Odtwarzacz blu ray bez amplitunera

rykowski

New member
Witam

Chcialbym kupic odtwarzacz blu ray. Nie mam mozliwosci (miejsca) kupna amplitunera. Chcialbym do niego podlaczyc zestaw glosnikow 2/5 + centralny + z subwoofer. (Cos w stylu:
Harman-Kardon HKTS16​
, nie mówie, ze ten konkretny zestaw, ale chodzi i wielkosc kolumn).

W idealnym rozwiazaniu odtwarzacz moglby posiadac radio/tunner radiowy, i mozliwosc podpiecia dysku. Wiem, ze lepiej dzialac w parze osobny odtwarzacz + osobny amplituner (bo lepszy dzwiek, bo wzmocnienie etc.) ale na takie rozwiazanie nie ma miejsca. Dlatego zalezy mi aby blu ray sam wzmacnial sygnał (nie wiem czy prawidlowo to opisuje). Czy istnieja na rynku takie odtwarzacze bo szukanie w google daje ogolnie b. fajne rozwiazania w stylu: harman kardon bds 870 (za drogo) albo Denon S-5BD (b drogo).

Bede wdzieczny za uwagi, albo za rady jak rozwiazac taki problem.


Dodam moze, ze wybrany wstepnie model to: Panasonic DMP-BDT500 (ma wyjscia 7.1). Podsumowujac: Obawiam sie, ze gdy podlacze odtwarzacz do tv + zestaw glosnikow to bedzie (tak to pozwole sobie nazwac) slaby dzwiek albo nie bedzie czuc mocy/wzmocnienia/jakosci dzwieku jaki osiagnalbym ze amplitunerem.

Mieszkanie jest w bloku. Pokoj (salon) max 16m2 (dlatego starczylo by 2.1). Poradzi ktos czy blu ray bez amplitunera ma sens? Zakladam, ze 'audiofile/bardzie obyci z hifi' ze sprawa powiedziec moga ze nie ma sensu taka konfiguracja bo nie moge 'marnowac' potencjal odtwarzacza itd itp. Ale prosilbym o jakies pomocne wskazowki.
 

rykowski

New member
A może coś z amplitunerów slim plus odtwarzacz bd?

Dziekuje za odpowiedz. Na sasiednim forum pojawila sie opcja z soundbarem i niestety klasyczna z amplitunerem + odtwarzaczem bd jako najlepsza konfiguracja. Dodatkowo dowiedzialem sie ze subwoofer bedzie wlaczany z tylu 'skrzynki' wiec umieszczenie go w kacie pokoju bedzie tez problemem.
 
Do góry