odtwarzacz cd i kolumny aktywne

spinacz66

New member
Bez reklam
Witam padła mi wieża philipsa po 10 latach długo przetrwała i tak.Zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza z kolumnami aktywnymi bez wzmacniacza trochę się naczytałem że takie kolumny mają większe wychylenie i mają większą efektywność 125db czy to prawda czy ktoś ma już taki zestaw i może się wypowiedzieć jak to gra.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
to że wzmaka maja wbudowane to wiem tylko jaki zestaw zagra dobrze głośniki posiadają złącza XLR podobno Yamaha,Krk,behringer,Rcf czy coś innego?
 

spinacz66

New member
Bez reklam
moje jeszcze jedno pytanie głośniki jak posiadają swój wzmak to do byle jakiego odtwarzacza je zepnę z tymi wejściami?Głośniki te tak samo działają mniej więcej jak zestawy aktywne komputerowe tak mam to rozumieć?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Kolumny aktywne to bardzo dobry trop. Ale wcale droga do sukcesu nie jest taka prosta jak piszesz.
Oczywiście, na początek rozmowy konieczna jest informacja o budżecie. Bez tego sie nie da dyskutować. Bo są na rynku pseudo głośniczki komputerowe aktywne i są np. ATC SCM 150A:
SCM150 Anniversary | ATC Loudspeakers
 

spinacz66

New member
Bez reklam
chciał bym się zmieścić w 4000zł kolumny+cd wiec pytam o poradę bo jak przeglądałem ofertę w tym zaliczają się kolumny estradowe komputerowe odpadają oferta jest spora i można się pogubić nie miałem styczności z takim zestawem jeszcze czytałem że wiele studiów nagrań korzysta z takich zestawów bo są wygodne i bardzo dobre i jeszcze jedno podają moc 650,750,900,350 to moc rzeczywista RMS czy szczytowa jest?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Przyzwoity CD, jeśli nowy to około 1500-2000zł. Za mało na paki aktywne.
No i przydał by się jeszcze przedwzmacniacz.
To maja być nowe produkty?
Na Twoim miejscu z tym budżetem poszukał bym używananego wzmacniacza zintegrowanego i kolumn pasywnych. Też używek.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Ok a Co by zestawił z Paradigm Monitor 9v7 bo potrzebuje drapieżnych kolumn to Trance Psy i Goa i Punka.Troche mnie to nie ustawia zagracać wolał bym wszytko w jednym
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ok a Co by zestawił z Paradigm Monitor 9v7 bo potrzebuje drapieżnych kolumn to Trance Psy i Goa i Punka.Troche mnie to nie ustawia zagracać wolał bym wszytko w jednym
Musisz jaśniej formuować myśli, bo nie jestem w stanie na taką wypowiedź odpowiedzieć.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
chodziło mi żeby ograniczyć sprzęt do cdplyera i głośników ale dobra pasywne kolumny potrzebuje coś w stylu paradigmów drapieżnych z basem tylko żeby kredytu nie musiał brać:D
 
D

Deleted member 121090

Guest
Tu jest kłopot największy. Głęboki i jednocześnie dobrze kontrolowany bas, drive i energia w przekazie to tylko niestety drogie zestawy. O ile zwiewną górę i ciekawą średnice potrafią oddać niektóre niedrogie kolumny, to z basem jest najciężej. Tu potrzeba i zacnego pieca i dobrych pak z dużymi przetwornikami.
W niewielkim budżecie poszukał bym używanych kolumn Klipscha.
 
Do góry