Odtwarzacz CD , czy to ma sens ?

regius

New member
Witam.
Zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza CD/DVD , ma to służyć w 99,9% tylko do odtwarzania muzyki! Filmy oglądam "z kompa".
Ale może po kolei , sprzęt jaki posiadam to :
Onkyo 506 ,głośniki Quadral Quintas 500 (bez suba) ,wszystko podłączone do komputera z SB X-Fi Music.
Chciałbym kupić coś co się nada tylko do odtwarzania muzyki (mp3,DVD-Audio , ...) , bo wkurza mnie ciągłe włącznie kompa ,aby czegoś posłuchać.
I tu moje pytanie , czy zakup jakiegoś odtwarzacza CD/DVD do muzyki ma sens?Czy jakość dźwięku nie będzie lepsza z kompa ? Wiadomo na kompie są equalizery i inne pierdoły którymi można "podrasować (nie zawsze z dobrym skutkiem)" dźwięk.Nigdy nie miałem stacjonarnego odtwarzacza CD , dlatego nie wiem czy jest po prostu sens ?
Ewentualnie co wybrać ? Ze starszych modeli mam okazję kupić dvd Denona 2200 , czy to dobry wybór? Ewentualnie co innego kupić ?

Pozdrawiam
 

franeek

New member
Budźetowy czyli jaki? Na pewno nie najtańszy jaki można sobie wybrać
- bo jeśli DVD oferują możliwości odtwarzania SACD i SVCD i sobie z tym radzą ( w opiniach testerów) to czymś się różnią od korra i innych za 100 -300zł.
Sam posiadam Philipsa DVP 630 - który w moim zestawie wieży technicsa SH EH 570 podniósł jakośc odtwarzanej muzyki zwłaszcza CD w relacji z orginalnym odtwarzaczem tego zestawu.
Wiem ze opinie o słabej jakości muzyki odtwarzanej przez DVD w większości wychodzą od posiadaczy CD i zestawów stereo - ale to nie jest ta liga porównań.
Myślę - że kupno budżetowego ale ciut lepszego sprzętu ma w tym wypadku sens.
A jak już konkretnie i dlaczego nie CD- to uszczypliwie powiem ze do Twpjego Onkyo nie potrzeba odtwarzacza CD - bo DVD w zupełności mu wystarczy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam :eek:k: :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

tomiga

New member
Witam,
Mam podobny problem do Twojego (odtwarzanie muzyki w salonie bez uruchamiania Media Center). Ja jednak chyba sie sklaniam ku takiemu rozwiazaniu.
Poszukaj Logitech Squeezebox Classic (nie mogle wkleic linka aktualnie)
(Nie wiem czy w Twoim przypadku mozna to zastosowac, potrzebny jest serwer gdzies przechowujesz muzyke.)
 
Ostatnia edycja:

regius

New member
Dzięki za odpowiedzi.
Wiem ,że mój sprzęt jest słaby jednak zakup "zwykłego" DVD chyba raczej odpada z racji tego ,że aby włączać muzykę musiałbym włączać TV ? Zależy mi na tym aby urządzenia można było obsługiwać bez włączania telewizora / komputera ,dlatego zakup tej skrzyneczki LOGITECHA też mija się z celem (trzeba mieć jakiś serwer z muzyką , poza tym nie ma możliwości włączenia płyty CD/DVD).Jeśli "zwykłe" DVD zagra lepiej / tak samo jak komputer to czy jest jakieś ,w którym można obsługiwać audio bez włączania odbiornika (tak jak w przypadku zwykłych odtwarzaczy CD) ?
Swoją drogą , w przyszłości chciałbym całkowicie wyrzucić kompa z pokoju , a zamiast niego kupić np. WD HD TV do odtwarzania .mkv bo to głównie oglądam.
 

franeek

New member
Oczywiście ze można - wkładając płytę CD do DVD nie potrzebujesz żadnego menu. Wyskoczy ci np 20 utworków i lecisz. A myślisz jak odsłuchuje się zestawy KD pod względem audio w sklepach? z TV?
Trudniej będzie Ci znaleźc konkretne MP3 w tym sprzęcie ale wystarczy wypalić płyte z utworami bez folderu i wybierać pilotem numerki ;) Na marginesie mój DVP 630 - sam wypakowywuje utwory z folderów i jest możliwośc wyboru równiez z listy np 130 utworków.Posiadając ściąge co posiadasz na płycie poradzisz sobie bez TV - ...............
Jak już tak namietnie słuchasz mp3 to moze bys poszukał plików FLAC - i zaczął je wypalać do AudioCd - zyskasz na jakości i wszyscy zadowoleni
(oprócz biednych wykonawców) hehehe

gaciaaaaaaaa :krol:
 

janusz

New member
Bez reklam
Juz tani DVD za 200 zł zagra bez porównania lepiej niż komputer. Za 300-400 możesz kupić jeszcze lepszy sprzęt np. Pioneera. Różnicę do komputera usłuszy nawet głuchy. Nie mówiąc już o droższych użądzeniech. Słuchanie muzyki z za pomocą odtwarzacza komputera ma tylko jeden plus, czyta wszystko, ale dźwięk to tragedia.
 

regius

New member
Dzięki za odpowiedzi.
Pisząc o "włączaniu TV" miałem na myśli nawigację po menu.
Czy zwykły firmowy DVD powinien wystarczyć/
 
Do góry