarzacza nic innego. Nadmienię, że posiada on TV LED Panasa w 37 calach z zeszłego roku.

Pomyślałem sobie aby zakupić już BLU RAya - ale takiego aby czytał DVD, DVixa z polską czcionką, Jpega... cena cóż chyba max 600 zł. Tak aby dziadek miał siwięty spokój :)

proszę o pomoc

pozdrawiam Marcin
 

sturek

New member
Ja dla dziadka kupiłbym DVD a nie BR. Pewnie nie będzie kupował dysków BR, a odtwarzacz DVD będzie mu dużo szybciej chodził. Ja takie kupiłem dla taty (Philips za 150 zł) i teścia (Manta za 100zł). Obaj są zadowoleni, bo sprzęt prosty w obsłudze, tani i spełnia podstawowe zadania jakie przed nim postawiano. Dla obu walniejsze było by pilot był duży i czytelny niż to, że sprzęt ma smart czy inne bajery.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Hmmm.
Troszkę nie na temat, ale co ma do tego "Dziadek" ?
Może chodzi o osobę mającą małe umiejętności w obsłudze sprzętu audio-video ? Ja jestem dziadkiem :) i dość sprawnie radze sobie w tej tematyce. Znam wiele młodych osób (poniżej 30), które są takimi "dziadkami" w tematyce audio-video.
To tak tylko na marginesie :)
 
Do góry