Odtwarzacz Blu-Ray jako alternatywa dla PS3

WoJoW

New member
Witam,
Planuję zakup odtwarzacza Blu-Ray. Obecnie posiadam do tego PS3, ale chodzi mi, żeby znaleźć coś innego, prostszego w obsłudze szczególnie dla innych domowników. Mam onkyo 905 z zestawem 7.1, więc analogowe wyjścia nie są mi potrzebne, ponieważ i tak będę wszystko puszczał przez HDMI. Chodzi mi także o to, by wypuszczać dźwięk z BD jako bitstream czego niestety PS3 nie potrafi i osiągnąć jak najlepszy obraz. I tu mam pytanie, czy warto brać playery z obsługą np. mkv (czy zrobią to lepiej niż PS3)? Zastanawiałem się nad Sony s350 lub Panasonic 35. Co byście bardziej polecali, warto przy takich wymaganiach brać coś z wyższej półki, czy zostać przy tych odtwarzaczach?
Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam,
WoJoW
 
Ostatnia edycja:

vib

New member
WoJoW napisał:
Obecnie posiadam do tego PS3, ale chodzi mi, żeby znaleźć coś innego, prostszego w obsłudze szczególnie dla innych domowników.

moze po prostu wlacz w konsoli autoodwarzanie - juz nic nie mozna prostszego wymyslec - wsadza sie plytke i oglada a potem eject, ewentualnie mozna zainwestowac w pilota do ps3 za 90zl w empiku
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
jesli masz juz ps3 to wedlug mnie nie ma sensu zwracac specjalnej uwagi na playery odtwarzajace mkv,co do drozszych odtwarzaczy- jesli zalezy ci na design to mozesz o nich pomyslec , jesli chodzi tylko o jakosc podawanego sygnalu- nie ma sensu doplacac.
przyjrzyj sie nowym modelom panasa
 

WoJoW

New member
vib napisał:
moze po prostu wlacz w konsoli autoodwarzanie - juz nic nie mozna prostszego wymyslec - wsadza sie plytke i oglada a potem eject, ewentualnie mozna zainwestowac w pilota do ps3 za 90zl w empiku
No dobra może to nie jest najważniejsze - wiem, że mogę tak zrobić, ale wole mieć oddzielne urządzenie do odtwarzania BD. Będzie pewnie cichszy od konsoli i dźwięk będzie dekodowany przez amplituner, czego teraz nie mogę dokonać. A pewnie będę mógł też osiągnąć trochę lepszy obraz. Napiszcie mi, jakie odtwarzacze są godne uwagi.
mat74 napisał:
przyjrzyj sie nowym modelom panasa
Chodzi Tobie np. o Panasonica 60?
 
Ostatnia edycja:

WoJoW

New member
Czy te Panasonici są naprawdę godne polecenia? Jak wypadają w porównaniu z nowymi Samsungami (np. 3600) lub LG?
 

Ares78

New member
Jeżeli możesz możesz pozwolić sobie na dodatkowe urządzenie to ok. Zadam nietypowe pytanie, jaki masz telewizor? Jeśli sony to przy s350 będziesz miał możliwość obsługi zarówno TV jak i odtwarzacza wyłącznie jednym pilotem, prościej już chyba się nie da, niestety nie ma obsługi mkv.
 

WoJoW

New member
Mam telewizor samsunga, ale planuję zakup KURO. Może mi ktoś powiedzieć, czy np. pilot od Onkyo da się zaprogramować bez problemów pod Blu-Raya panasonica albo właśnie sony? Narazie obsługuję nim TV i Cyfrę, więc jest to wygodna rzecz.
Ale pomijając już łatwość obsługi, który player zapewni mi szczególnie dobrą jakość dźwięku po bitstream'ie(obraz pewnie nie będzie bardzo się różnił między poszczególnymi modelami)? Chciałem, aby dobrze w końcu wykorzystać dekodery zawarte w moim ampli.
Czy warto brać te nowe panasonici, ponieważ np. patrząc na ceny to są one droższe od tego LG, który obsługuje już jednak .mkv. No i jest to nowsza konstrukcja niż sony 350.
 

vib

New member
nie za bardzo rozumiem, o co chodzi z ta jakoscia dzwieku - przeciez caly czas piszesz, ze chcesz przesylac zakodowany sygnal po bitstreamie i dopiero go dekodowac w amplitunerze

imo:

a) mysle, ze nie ma roznicy czy dekodujesz dzwiek przy pomocy dekoderow HD amplitunera czy tez dekoderow odwarzacza BR/konsoli PS3

b) tym bardziej nie ma roznicy co ci odwarza plyte BR skoro dzwiek jest nie ruszany i leci bitstreamem do amplitunera
 

asoz

New member
vib napisał:
Tym bardziej nie ma roznicy co ci odwarza plyte BR skoro dzwiek jest nie ruszany i leci bitstreamem do amplitunera

W PS3 takiej możliwości nie ma. PlayStation "rusza" dźwięk, czy Ci się to podoba czy nie.
 

vib

New member
no ale ps3 musi zdekodowac sygnal HD bo go nie pusci inaczej - podaje LPCM 7.1 i tyle, tak konstrukacja - bistreamem mozna z konsoli zapuscic najwyzej DTS czy inny format 5.1, by zdekodowac do w amplitunerze

no ale kolega wlasnie chce kupic odwarzacz BR, ktory mu pusci bitstream True HD i inny, a martwi sie odwarzanie tego dzwieku w odwarzaczu, skoro nie bedzie "ruszany"
 

WoJoW

New member
No to jeżeli playery pozostawiają dźwięk bez najmniejszej ingerencji w niego to dobrze - w takim razie raczej tym nie muszę się już martwić.
Ale moglibyście mi w końcu odpowiedzieć na pytanie odnośnie konkretnych modeli? Co byście polecili, żeby mieć jak najwyższą jakość obrazu w tym przedziale cenowym(nie wiem, czy jest wogóle różnica w tym aspekcie pomiędzy takimi odtwarzaczami?). Jak jest również z jakością wykonania, bo np. tych nowych panasoniców nie miałem okazji nigdzie zobaczyć. Czy może jednak jakiegoś samsunga, czy sony?
 

ork10

New member
Chcesz mieć pliki mkv to kup LG370, nie chcesz to poczytaj sobie wątek Funai=Denony=Onkyo i jak Ciebie przekona to co tak napisane to kup Funai za 499 zł i problem z głowy. Może jeszcze 3 wyjście, ja czekam na nowości.
 

Ares78

New member
WoJoW napisał:
Mam telewizor samsunga, ale planuję zakup KURO. Może mi ktoś powiedzieć, czy np. pilot od Onkyo da się zaprogramować bez problemów pod Blu-Raya panasonica albo właśnie sony? Narazie obsługuję nim TV i Cyfrę, więc jest to wygodna rzecz.

Szczerze mówiąc nie wiem jak jest z tym pilotem, wiem, że jeśli masz telewizor i player od sony to możesz obsługiwać odtwarzacz pilotem z telewizora. Nie powiem jak jest z tym od Onkyo. Wiesz na Twoim miejscu pożyczyłbym od kumpla odtwarzacz i sprawdził jaka będzie różnica w dźwięku, okaże się czy cała ta zabawa będzie warta świeczki.
 
Do góry